SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zemanov plán a predstavivosť Babiša (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vyhrať...

...voľby neznamená zostaviť vládu. Na Slovensku majú s tým skúsenosti. Tipujem že Babiš dostane dôveru sněmovne ,aj keď vláda bude menšinová. U Babiša sa mi ten krok páči ,totiž nikto pred ním dôveru snemovne nikdy nežiadal,keď bol v menšine. Radšej sa podpísala oposmlouva. (ODS -ČSSD)Ak sněmovna nepodporí Babiša je zbytočný druhý mandát od Miloša Zemana pre Babiša. Nóo a kto podporí Babiša? KDU -ČSL nesmie ísť do vlády s ANO ,ale neznamená že Ano nepodporia. ČSSD nemôže ísť do vlády s Ano ,ale podporiť ich, aj s komunistami môžu.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Ako dávame tomu slovenčinovi na frak

Tento príspevok sa netýka témy českej politickej šarády, ale slovenčiny, použitej (nielen) v tomto novinovom článku, presnejšie, tomu, "ako dávame tomu slovenčinovi na frak"! Nuž teda:
"...a predstavivosť Babiša", "...pre podporu Babiša", "...podmienky úspešnosti Babiša", "...v terajšom mandáte Zemana".
Kto už len takouto slovenčinou na Slovensku hovorí? Teda okrem politikov a novinárov. Trhá mi to uši. Tieto obraty nenájdete v žiadnej próze, ani tej najnižšej kvality. Vážne hovorí pán Schutz takto divne aj bežne? Verím, že nie. Tak prečo tak píše? Pre koho tak píše?
My, obyčajný ľudia, by sme povedali "Babišova predstavivosť, pre Babišovu podporu, podmienky Babišovej úspešnosti, v terajšom Zemanovom mandáte". Prípadne s plným menom "predstavivosť Andreja Babiša", "...pre podporu Andreja Babiša", "...podmienky úspešnosti Andreja Babiša", "...v terajšom mandáte prezidenta/Miloša Zemana".
Aspoň takto je to v slovenčine bežné. Čo na to učitelia slovenčiny a jazykovedci? Mohli by novinári napísať pár odstavcov aj na túto tému? No nie vygooglených, ale odborne podložených ľuďmi, ktorí majú príslušné vzdelanie? Napr. z Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra?
 
Hodnoť

Ja si zase

pamätám aký pokoj bol v Česku keď mali odbornícku Fischerovu vládu. U nás takisto za vlády Moravčíka. Nekradlo sa a pracovalo sa. Stotožňovať vládu odborníkov ( a o takej najnovšie Babiš hovorí) s likvidáciou demokracie je neprimerané. Naopak to čo tu dnes máme tento zlepenec maďarských a slovenský nacionalistov s populistami spojený tmelom kleptokracie v podaní tzv štandardných strán je to najhoršie čo nás mohlo postihnúť. Schutz v poslednej dobe tak horlivo obhajuje Ficovu tézu o tzv štandardných stranách že ho podosrievam či sa náhodou nestal "akoby členom Smeru" ako svojho času Ičo ostrostrelec.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre