SME
Pondelok, 22. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dve duše podľa Šipky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

nie som si istá

či niekto, kto má v štyridsiatke už tretí alebo štvtý vzťah a stále žiadnu rodinu, je naozaj spokojný ..... aj keby pri tom nestriedal ženy a mužov

Trochu romantizujúce ..... a zavádzajjúce - tie popísané indianske "dve duše" .... ženskí muži a mužské ženy ... to sú skôr transexuáli, podľa doteraz platnej klasifikácie chorôb osoby s poruchou sexuálnej (rodovej) identity s číslom F 64.0. Nemajú "dve duše", ale celkom jednoznačne len jednu a to tú, ktorá nezodpovedá ich fyzickému telu. Oni nemajú homosexuálne vzťahy. Ak sa muž cíti ženou a žije s mužom - nie je to homosexuálny vzťah z jeho pohľadu, ale heterosecuálny. Mám pocit, že ty nerozumieš transexuálom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a nehovor

že ľudia hľadajú problém tam kde nie je .... ak by to nebol problém, tak by transexuáli neusilovali o zmenu fyzického pohlavia, ale boli spokojní s tým, aké telo majú ... aj "duša" má pohlavie - každý, kto o sebe povie, že je muž alebo žena (aj keď má iné pohlavné orgány) to potvrdzuje .... načo by to inak hovoril?

Práve transgender ľudia bojujú z celej sily za to, aby ich telo zodpovedalo ich "ženskej" alebo "mužskej" duši. Ak by ich "duša" nemala "pohlavie" - bolo by im to jedno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Medzi mojimi gay/lesbian priateľmi dochádza k častým rozchodom. Len dva-tri prípady sú si verní (z toho jeden zosobášený pár v UK).
Došlo žiaľ aj k samovraždám.
Neviem, kde je problém.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre