SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Každý chce predsa vidieť mŕtvolu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ďakujeme za Vašu bezplatnú reklamu našej výstave.

Samozrejme, že ľudské práva sú v Číne nadmieru dodržiavane. Žiadne porušovanie neprichádza do úvahy.
Ak by to tak nebolo iste by ich vaši politici spomenuli pri schôdzkach s najvyššími čínskymi predstaviteľmi.
Nič také sa však nedeje a to je dôkazom že ľudské práva v Číne sú v najlepšom poriadku.

S pozdravom, vystavovatel
 
Hodnoť

Hanobenie mŕtveho

Treba podať trestné oznámenie na generálnu prokuratúru. Pre trestný čin hanobenia mŕtveho. (1) Kto zneužije alebo zneuctí mŕtveho, alebo neoprávnene vykoná exhumáciu ľudských ostatkov, alebo svojvoľne odníme z pohrebiska ľudské ostatky, alebo nakladá s ľudskými ostatkami v rozpore so všeobecne záväzným právnym predpisom, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až na tri roky. (2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) z osobitného motívu.
Keď mohla polícia viesť stíhanie z dovodu, ze ktosi zanechal urnu na volnom priestranstve (http://www.minv.sk/?aktuality-...), tak urcite neujde jej pozornosti ani konanie organizatora vystavy v sucinnosti so samotnym vystavovatelom a majitelom reklamnych ploch po celom meste. Taketo trestne urcite uz niekto podal, ale cim viac rozhorcenych obcanov sa prida a bude mat postavenie oznamovatela, tym tazsie sa to bude dat ututlat. Lebo ved vystava je v Inchebe a vieme, ako je to s jej majitelom a jeho synom na jednej strane a vplyvnymi politikmi a policajtmi na strane druhej http://www.pluska.sk/plus-7-dn...
 
Hodnoť

Je to ázijská krutosť

Totalitný režim síce vie byť krutý, ale Ázijci majú krutosť vrodenú. Stačí si spomenúť, ako sa správajú ku psom, keď ich pripravujú do kuchyne, alebo ako žralokom zaživa odrezávajú plutvy.
Ale nám vadí výstava. Hoci tých ľudí najprv zabili a až potom preparovali. Takú ohľaduplnosť by sme naopak mali oceniť.
 
Hodnoť

Buď, alebo.

Tu by mohlo rozhodnúť iba hlasovanie väčšiny nestranných hodnotiteľov s primeraným IQ, ktorí vedia aj patrične vysvetliť svoj postoj - prečo vystavovať a komu, alebo - prečo nevystavovať vôbec.
Určite by na to nemali byť použité predpojaté teologické - tiež argumenty, v tom sa mi zdá byť článok korektný.
Sme ľudia, ktorí sa postupne vyvinuli z divokej zveri.
Kanibalizmus aj doteraz niekde pretrváva, tak ako verejné ukameňovanie ľudí, ktorí sa často ničím neprevinili. A aj u nás ešte nie tak dávno v mene spravodlivosti štvrtili ľudí na preplnených námestiach ľuďmi bažiacimi po krvi. Hlavy mŕtvych viseli na koloch lemujúcich cesty a tzv. čarodejnice boli upaľované v mene viery.

A súčasnosť?
Bolo by zaujímavé zistiť aké percento priaznivcov večerného spravodajstva dá prednosť morbidným, tzv. krimisprávam pred poučným dianím z domova a vo svete.
Otázka znie - môžu invetigatívny novinári a žurnalisti, ktorí sa chodia v priamom prenose pýtať matiek zosnulých detí - ako sa cítia - vyjadrovať svoj tzv. objektívny názor na konanie takejto výstavy?
Myslím si, že samotná výstava torza pôvodných ľudských bytostí je vizitkou vyspelosti čínskeho národa, ktorý na smrti svojich blízkych takto zarába. Bohužiaľ je aj vizitkou vyspelosti a morálky nášho národa.
Tú môžme zmerať napr. výškou návštevnosti výstavy, predpokladám, že najmä ľuďmi prejavujúcimi sa s často pochybnými sklonmi.
Preto by som výstavu napr. z vedeckého pohľadu ani celkom neodmietal.
 
Hodnoť

 

Zrejme ide stále o jednu a tú istú výstavu, ktorá koluje už roky.
http://zpravy.idnes.cz/odpoved...
 
Hodnoť

 

komu sa to páči môže darovať svoje telo.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre