SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Už aj Sedembolestná ozelenela? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pštrosia politika... neužitočná, až zbabelá.
 

A najma nebezpecna

 

Kresťania majú tú pietu ako obchodnú značku zaregistrovanú? Ak nie tak o čom to hovoríte.
A prečo niekomu vadí, že sa kresťanstvo spája s fašizmom. Žiadny fašista nebol kresťan? A kto viedol napr. križiacke vojny. Veď pokiaľ viem tak v mene kresťanstva bolo zabitých viac ľudí, ako v druhej svetovej vojne. Je pravda, že ĽSNS by mali zvážiť či chcú používať taký symbol.
 

 

Princípy kresťanstva a fašizmu sa a priori vylučujú.
 
Hodnoť

 

Slovensky katolici by mali spisat peticiu papezovi za exkomunikaciu tych katolikov , ktori podporuju a hlasia sa k prvemu fasistickemu statu 1939-1945, spochybnuju obrovske straty na zivotoch pocas holocaustu a boja proti nacizmu. Nechapem preco Kotleba a vsetci nacisticki extremisti nie su vyluceni z cirkvi.
 

Exkomunikácia

by im pravdepodobne ani nemala vadiť, keďže samotného svätého otca nazývajú Sorosovým lokajom...neskutočné...
 
Hodnoť

 

Ja by som dopísal, aj do neba volajúce mlčanie médií. Keď som pred časom štartoval petíciu "Za Boha a za národ? Za mňa nehovoria." Posielal som to do médií. Keď som pred pár týždňami petíciu ukončoval s tým, že ju podpísalo viac ako 1000 ľudí (pričom sa dá stále podpisat), posielal som to všetkých médií. Kde myslíte, že sa to objavilo? Kresťania sa ozývaju, len media nám akosi mlčia. Vždy si prečítam len to, že sme ticho. Je mi to ľúto.
www.facebook.com/zamnanehovoria/
www.peticie.com/za_ma_nehovori a
 

 

Díky, podpísal som.
Ako katolíka ma uráža, že kotleby zneužívajú kresťanskú symboliku, ajkeď s kresťanmi nemajú nič spoločné. Uráža ma, čo si kotleby dovolujú voči pápežovi Františkovi. A uráža ma i pasivita KBS.
 

 

Ďakujem za podporu... :)
 
Hodnoť

Slovenská RKC

reprezentovaná KBS je vlastne sekta, ktorá má svoju vlastnú históriu a pravidlá. Je viditeľné, že autoritu vo Vatikáne veľmi nerešpektuje, rečou svetskej politiky - je mimo jadra. Údajní veriaci, píšúci nenávistné facebookové príspevky na pápeža Františka a ospevujúci Farskú republiku Dr. Tisa jej takmer neprekážajú. Je to vlastne aj obraz spoločnosti, ktorá poslala s 10% do parlamentu otvorene fašistickú stranu. Diabol sa na Slovensku ukrýva v dúhovej zástave a nie v nacistickej symbolike. Amen.
 
Hodnoť

cirkev sa nikdy

nedopracovala en bloc k vyjadreniu, postoju voči tisovému "prínosu" a jeho miesto v cirkvi. Ak zlí boli kedysi komunisti, ktorí ho dali popraviť, ako je možné, že dobrí sú kotlebovci, ktorí popierajú holocaust ? Ak nevyjadruje jasný postoj cirkev k politike kotlebu, máme to vnímať tak, že súhlasí aj s postojom kotlebovcov k holokaustu ? To si KBS vážne myslí, že ľudia sú, prepytujem - vymletí ?
 

Myslia a majú pravdu. Bohužiaľ.

.
 
Hodnoť

kotleba

s krizom na saku, ako nejaky biskup....
 
Hodnoť

Mali by ste si vziať dejepis do ruky

Nechápem ako niekto môže písať také sprostosti ako je v tomto článku. Zas niekto ide kritizovať cirkev a neuprace si doma. Dnes kadekto má na krku ruženec či kríž. Reperi, pohania, ateisti, metalisti, modelky, pornohviezdy, vrahovia a pod... To by tu musela byť náboženská polícia ako v arabských emirátoch. Pán redaktor, ak neviete ako sa píšu správy tak ich nepíšte. Požiadajte najprv o vyjadrenie KBS a nepíšte tu jednostranné svoje dohady. Navyše i to svedčí o tom, že biskupi majú iné veci na práci a nie chodiť na stretnutia členov ĽSNS, či chodiť s nimi na pivo. KBS je inštitúcia, ktorá zjednocuje biskupov slovenska, pretože každý z nich má svoje pole pôsobnosti. A v samotnej KBS pracuje iba zopár ľudí. Hovorca, ekonóm a pár civilných zamestnancov...Spýtajte sa na názor KBS, možno sa dozviete, že mnoho kňazov vo farnostiach kritizuje extrémizmus. A vy to neviete....
Idú sa všetci potentovať s Tisom a neviem ako ho chcú ešte potrestať. Kto z nás vie, aké je to byť vo vojne? Kto z nás vie ako by sa zachoval keby bol na Tisovom mieste? Pozrite čo sa robí v Sýrii. Prišli bojovníci ISIS a vyvraždili celé mestá, a ľudia iba kukali, sklonili hlavy a robili čo im nakázali. Keď máte zbraň pri hlave, rozmýšľate úplne inak než keď sedíte v bezpečí. Keď z koncentračného tábora utiekli väzni Alfréd Wetzler a Walter Rosenberg, nik vtedy na slovensku netušil aké zverstvá sa robia v koncentračných táboroch. Oni dali svedectvo o tom, čo sa tam deje. A to im ani nechceli veriť. Dejiny sú na to aby sa z nich ľudia poučili. To nebol Tiso, kto zapríčinil deporty. A čo Tuka, Mach a spol...? Celý svet bol vtedy vo vojne. Je mi ľúto židov, no to neboli iba oni, ktorí vo vojne umreli v táboroch smrti. Boli tam lekári, umelci, vedci, kňazi, intelektuáli, mentálne i telesne postihnutí atď. V nemecku dal Hitler pozabíjať v špeciálnych sanatóriách tisíce nemeckých detí, ktoré mali zdravotné problémy. V táboroch smrti na Sibíri umrelo viac ľudí ako v koncentračných táboroch, v Číne umrelo viac ako 70 miliónov ľudí, Japonský cisár s jeho psychopatickým generálom Tódžom pripravili o život milióny ľudí, vrátane voj. zajatcov na ktorých robili pokusy. V Taliansku najprv duče sem a duče tam a potom milého už mŕtveho dučeho Mussoliniho rozkopali na námestí. To že kotlebovcov nazývajú fašistami, je tiež trochu od veci, nakoľko názov pochádza z Talianska z názvu, ktorým sa označoval zväzok prútov so sekerov. Teda ak by našiel niekto symboliku u ĽSNS so Svätoplukom a jeho prútmi tak možno hej. Keď už, tak podľa mňa reprezentujú národný - nacionálny socializmus. A pokiaľ viem slovensko bolo Satelitný štát Nemecku, nie Taliansku. Treba odsúdiť to, čo bolo zlé ale treba sa pozerať i na okolnosti, pre ktoré sú veci tak ako sú.
 

Aj čítaš, čo kopíruješ? Nezdá sa.

.
 

 

Nuž, podľa mňa sa KBS mala vyjadriť už dááávno, aj bez vyzvania. O tom je článok.
Zaujalo ma tiež, že tých, čo umreli v koncentračných táboroch delíte na židov a potom ďalej: umelcov, lekárov vedcov, kňazov, intelektuálov, mentálne a telesne postihnutých...
 
Hodnoť

 

Preco by mali? Kazda viera a cirkev je taka ako su jej veriaci. Ked su krestania presvedceni, ze to co hlasa Kotleba je v sulade s ich vierou, tak je to v sulade. Preco tu zas zbavujeme ludi zodpovednosti a odvolavame sa na nejakych papalasov? Po pedofilnych odhaleniach nemeckych knazov zacali veriaci z cirkvi vystupovat, lebo nechceli byt sucastou takej cirkvi. Nasi veriaci nevystupuju z cirkvi, neozyvaju sa, teda s tym suhlasia. Nezbavujme ich zodpovednosti za to k comu sa tak hrdo hlasia.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre