SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Moslimovia narážajú na sklenený strop nepochopenia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Prezident Zeman

povedal vetu (preklad do slovenčiny) "Ja nehovorím že všetci moslimovia sú teroristi ale desí ma, aké veľké percento teroristov sú moslimovia". Howgh.
 

A to je

dôvod, prečo nemoslimské obyvateľstvo s obavami pozerá na moslimov. Nič zvláštne na tom nie je. Už ma unavujú tieto nekonečné obhajovania niečoho, čo je proti kresťanskej (európskej) kultúre. Za prirodzenú reakciu chcú niekoho škatuľkovať ako rasistu, nacistu, xenofóba??? Svet je na ruby... Treba si zachovať chladnú hlavu a zdravý rozum.
 

 

Len tomu egocentrikovi neuver, ze ma tu slovnu hracku z vlastnej hlavy. Na tejto planete zije dve miliardy moslimov. Do konca zivota ich nestihne zaskatulkovat.
 

 

2 miliardy moslimov si prestrelil. Moslimov je od 1,4 po 1,6 miliardy - podla roznych studii.
Krestanov je 2 az 2,2 miliardy.
 

 

Podla tych studii maju mat moslimovia 2 milardy do 20 rokov. Deti sa zatial nepocitaju, ale uz sa narodili.
 

 

No ale do 20 rokov budu mat 2 miliardy. To mas pravdu
 

Čo nie je pravdivé

na tvrdení že medzi teroristami je veľa moslimov? Ale len fakty!
 

 

Pravdive na tom je hlavne fakt, ze egocentrik a alkoholik Zeman nema to tvrdenie z vlastnej hlavy. Dalsim faktom je, ze v historii ludstva moslimovia vo vrazdeni na krestanov este zdaleka nemaju.
 
Hodnoť

ani sa neda cakat, ze domaci

sa budu objimat s moslimskymi pristahovalcami ... taketo miesanie v normalnej ludskej spolocnosti nefunguje, je len snom promultikulti idealistov
.
realita je skor o izolacii, separacii kultur, nabozenstiev
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Ale predsa sa majú imigranti integrovať do spoločnosti a to sa dá len prijatím kultúry spoločnosti, do ktorej sa che jednotlivec integrovať.

Stačí si predstaviť ohromné množstvo podmienok, ktoré museli postkomunistické štáty splniť, aby sa vôbec EU bavila o ich prijatí. A to je na kolektívnej úrovni.

Proste museli sme prijať inú etiku a inú morálku ako to bola počas socializmu. A premietnuť ju do legislatívy.

No a podobne je to na individuálnej úrovni.

Ak niekomu skutočne ide o život, tak by mal prehodnotiť svoj hodnotový systém a prijať hodnotový systém spoločnosti, kde chce žiť.


Nie tak dávno postavil etiku a morálku z nej vyplývajúci budhista DalajLama nad náboženstvo.

No a to musí garantovať systém vyjadrený v legislatíve a určujúci spôsob chovania spoločnosti a jednotlivca.
 

Chybou je,

že od prisťahovalcov sa požaduje iba integrácia - a aj to nie direktívnou formou, ale skôr opatrnými a zdvorilými návrhmi, ktoré majú vo väčšine prípadov naprosto nulový efekt. Treba kategoricky požadovať (ak už teda niekoho sem naozaj musíme pustiť) nie integráciu, ale asimiláciu - a to naprostú a bezvýhradnú. A nemilosrdne deportovať každého, kto tieto požiadavky odmietne akceptovať.
 
Hodnoť

 

Schopnosti maju niektori priam bombasticke, a neboja sa ist na ostrie noza ;)
 
Hodnoť

 

Kdesi som čítal, že až 1% z imigrantov sú potencionálni teroristi, vraj sú to údaje bezpečnostných zložiek, takže platí, čím viac ich je, tým väčšie nebezpečenstvo. Je to ich problém, že ich musíme takto vnímať. V pohode vleziem medzi 100 Vietnamcov a nemám strach, že ma tam nejaký vyhodí do luftu. Medzi 100 moslimov vliezť mám viac ako rešpekt a strach. Sami si za to môžu a nevidím ani nejaké masívne odsudzovanie tých tzv. dobrých, že by sa pohoršovali nad správaním teroristov.
 
Hodnoť

Malo sa distancuju od teroru

pachanom v mene ich viery. Nemci po deziluzii z pedofilnej RKC zacali vystupovat z cirkvi. Ked sa robia pochody humanity odsudzujuce moslimsky terorizmus, tak ich organizuju nemoslimovia. Je kopec inych renomovanych prieskumov, kde drviva vacsina moslimov z UK a FR odsudzuje hodnoty zapadu a povazuje sariu za nadradenu nasim zakonom. Preco moslimovia nepodporia Maajida Nawaza a jeho organizaciu Quiliam? Je vari na jeho ponati islamu a boji proti extremizmu zle? Ano, moslimovia su rozni, taki aj onaki, len o tych vo chcu zit v pokoji velmi nepocut.
 
Hodnoť

 

Ale ked je ich vela, bude mela. Jediny pozitivny moment v tejto nepriaznivej bezpecnostnej situacii sposobenej radikalnym islamskym fundamentalistickym terorizmom je shoot to kill policy,ktoru zacali uplatnovat bezpecnostne zlozky.
 
Hodnoť

Mne vadí

Nerovnoprávnosť žien a celkovo rôzne pravidlá, ktoré pripomínajú stredovek. Veď zo svojich krajín odišli preto, aby odišli zo stredoveku a teraz chcú ten stredovek presadiť tam, kam prišli. Ak by sa im to podarílo, stúpili by z blata do kaluže... to nemá logiku.
 
Hodnoť

 

Narážajú na sklený strop nepochopenia? No neuveriteľné!! Tých zlých zlých rasistických Slovákov by som hneď poslal na prevýchovu do niektorého z malebných predmestí západných miest, ktoré sú domovom tých mierumilovných, do spoločnosti sa bezproblémovo integrujúcich moslimov.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre