SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čoho by sme sa mali báť, keď dôjde na migrantov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Čo to tu prosím

pán autor spletá za argumenty? Ak vychádzam z toho, že každý vyhasnutý ľudský život má svoju nenahraditeľnú cenu, pre človeka samého pre jeho blízkych a aj pre spoločnosť, tak potom nemá zmysel vôbec porovnávať, či zomrelo viac ľudí pri autonehodách, v dôsledku klimatických zmien, výkyvov počasia alebo útokmi zfanatizovaných teroristov a snažiť sa tým bagatelizovať dôsledky teroristických útokov.
Áno žijeme si my na severe nad pomery a naša činnosť vyvoláva dôsledky aj v chudobných krajinách na juh a východ od nás. Ale menovať priamo dieselové motory je trocha mimo. Ono benzínové nie sú o nič lepšie, len neprodukujú toľko toxických sadzí, ale z hľadiska ovplyvňovania klímy sú možno ešte horšie ako dieselové.
 
Hodnoť

každý má nejakú zodpovednosť

ako sa správa na verejnosti, v rodine, alebo v zamestnaní. Pred novembrom 1989 boli zloduchovia jasní:politici a nimi zaplatení novinári a iní propagandisti. Potom prišla nežná revolúcia.Dodnes sa vedú spory, či nebola príliš nežná, či aspoň trochu obťažkať kandelábre nenačim bolo. Ktohovie? No ale dôsledok na novinársku obec je tristný: máme tu komentátorov zo staršej generácie, ktorí sú v každom režime prorežimní. Najskôr pracovníci orgánu ÚV KSS, po páde "komunizmu" zarytí antikomunisti. https://sk.wikipedia.org/wiki/... tých príkladov je viac, napr. dnešný antikomunista, bývalý ideologický tajomník ÚV Kss https://sk.wikipedia.org/wiki/... starší kusý mal šťastie, že 50-te roky užminuli a kolegovia ho v rámci rotácie kádrov nezastrelili ale iba vyhodili, mladšieho leška sa vzhľadom k jeho angažovanosti v prospech komunistov zmena nedotkla skoro vôbec, píše ďalej Čo s tým? Myslel som, že čas všetko vyrieši a komunistickí propagandisti, k.spôsobili, že jedna "pravda" sa hovorila -a písala - na verejnosti a iná pravda bola doma, v súkromí, nás pomaly opustia. Ale často s hrôzou sledujem, že vstali noví propagandisti, ktorí bez začervenania tlačia svoje ideologické nezmysly do hláv neskúsených. Niet sa čoho báť, ak by to tu prasklo, nám sa nič nestane, u nás tie kandelábre nehrozia. A že sa ľudia začínajú sťahovať aj so svojimi názormi do súkromia nás nezaujíma, lebo veď hypotéku treba platiť. Ale spoločnosť sa otázkou kandelábrov zaoberá, aj keď zo sklenenej veže to nevidno. Ja som proti násiliu, ale o naladení ulice nie som si istý. Toľko vo všeobecnosti

Teraz by som rád nahlásil hoax, fake new a konšpiračnú teóriu o tom, že občiansku vojnu v sýrii spustili klimatické zmeny. Tento hoax som doteraz nepočul, možno pán autor má naň kopyrájt.

Mierne vzdelaní vedia, že občiansku vojnu v sýrii spustila demokratizácia pomocou farebnej revolúcie pod menom arabská jar
 

ad hoax

no, pane, možno treba aj čítať, nielen počúvať. Odporúčam Google a hľadať - sucho syria vojna - a potom sa dozviete, že o tom, že aj sucho spôsobilo vojnu v Sýrii sa písalo už najmenej pred troma rokmi, napr. (medzery von) https:// aktualne.atlas.sk /takto-sa-zacala-vojna-v-syrii-vlada-predala-obilie-prislo-sucho-nepri sla-pomoc/zahranicie/azia/ (2014)
http:// www.topky.sk /cl/13/1459967/Za-konflikt-v-Syrii-a-IS-mozu-klimaticke-zmeny-a-global ne-oteplovanie--tvrdia-vedci (2015)
https:// nazory.pravda.sk /analyzy-a-postrehy/clanok/350354-sucho-a-vojna/ (2015)
https:// www.nytimes.com /2015/03/03/science/earth/study-links-syria-conflict-to-drought-caused -by-climate-change.html (2015)

takže, žiadny hoax, pane. A bude horšie. Štúdie hovoria, že Blízky východ sa môže stať neobývateľným a že sa v dôsledku toho môže pohnúť až 200 miliónov ľudí.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre