SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Moslimovia narážajú na sklenený strop nepochopenia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Narážajú na sklený strop nepochopenia? No neuveriteľné!! Tých zlých zlých rasistických Slovákov by som hneď poslal na prevýchovu do niektorého z malebných predmestí západných miest, ktoré sú domovom tých mierumilovných, do spoločnosti sa bezproblémovo integrujúcich moslimov.
Naab
< 1 2

 

ja by som tam radsej poslala pani sefredaktorku...
 
Hodnoť

Moj znamy

Pracuje v Emiratoch. Zaraba menej ako obcania, tak ako iny pracujuci ma horsie miesto pri lepsom vzdelani a musel sa vsetkemu prisposobit. Obcianstvo nikdy nedostane. To je v poriadku? Lebo miestne noviny o tom nepisali.
 

 

A napriek tomu tam tvoj znamy pracuje dalej a zivy ten system pri zivote. Kto je komu na vine? Mimochodom v tych istych Emiratoch zaraba zapadniar za tu istu pracu daleko viac ako Ind. Je to v poriadku?
 
Hodnoť

 

Nám tie výskumy môžu povedať asi toľko, že aj po troch generáciách sa moslimovia v nemecku nedokážu správať normálne, aby ich spoločnosť prestala vnímať ako problém. Inak, so situáciou na SK to nemá nič spoločné a nerozumiem, ako to môže autorka len tak používať ako argument.
 

nadpis vôbec nepatrí k celému článku

1 časť článku hovorí o svadbe dvoch ľudí, ktorí tak neboli schopní splynúť s tým pekným v Holansku, ktoré tam určite je, len ho nikdy nehľadali, (objaviteľia, tulipány, bicykle, syry , mlyny) a ostali obidvaja v svojej národnej separacii v ktorej ich ich rodiny vychovali bez ustupkov, ktorá je čudná, keďže odibvaja majú holanské občianstvo a aspoň by si zavolali na svadbu holandského DJa, by som sa potešila z tejto časti článku aspoň za nehet.

Druhá časť článku len zverejňuje štatisticku o zamestananí bez korelácie a vyhodnotenia všetkých veličín, ktoré úspešnú karieru a dobrú mzdu podmieňujú. Jasné aj v Holansku je normálne, že lekár zaplatí deťom lepšie kurzy a a viac dokáže používať svoje známosti v úžitku svojmu a nápomocne k zabezpečeniu lepšieho života svojich deti. O tom život je o sociálných vzžahoch, a nielen o vzdelaní.
 
Hodnoť

hm,

problémom nie sú moslimovia, ktorí chcú pracovať a obrazne povedané žiť v miery. Problémom je, že z celkového množstva moslimov je percentuálne z nich vysoké číslo inak vykladajúcich korán, ktorý sa navonok javí ako náboženstvo agresívne. Pre nás Európanov je veľmi ťažké rozoznať a to bezpečne, ktorý moslim je ten dobrý a ktorý je ten zlý. Tento reflex človeka nemá nič spoločné s náboženstvom, ale je to obranný reflex, opatrnosť voči moslimom. Nemalý počet moslimov roznáša smrť a zranenia a vzhľadom na celkový počet moslimov vo svete nejde o desiatky ľudí, ale pravdepodobne až o tisíce, ak nie viac.
Informačný most medzi médiom a človekom nastavil od začiatku vzniku médií - a dnes už v živom prenose, ako nosné, zverejňovanie napr.požiarov, banského nešťastia, potopenia lode, vykoľajenia vlaku...ale aj vojnu v Iraku, dnes chytanie teroristov. Myslí si niekto, že média zverejňovanie extrémnych udalostí, ktoré im predávajú médium s niečim takým prestanú ? Vedia to všetci po celom svete. Nič sa v tomto smere nezmení. A pokiaľ si moslimovia sami neurobia medzi sebou poriadok, budeme sa stále pozerať na moslimov v Európe ako na potencionálnych ľudí, ktorí nás môžu kdekoľvek a kedykoľvek bezprostredne ohroziť. Lebo ako vidíme sami, ani najlepšie policajné a iné opatrenia nezabraňujú teroristickým hrozbám. Len ich utlmujú.
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Komentáre