SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Hrobákovej nič nové. Stále sa čaká v radoch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

human dignity po slovensky

klienti cakajuci, aj leziaci pod
dekami, neuveritelne zabery
personal vraj nevie english - akoze
inych niet? nestihaju- nemozu zaviest
dve smeny, ziadny poradovnik-je intelektualne
narocne ho zostavit?
co na to ombudsmanka, ved ide o sikanu ludi,
ktori chcu pre slov.pracovat
a co spravila stevulova - vraj liga za lp
vyskerena napise, ze nic nove- a co spravila
pre vyriesenie tohoto skandalu ?
dokonca nepatricne ironizuje -posledny odstavec
hnus
 
Hodnoť

Treba sa pozrieť "pravde do budelára"

Škoda, že pani blogerka spolu s redaktormi z TV "Narkóza" pozabudli podobné pohoršené komentáre poslať aj na veľvyslanectvo USA.

Pokiaľ žiadateľ na niečo "pozabudne" resp. pobyt a práca v škole jazykovej lektorky sú riešené inak ako cez viacročné povolenie na prechodný pobyt (platný zákon pozná najmenej dva dôvody vydania povolenia na prechodný pobyt), nemá sa čo žiadateľka sťažovať. Nemať v USA platné doklady na pobyt resp. "nelegálne pracovať" je porovnateľný "zločin", ako neplatenie daní a imigrační úradníci sú veľmi nekompromisní. Koľkých našincov vrátili späť lebo nevedeli dostatočne "presvedčivo" odpovedať na otázky "dôležitých úradníkov" na letisku, alebo v prístave (najčastejším dôvodom nepovolenia vstupu bolo podozrenie, že chcú v USA nelegálne pracovať). To nehovorím o "chudákoch", čo v minulosti vystávali rady pred veľvyslanectvom USA a nakoniec aj tak vízum bez uvedenia relevantného dôvodu nedostali.

Pani blogerka by si mala ísť niečo vybaviť na štátne úrady vo Francúzsku a potom by ocenila ten často kritizovaný "konštruktívny" prístup úradníkov u nás. Len by skúsila byť trošku menej asertívna a dožadovala sa tam na úrade svojich práv, keď má úradník iný názor na vec, s vysokou pravdepodobnosťou by sa mohla zoznámiť pri slabšej znalosti jazyka aj s celou predbežného zadržania.

Neviem, prečo si blogerka myslí, že keď budú riešiť agendu civilní pracovníci MV, niečo sa zmení, dnes je vzdelanostná skladba "uniformovaných" policajtov prakticky rovnaká, ako pri civilných zamestnancoch a aj s tou angličtinou to nie je také zlé. A skúste sa napr. v takom USA dohovoriť s imigračným úradníkom po slovensky, no aby som nebol demagóg trebárs teda rusky, nemecky, francúzsky alebo čínsky ...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre