SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

S rastúcim vekom sa stávate neviditeľnými (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Kto by už len myslel na starobu,

keď má dvadsať či tridsať rokov?!
Mladí ľudia si myslia, že prežívajú etapu života, ktorá bude mať večné trvanie. Veď ako by sa len mohla zmeniť, keď to človek sám nechce?!

Súčasné Slovensko ovládol "duch mladosti". Príkaz doby - myslieť a konať ako mladý človek! Stačí si povšimnúť ponuky časopisov, televízií, najmä súkromných, no najmä komentáre mladučkých moderátorov súkromných rozhlasov medzi hudobnými vsuvkami.

A pracovné ponuky tiež vypovedajú o mnohom.
(Starkí, ostáva vám Regina a modlitebná knižka.)

Výstižný článok!
 
Hodnoť

dobre trefne

dobre napisane bez zbytocneho patosu
clovek si uvedomi ze ten otravny stary clovek nie je zas az tak otravny
 
Hodnoť

Seniorskej neviditeľnosti predchádza

neviditeľnosť pracovná...

Ak máte 45 - 50 rokov a nebodaj si musíte hľadať prácu - ste rovnako neviditeľní. A to napriek tomu, že do vypočítaného dôchodku potrebujete pracovať ešte 10 - 15 rokov! Váš životopis už v prvom kole vyhodí z kopy záujemcov personalistka vo veku vašej dcéry. A keď sa vám pošťastí dostať sa na pohovor personalista vo veku vášho syna vám položí naučenú otázku "....kde sa vidíte o 5 rokov?". Premýšľate, či použijete pravidlo Aká otázka, taká odpoveď...a viete, že v tejto firme pracovať nebudete.
Posadnutosť kultom mladosti a neúcta k skúsenosti hýbu touto krajinou. Pretože ste príliš "starí", budete zrejme príliš "prekvalifikovaní" a určite budete príliš "drahí".
A vy chcete/ potrebujete/ musíte len pracovať. Zúročiť svoje skúsenosti. Byť užitočný. Byť viditeľný.
 
Hodnoť

poznámka

Nám Európanom chýba to čo je kultúrne súčasťou spoločnosti vo východnej Ázii, úcta ku predkom. Veď my żijeme, aby sme pokračovali v odkaze. Oni žili pre svojich potomkov, tak ako naši potomkovia žijú pre svojich. Osobne si však myslím, že odmenou rodičov nie sú ich deti, ale deti ich detí. Nikto nemá právo hodnotiť staršiu generáciu dobrej doby pokiaľ sa jej säm nedożije. Ak si fakt prestaneme ju vážiť tak sa staneme tým čomun sa hovorí " človek človeku vlkom". Pritom v skutočnosti sa vlčia svorka dokáže lepšie správať ku príslušníkom svojej svorky ako často ľudská. Ak u ļudstva preváži iba snaha po materiálnom dostatku, bude sa znižovať sociälna empatia voči starnutiu a chorým ľuďom, ľudstvo je odsúdené k zähube aj bez vojen.
 

oprava

Do tej doby....
 


Najčítanejšie na SME Komentáre