SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lekcia Soták (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Soták na tlačovke nemal čo hľadať.

Osobne vidím podstatu problému "Soták" a jeho aktívnu prítomnosť na tlačovke ministra školstva trochu inak. Klub 500 je občianske združenie "vlastníkov či spoluvlastníkov" spoločností, ktoré zamestnávajú viac ako 500 zamestnancov. Z toho vyplýva, že Soták nezastupoval zamestnávateľov, to predsa môžu robiť len zamestnávateľské zväzy, on zastupoval len seba a iných vlastníkov veľkých podnikov či firiem. Pokiaľ bolo zverejnené, tak eurofondové "balíčky" na vedu a výskum dostávali spoločnosti, ktoré mali maximálne jedného zamestnanca, mnohé nemali ani vlastné sídlo a ich obrat bol v stovkách či tisíckach €, s ktorými teda Soták nemá nič spoločné a ich záujmy nemôže zastupovať ani obhajovať.

Z tohto dôvodu bolo na mieste, aby sa ho novinári spýtali, čo na tejto tlačovke vlastne chce a koho zastupuje, lebo už z napísaného je zrejmé, že na tejto tlačovke nemal čo hľadať a už vôbec sa nemal právo na strane ministra školstva k otázkam novinárov vyjadrovať. Je to len ďalší dôkaz o neschopnosti Plavčana výkonom ministerskej funkcie ale aj schopnosti správne chápať svoje miesto v štátnom mechanizme ako aj pozície iných ľudí, ako je napr. Soták. Predpokladám, že Soták bol len jednou z nožičiek, ktoré mali v pravú chvíľu priskočiť a podoprieť kývajúceho sa alebo plávajúceho v téme, ministra Plavčana. Na budúce navrhujem, aby Plavčana radšej posadili, lebo sedieť v chládku mu bude robiť lepšie, ako v tom teple na stojáka.
 

Ale na jedno

to bolo dobré: Aspoň sme sa s konečnou platnosťou a v priamom prenose dozvedeli kto v skutočnosti riadi túto krajinu. Oligarchovia.
 
Hodnoť

 

Soták tam bol, lebo "oni" už naozaj nemajú žiadnych iných schopných ľudí.
Okrem toho, Soták povedal pravdu, minimálne v dvoch veciach: Že pri rozdeľovaní eurofondov ide každému iba o peniaze a že kardiológ by nemal hodnotiť oceliarsky projekt.

Takže jeho vystúpenie pokladám za prínos. Všetko je totiž relatívne, Soták je prínos v porovnaní s Ficom či Plavčanom, ktorí by takéto vety nikdy nepovedali.
 

Zabudol ten Psoták doložiť,

že ale metalurg môže hodnotiť úplne všetko
 
Hodnoť

Klub 500?

Vie niekto kto je vlastne členom toho Klubu 500? Našli ste niekde ich zoznam?
 
Hodnoť

Byť predsedom vlády v takomto kocúrkove,

hanbím sa vyjsť na ulicu. Realita dennodenne dokazuje Ficovu absolútnu nekompetentnosť a neschopnosť stáť na čele vlády.
 

On vie čo má robiť,

a to aj robí. Zničiť Danka...
 
Hodnoť

 

SNS ma troch ministrov. Vsetci traja su uz roky na ministerstvach, a vsetci traja boli pri rozdelovani urcitych penazi. Takze poznaju zdroj a metody spravneho vyberu. Plavcan je obycajny pesiak, uradnik. Ci ho riadi Sotak alebo Danko, nie je podstatne. Neodstupi, lebo este musi dokoncit tento zboj.
Prajem pani Remisovej vela zdravia pri odhalovani tychto svinstiev.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre