SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Paródia reflexie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Dobrý článok, iba tými poslednými slovami to autor totálne zabil: "regimenty dobrých, poctivých smerákov". Kde takých autor videl ???
korektor1
< 1 2

 

Presne , ako moze byt niekto dobry a poctivy SMERak ked zostava SMERakom aj potom co vidi co SMER robi.
 

 

ale on píše dobrý, poctivý smerák, nie služobník verejnosti, občan či úradník atd, teda ten, ktorý poctivo ide v nepoctivých líniách strany
 
Hodnoť

ak sú kariérni diplomati

prečo by nemali byť aj kariérni úradníci voliči vládnej strany. Batoh z 300 smeroval do PO a nedorazil, niekde pri Levoči batoh zabudli a až po voľbách vrátili, nálezné nevyplatili.
Váhostav stavia pri Žiline a subdodávateľov zachraňuje štát. R4 a R7 nevedia nájsť subdodávateľov i keď spravili konzorcium stavebných firiem a NDS nakalkulovala 2x vyššiu cenu ako sa v skutočnosti vysúťažila a 2 miliardy rozdielu sa použijú kde ? Severný obchvat BA už mohol stáť a Prístavný most by nebol plný kamiónov.
Úradníci robia čo sa im povie aj poctivo voliť pôjdu, aby si úradnú prácu udržali.
 
Hodnoť

Schutz

Dobrý a postivý smerák? To je čo za diagnóza? Také existuje?
 
Hodnoť

Dobrý a poctivý smerák

to mi pripomína že: "som trošku tehotná".
Buď som dobrý a poctivý a potom nie som smerák alebo naopak, nie?
 

Nie celkom

V "podnikateľskom podhubí" SMERu je množstvo (trúfam si povedať, že väčšina) ľudí, ktorí sa naviazali na SMER nie z lásky k precedovi, či k sociálnej demagógii. Ale z prostého dôvodu, že strašne veľa vecí v podnikaní závisí od svojvôle štátnej regulácie a štátnych úradníkov. Pre "dobrých podnikateľov SMERákov" je teda prisatie sa na rodnú sranu nie výsledkom osobnej preferencie, ale racionálnej voľby. Radšej budú na strane tých, ktorí majú z úradníckych deformácií ekonomiky výhodu, než na strane tých, čo sú poškodzovaní. Pričom väčšine z nich vôbec nevyhovuje, že sú zatiahnutí do polokriminálneho (alebo vyložene kriminálneho) klientelizmu a keby bolo podľa nich, tak by uprednostnili fungovanie v prostredí, v ktorom platia predvídateľné pravidlá a nie osobné väzby. Vôbec im nevyhovuje, že sú spájaní so všelijakými džbánovinami, jonášovinami, alobalom, kešom v ruksaku a podobne. Druhou stranou mince je, že títo "klientelisti z donútenia" pôsobia ako sila, ktorá tento systém betónuje. Koniec SMERu príde v momente, keď si títo uvedomia, že spojenie so SMERom im vlastne z dlhodobého pohľadu škodí. Preto Schutzove apelovanie na "dobrých a poctivých smerákov" znie na prvý pohľad čudne, ale má svoje rácio.
 
Hodnoť

 

A čo čakal, že donekonečna si ľudia nechajú skákať po hlave?
 
Hodnoť

Nepripomína to niečo?

Aj Stalin po napadnutí ZSSR Hitlerom sa neobjavil niekoľko dní na verejnosti, zaliezol do brlohu. Až o pár dní vyliezol. Dúfam však, že to všetko nakoniec nedopadne podobne ako Stalinove víťazstvo. Schovávať sa keď je zle je typické pre diktátorov.
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME Komentáre