SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Do Severnej Kórey, naspäť do detstva! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Jadrovými zbraňami vyhrážajúca sa

Severná Kórea je novou príležitosťou pre Putina opäť pchať Západu palicu do kolesa.
Predpokladám, že Putin už Kimovi potajomky ponúkol vojenskú pomoc pre prípad núdze, zatiaľ čo v jeho ľudia v Bezpečnostnej rade OSN budú so škodoradosťou vetovať akúkoľvek rezolúciu navrhnutú Západom proti Kimovi.
 
Hodnoť

 

Len tak pre upresnenie a pre autorku ako ponuka. Do KĽDR sa nechodí na dovolenku len z Ruska, tu sú ponuky českých cestoviek:https://www.cksen.cz/poznavaci...
https://www.alvarez.cz/poznava...
http://www.nomad.cz/cs/zajezdy...
To len preto, že možno aj Česi túžia naspäť do detstva.-:(((
 

A čo Švédi ?

Táto agentúra organizuje zájazdy do KLDR už dlhé roky.
Vraj North Korea - unforgettable journey!
http://koreakonsult.com/index_...
 

 

Švédi si to môžu pozrieť ako skanzen, napokon aj my z bývalého soc. tábora, zažil som to ako študent v Rusku v Saratove, ako sme mali nalinkovaný program od rána do večera a sami sme nesmeli nikde. Našťastie, aj tam boli diery v plote a za plotom reálny sovietsky život.
 

No ja si pamätám Rumunsko

Jedna dovolenka pri Čiernom mori v roku 85. Cesta vlakom a na každej stanici policajti v uniformách a policajti v civile. A " na riviére " obchody s nekonečnými regálmi plnými jedného druhu rybacej konzervy. A v hoteli akurát tak Bucegi Bere .
Zato som tam prvýkrát v živote videl nudistickú pláž.
Ľudí ako maku.
Kdesi pomimo ležala jedna osoba neurčitého pohlavia bez plaviek a zbytok pláže tvorilo tak 200 odetých chlapov, ktorí šmelili so všetkým možným.
A k tejto téme - v USA už boom cestovania zrejme dávnejšie kulminoval a k tým spomínaným Rusom to došlo zrejme až teraz.
Keby mali Rodmana, mohlo to byť skôr.
http://www.dailymail.co.uk/new...
 

 

Ja len si tak zaspomínam... v r.2005 sme šli šiesti partia pánska jazda na výlet do Číny na cca 10 dní. A zrazu ma napadlo, že tam máme čas aj na výlet do KLDR. Telefonujem do Prahy na velvyslanectvo KLDR. Odpoved je "nedá sa". Ale ma l som tajný tip: pýtam sa, "nie je nejaká kldr-ská cestovná kancelária v Európe? Odpoveď lámanou češtinou mi nadiktovala číslo na mobil do Švajčiarska. Po pár telefonátoch a pár mailoch som dostal ponuku do mailu na 4 dni v KLDR, cena cca 850e/os. Poslal som peniaze, do mailu mi prišli inštrukcie, program, letenky Peking-Pyongyang-Peking. Zažili sme krásny exotický výlet - cca so všetkým, čo sa píše: veľa výborného jedla, nekvalitný koňak, prijateľné pivo, strážený hotel v Pynogyangu, malý autobus 4 dni len pre nás s 2 sprievodcami, kvety k soche Kima, výlet do demilitarizovanej zóny, kldr-ská nádherná spartakiáda.. a samozrejme aj nižšiu životnú úroveň, biedne domy na vidieku, prázdne cesty, tisíce pionierov, plné električky, sivo-šedé oblečenie ľudí s tvárami bez emócií v metre.. Ale môžem povedať, že výlet sa nám veľmi páčil, bolo to vzrušujúce, exotické, zaujímavé...
 
Hodnoť

 

"Napriek tomu bol záujem Rusov okamžitý a obrovský – v prvých dňoch po tlačovke server opakovane kolaboval, až si na nával zvykol a teraz funguje stabilne"......V r. 2016 tam prišlo "až" 423 Rusov a rok pred tým dokonca "až" 427. Nenormálny nával turistov.
 
Hodnoť

 

Aj pre nasich Kotlebo-brancov by to mohlo byt hitom... Podobne ako Krym, blahobyt je na oboch miestach cca. rovnaky
 


Najčítanejšie na SME Komentáre