Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O čom sa rozpráva, keď sa rozpráva o jadre (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Briti utekajú z potápajúcej sa lode EÚ

Celé jadro EÚ je holý ekonomický a politický nezmysel, ktorý bude mať jediné pozitívum - že sa zachová aj Váš dobre platený a zbytočný EÚ post, pán Chrenek. Slováci síce budú sedieť za stolom spolu s FR a D, ale so zalepenými ústami a ich jedinou funkciou bude prikrmovať tieto krajiny lacnými ľuďmi a byť nárazníkovou zónou, ktorá v mene zachovania stability a blahobytu v týchto krajinách bude každú chvíľu meniť svoje smerovaniae a hospodárske priority podľa potrieb týchto krajín.
Britský útek z tohto jadra je ukážka zrelej úvahy (s trochu zbabraným mediálnym pokrytím), ale ak sa im podarí vydržať a udržať v medziach zhýčkaný a nevzdelaný ľud, ktorí sa bojí o sľubované EÚ mastné hrnce, tak z dlhodobej perspektívy vyhrajú.
Naši jadroví politici a vy ako jadrový úradník zabúdate, lebo je zjavné že z fyziky ste ledva preliezali, že existuje tzv. nadkritické množstvo štiepneho materiálu, ktoré je potrebné pre samovoľnú jadrovú štiepnu reakciu. Francúzsko samo o sebe predstavuje toto nadkritické množstvo hospodárskych a sociálnych problémov, ktoré po zhutnení v EÚ jadre bude viesť k výbuchu tohto jadra EÚ.
Pevne verím, kedže nemám silu a zrejme ani tento národ vytvoreniu tohto jadra zabrániť, že štiepna reakcia tohto jadra bude rýchla a tak ako neutrónová bomba vyhladí všetko živé a materiálne statky takmer nepoškodí, tak že aj výbuch EÚ jadra bude ničiť najmä EÚ normy, EÚ úradníkov a EÚ - Hujerov a potom budeme môcť začať znovu, na vyčistenom národnom poli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"....a potom budeme môcť začať znovu, na vyčistenom národnom poli." - samozrejme, ak sa však medzi tým nezačneme navzájom zabíjať ako pred pár desiatkami rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Žiadne východisko na obzore

Citujem autora článku:

“Vplyv euroskupiny v EÚ sa po odchode Spojeného kráľovstva ešte zvýši a tieto krajiny tak budú presadzovať silnejšie a efektívnejšie nástroje na ochranu svojich členov pred krízami, ako bola tá spred niekoľkých rokov. Práve eurozóna by mohla byť základom na ďalšie posilnenie európskej integrácie.”

A podobnými prázdnymi klišé-frázami sa to u neho len tak hmýri:
“prepojenie európskeho rozpočtu so štrukturálnymi reformami ... priorita silnejšieho a odolnejšieho eura... zabezpečenie rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom rodičov... flexibilnejšie pracovné podmienky pre matky s deťmi...” atď.

Znrnul by som to v zrozumiteľnejšom slovníku:
euro tancuje na špičke noža, však k nedávnej hlbokej kríze eura stačilo iba hospodársky slabé, ale skrz-naskrz skorumpované
jedenásť miliónové Grécko, pričom hospodársky silnejšie Taliansko a Francúzsko sú ešte i dnes veľmi blízo k jeho vtedajšej patovej situácii.
A na obzore žiadne konkrétne východisko, iba blúznenie o integrácii a štrukturálnej reforme jasných uznesení neschopnej takmer už sa rozpadajúcej EÚ.

Vytvorením jadra sa totiž z nejadra vytvorí opozícia s resentimentom, ktorému žiadne jadro neodolá, vyprovokuje sa tým ešte väčšia nerovnováha, destabilita.

Autor akoby sa týmto článkom iba sám priraďoval do kapitolky s ružovými okuliarami Každá líška svoj chvost chváli.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre