SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Objednávka vraždy je silná káva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Nikdy mi nebol sympatický, preto ma to ani neprekvapuje, necítil som z neho úprimnosť a pravdu...
 

 

Teraz neviem, či hovoríš o Ruskovi alebo o Černákovi...
Ale pripadá mi to ako ten vtip ako Bushov poradca hovorí Bushovi:
Zbombardujeme milión moslimov a troch zubárov.
A prečo troch zubárov?
Lebo potom sa budú všetci pýtať na nich a nie na ten milión moslimov.
Podľa mňa nie je absolútne reálne aby okrem tejto výpovede ktorú spochybní aj treťotriedny obhajca mali na Ruska ešte nejaký iný dôkaz. A preto si myslím, že tam vôbec nejde oňho, ale o jedného z tých troch "spoluobvinených". Aby bola všetka pozornosť na Ruskovi a nie na tom o koho sa v skutočnosti policajtom jedná.
Znie to pravdepodobnejšie ako verzia o polepšenom mafiánovi Černákovi.
 

 

O mosylimoch to už neplatí.
Bandy Rohingov prešli z Bangladéša do Barmy, kde prepadávali policajné stanice, vraždili ľudí a keď ich armáda vyhnala, nepočuješ v RTVS nič iné ako agitáciu o utlačovaných moslimoch. O akých utláčaných teroristov ide ide svedčí fakt, že ich nechce naspäť ani ich pôvodný štát.
 

Slintoš doslintal.

Síce už dávno, ale aj tie dnešné problémy mu prajme.
Je to krivák a celkom určite nepatrí do slušnej spoločnosti.
Neviem, či je to Černákove obvinenie pravdivé, alebo nie. Černákovi sa nedá veriť takisto, ako sa nedá veriť Ruskovi. Takže nemožno nemožno vedieť, či sa z toho Slintoš vyzuje, alebo nie. S istotou možno tvrdiť iba jedno: medzi tým v base a tým, čo bol donedávna na slobode zase až tak veľký rozdiel nie je. Ten prvý používal priame, drastickejšie metódy a ten druhý sofistikovanejšie.
Inak grázli obaja.
 
Hodnoť

 

Oj Ištenem a Máriška šedivá! Tak Peter, toto je článok kvôli článku. Dávno som od teba nečítal taký vývar z ponožiek, mokrá slama je šuviks.
 

 

veru, co tim chtel autor rici?
 

Tiezneviem,

Do akej miery pan schutz cita komentare pod clankom, kedze my sme si dali pracu citat ten jeho. Len nerozumiem kde boli komentatori za cias zpred 10-15 rokov. Istota medialneho priestoru neznamena dlhotrvajucu kvalitu, na um im pride jedine karol lovas ktory to videl celkom realne. Po vojne je kazdy generalom - akiste tych neskor narodenych pan schutz presvedci vyzorom bezdomovca s nejednou-tou vraskou. Ano objednavka vrazdy je silna kava- nech na tu kavu ide k remiasovcom alebo do trencianskych teplic tam mu uvaria taku robustu ze nebude spat do troch kralov. Som len rad ze jeho komentare uz nikto nebere vazne tak ako tych tajtrlikov okolo 'sefredaktorky' - keby jezik zil tak namiesto komentarov by pisali navody na pouzivanie instantnych jedal. Kazdopadne z vlad dzurindu by som si zetonik polozil prave na policko mikulasa dzurindu, jeho manzelky alebo ivana miklosa.
 

 

Schutz by mohol odskočiť do Kyjeva a informovať nás čo sa tam deje. Z Košíc to má bližšie, ako majú bratislavský dopisovatelia. Ale musí si dávať pozor, aby nerobil rozhovor s preň nebezpečným zoskupením.
 
Hodnoť

 

O charaktere Ruska veľa napovedali už reportáže z oslavy Černáka a naplno sa ukázal po prevalení Gorily. Myslím, že toto je iba ďalšia vec, ktorá ukazuje charakter niektorých ľudí...
 

 

Už bola reč o dôveryhodnosti Černáka. Že nemožno veriť chlapovi, ktorý sa chce vyháčkovať z basy po 25 rokoch, čo mu asi nemožno vyčítať. Podľa mňa je to ale najdôveryhodnejší človek v celej kauze. Neexistuje, aby len tak namočil bývalého ministra a aktuálneho oligarchu, ktorý by ho dokázal odfajčit aj na separácii v Ilave. Je pravdepodobné, že má v talóne aj niečo iné, ako svoje tvrdenie.

Čo týka sa Černákovho možného ostudu, ten ešte môže dopadnuť veľmi smiešne. Hovorí sa, že policajti majú v šuflíku niekoľko vrážd z Černákovho autobusu, ktoré vytiahnu, keby sa mu darilo vyháčkovať sa z basy. Nechajú ho ešte 5 rokov tárať a azda niečo aj objasniť, a po 25 rokoch, keď vyjde z Ilavy, kuláči ho otočia čelov vzad, čo sa už stalo.
 

Leda že by vraždil aj v base

Vražda je po dvadsiatich rokoch premlčaná.
 

 

To je pre mňa novota. Zatiaľ som tak vedel, že vražda sa nepremlčuje. Tvoj názor je názor právnika, alebo sa možno mýliš?
 

Zákon č. 300/2005 Z. z.

 

Vďaka za link, ale toho je na mňa príliš veľa. Mne by stačilo, keby si skopíroval odstavec, kde sa o tom hovorí. Ostanem pri tom, že ti verím a nastoľujem otázku, prečo polícia na prípad nehodila bobek, keď s tým nemôžu robiť nič.
 

Je to §87 Premlčanie trestného stíhania

Z neho vyplýva, že každý trestný čin (okrem niektorých trestných činov hlavy 12 - Trestné činy proti mieru, proti ľudskosti, trestné činy terorizmu, extrémizmu a trestné činy vojnové) je premlčateľný. Pravda ale je, že za mafiánske vraždy to môže byť až 30 rokov. Lenže pokiaľ si dobre pamätám (neviem to teraz narýchlo nájsť), toto pred dvadsiatimi rokmi v trestnom zákone ešte nebolo, takže na vraždy spáchané v čase Černákovej mafiánskej kariéry by stále malo platiť tých 20 rokov.
 

 

Vďaka za objasnenie. Uvidíme, aký vplyv bude mať právna úprava na obvinenie Ruska.
 

 

Ak vrazda nie je trestny cin proti ludskosti, tak potom proti comu?
 

Samozrejme, vraždu väčšina ľudí chápe

ako niečo strašné a neľudské. Napriek tomu vražda nespadá pod Dvanástu hlavu, v ktorej sú trestné činy proti ľudskosti definované. Ide o také činy ako: Ohrozenie mieru, Genocída, Terorizmus, Účasť na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu, Mučenie a iné neľudské alebo kruté zaobchádzanie (v súvislosti s výkonom právomoci orgánu verejnej moci), Nedobrovoľné zmiznutie, atď...
Bližšie v Trestnom zákone http://www.epi.sk/zz/2005-300 Hlava 12
 

 

Černáka na vlastnú žiadosť premiestnili z Ilavy do Leopoldova ... už je tomu pár týždňov ... :-)
 

 

Na vlastnú žiadosť preč z ilavskej separácie? To mi pripomína pesničku, v ktorej sa spieva:

Na vlastní žádosť byl jsem přijat,
za ředitele firmy Fiat.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre