SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

My všetci to musíme chcieť. Zem je planéta pre všetkých ľudí. Jej zdroje sú naším dedičstvom a my sa ako ovce dívame na to ako bankovo zbrojársko ropná loby vládne svetu. Pravdou však je, pokiaľ súčasný monetárny systém založený na našej otrockej práci nezmení, žiadny apel nepomôže, zisk za každú cenu je predsa základným rysom súčasnej spoločnosti, tak prečo by sa ho mali vzdať. Len my všetci to môžeme zmeniť. Na druhej strane je dobré, že sa nájdu ľudia čo majú vízie a neboja sa ich vysloviť.
 

 

Však aj ty pracuješ preto aby si dosiahol zisk. Tak ako chceš proti tomu bojovať? Vzdáš sa vlastného zisku? Socialistických pokusov sme už ako ľudstvo absolvovali kopec a žiaden nedopadol dobre. Či čo vlastne chceš? Bojovať proti zisku bez toho aby si vedel čím ho chceš nahradiť?
 

 

My sme si kedy potykali? To po prvé. Slovenčina pozná vykanie. A treba študovať, potom by ste vedeli, že existujú modely správy spoločnosti bez monetárneho systému.Nuž ak Vám vyhovuje, že zdroje planéty drancuje pre svoj zisk pár spoločností je to Vaša vec, mne nie a tým je povedané všetko.
 

 

Prepáčte to tykanie.
Ja som napísal, že to nie je len pár spoločností. Je to každý kto zarába peniaze. Chcete mi snáď povedať, že by ste robili aj keby Vás neplatili?
Modely: možno sú - no ak ich chce niekto skúšať nech začne u seba. Napríklad taký socialisti by všetci mali žiť vo svojich malých komúnach kde každý člen pracuje pre blaho komunity. Akurát, že to akosi nie je pravda. Žiaden socialista tak nežije.
Drancovanie Zeme: ja osobne si myslím, že EKOnomika a EKOlógia sú veľmi úzko spojené. Napríklad také plastové fľaše. Jeden by povedal, že plastová fľaša je ekologická katastrofa. No ak to ozaj začnete počítať (aj ekonomicky) tak zistíte, že vratnú sklenenú fľašu by ste museli 40 krát vrátiť, umyť, naplniť a poslať späť do obchodu, aby menej zaťažila životné prostredie ako obdobný počet plastových fliaš. Háčik je v obrovských ekonomických aj ekologických nákladoch na roztavenie skla a výrobu fľaše. Potom vyššie hmotnosť znamená vyššie 2-eko náklady na dopravu + doprava vykúpených fliaš + ich umývanie tiež niečo stojí. Ja osobne si na tento príklad spomeniem vždy keď si otvorím víno v nevratnej sklenenej fľaši.
Finta s tou previazanosťou eko-nómie a eko-lógie je v tom, že by mal byť za obidva aspekty zodpovedný ten istý subjekt, čo sa nie vždy deje.
 

Odkedy...

... su pozemske surovinove zdroje dedicstvom ludstva?
 

 

A odkedy nie sú? Vari vesmír ukázal prstom na Saud tu máš ropu, alebo ty xy máš uhlie atď. Jasné vlastnícke vzťahy sú súčasťou evolúcie ľudstva, bezosporu. No keď sa pozriete na svet bez tej výchovy čo nám je vtĺkaná čo vidíme? Vari väčšina ľudstva robí prácu čo ju baví,nerobí, robí otrockú prácu aby prežila. A pritom už dnes pri technologickom progrese čo máme by to vôbec tak nemuselo byť. Skúste len na chvíľu sa pozrieť do svojho vnútra či robíte prácu ktorá Vás uspokojuje a baví, ak áno gratulujem patríte medzi šťastlivcov. A zbrane? Fakt nevidíme ako nás oblbujú? Ale fakt nechcem nasilu presadzovať svoj pohľad na svet, len píšem ako to vidím. S pozdravom.
 
Hodnoť

 

Hahaha, promo zadara.
 
Hodnoť

 

Neviem si predstaviť, že by sa veľmoci vzdali tejto lákavej možnosti. Žiaľ, je to nevyhnutný smer, ktorým sa vývoj zbraní bude uberať. USA sú už na polceste v zavádzaní týchto systémov. Strela LRASM si v záverečnej fáze letu sama vyberá prioritný cieľ, ktorým môže byť napr. lietadlová loď zo zoskupenia viacerých plavidiel. Má databázu možných cieľov a podľa najvyššej priority si vyberie ten najdôležitejší cieľ. Pekne to demonštruje vide v tomto článku:
http://www.leteckymagazin.sk/l...

Nie je to ešte umelá inteligencia ako to poznáme zo sci-fi, avšak ide už o poloautonómne správanie
 

 

AI by to bolo v momente kedy by si sama zložila tú databázu.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre