SME
Nedeľa, 31. máj, 2020 | Meniny má Petronela, PetranaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fico s Bugárom verzus Danko. Ako čítať vývoj krízy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nuž neviem, či Bélu táto veta trochu

Nenahnevá:

"A oprávnene to Fica s Budárom, ktorý si už nejaký ten rok v politike odžili, nahnevalo."
 
Hodnoť

Fico stále len straší a straší.

Fico od tej doby čo je v politike a najmä po založení strany Smer používa metódu a argumentáciu, ktorá stále zaberá na voličov, zatiaľ, je to metóda strašenia. Pripomeniem len tie ostatné : (pred parlamentnými voľbami) musíme posilniť bezpečnostné zložky, zvýšiť ich počty i rozpočty, lebo sa na nás hrnie migračná vlna obrovských rozmerov , ak by vládla opozícia, tak by tu pustila tisícky bezprizorných migrantov – výsledok je známy, prišlo len niekoľko desiatok migrantov, (po voľbách) musíme vytvoriť vládu kontinuity a hrádze proti extrémizmu, lebo len my vieme garantovať stabilitu a zabrániť šíreniu hnedého moru, opozícia s kotlebovcami sú v jednom spolku „opoziční“ – výsledok je známy, žiadna hrádza sa proti extrémizmu nevytvorila a jej základné príčiny (korupcia, rozkrádanie a prehlbujúce sa sociálne rozdiely a nespravodlivosť) ostali nezmenené, (teraz) musíme sa dostať do „jadra“ únie, to je najdôležitejšia štátnická úloha v geopolitických pohyboch a kto je proti vstupu do „jadra“, ten je protivládny, protislovenský, protištátny a pravdaže sú nimi médiá, opozícia a všetci občania, okrem tých, čo nás aktívne podporujú alebo sa aspoň tvária rezignovane.

Fico si zahral na veľkého štátnika, vizionára, ktorý by aj ukončil svoju „misiu“ ale ešte má jednu veľký úlohu, výzvu, dotiahnuť nás do toho „jadra“, čo akosi nekorešponduje s tým, čo povedal Gabriel, nemecký minister zahraničných vecí, ktorý povedal, že veď Slovensko už v „jadre“ je a nemali by ste sa sami podceňovať. U nás to podceňovanie robí samotný premiér.

Už mi v ostatnom čase chýba len to, aby Fico vyhlásil o všetkých, ktorí nie sú šťastní z jeho rečí, že sú to protištátne živly a ako s takými je treba aj s nami naložiť – izolovať, separovať, koncentrovať, paralyzovať, zglajchšaltovať ... však viete.

Inak veľkohubé tvrdenia predstaviteľov vládneho zlepenca, najmä Fica o tom, že jeho vláda nemá alternatívu, je namyslenou domýšľavosťou o svojej historickej veľkosti a význame, pričom je treba im pripomenúť, že vládnu alternatívu nikdy neurčuje žiadny vládny politik, ale alternatívu určuje občan vo voľbách. A inak, opozičnú alternatívu nikdy nevidí len diktátor, lebo vidieť ju nechce a skutočnému demokratovi takéto niečo ani nezíde na myseľ.
 
Hodnoť

Mám

pocit, že najlepšiu opozičnú robotu odmakalo Oľano. V SaS začali trochu po funuse, Od Kollára so svojou rodinou som počul tri vety, a Kotlebovci, našťastie, nevedia čo majú robiť A čo sa deje. Beblavý s Mihálom zbierajú hlasy, Progresívna Strana niekam zmizla a nestihne prípadné predčasné voľby lebo majú brainstorming, míting a Panelovú diskusiu. Tak teda naozaj neviem, kto by vedel by okamžite vládnuť...
 
Hodnoť

 

Premiér Fico posledné dni rád zdôrazňuje, že ak by mali byť predčasné voľby, Slovensko bude vylúčené z možnosti patriť do jadra Európskej únie

Toto mi akosi uniklo. Neviete niekto preco by malo byt SVK vylucene ak budu volby?
 

Lebo

je to určené pre jednoduchšich voličov. Teda voličov Smeru, SNS a Kotlebu. Tým treba vydať takéto posolstvo. Fico, ako korunovaný kráľ oportunistov presne vie, čo robí. Keď Fico povie, že jeho nezvolením za opätovného premiéra sa rozpúta tretia svetová vojna, tak jeho voliči za neho položia život!
 
Hodnoť

 

Pocuvat Danka pol hodinu je vycerpavajucejsie ako hadzat pol hodinu do miesacky.
 
Hodnoť

Je ozaj tragicke sledovat,

ako sa dalsia odhalena rabovacka obmadzila (aj v novinach) na odvolavanie nejakeho nesvojpravneho trcka.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre