SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo je dôležité trestať zločincov? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Frustrovaný národ ba mal odísť predovšetkým do ulíc. A to čím skôr !!!
 

 

mea culpa - "by"
 
Hodnoť

Prečo je dôležité trestať zločincov ?

Zisťovať, zaisťovať a súdiť zločincov má blahodarné účinky tak na celú občiansku verejnosť, vrátane politikov, tak aj na samotných zločincov. Trest spĺňa podmienky preventívnej výchovy občanov a nastoľuje princíp satisfakcie u priamych poškodených ale u občanov všeobecne, skrátka sa tým plní jedna zo základných zásad spravodlivosti a rovnosti občanov pred zákonom.

Dôležité je to teda preto, aby sme nepotrestaných zločincov nevolili do parlamentu, samosprávnych orgánov, aby sa nestali členmi vlády, aby sa nestali ústavnými činiteľmi v iných ústredných orgánoch štátnej správy, ostatných centrálnych a regionálnych inštitúciách regulačného, kontrolného, policajného, spravodajského ... charakteru, ktorí personálnym výberom vychádzajúcim z vlastných kvalít dosadzujú do ďalších riadiacich funkcií desiatky a stovky ďalších štátnych zamestnancov, aby si zločinci v pozícii ževraj-podnikateľov nezvykli bez veľkého úsilia a beztrestne rabovať zo štátnych zdrojov, aby neboli prijímané účelové zákony vhodné len pre určité skupiny občanov, aby ... ostatní občania mohli byť čestní, spravodliví, hrdí, pracovití, empatickí a súcitní a dokonca sa niektorí z nich rozhodli byť i politikmi.
 

Súhlasím.

To je konštatovanie ideálneho stavu. Čo urobíme s tým stavom súčasným u nás?
 

Tiež súhlasím,

ale tento stav je globálny a robiť môžeme čokoľvek .... :-)
Väčšina ľudí a dokonca aj taký, čo majú v rukách moc, uprednostňujú krátkodobé a lacné riešenia.
A preto sú, podľa môjho názoru, naše vyhliadky dosť mizerné.
Som ale do veľkej miery optimista, takže dúfam v to najlepšie, no počítam s tým najhorším.
 
Hodnoť

Veľmi dobrý článok.

Autorka napísala veľa hodnotných myšlienok. Pre p. Del Ponte je však dobré, že bude mať čas sa teraz venovať aj iným, historickejším neprávostiam. Alebo, načo, ak medzinárodné spoločenstvo (OSN) nie je schopné udržiavať poriadok, aspoň humánnosť vo svete. Či, veď máme USA? A čo ich vojnové pôsobenie na Blízkom Východe? Tam sa nájde vecí.... O bývalej Juhoslávii nehovoriac. Hanba!
 


Najčítanejšie na SME Komentáre