SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Merkelová a Európa proti oportunistom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Súdržnosť, skromnosť, veľkorysosť ? Bolo by to naozaj veľmi pekné, k tomu sme však my, ľudia, ochotní pristúpiť so všetkou vážnosťou až vtedy, keď totálne padneme na hubu. Tu v Európe sa tak naposledy stalo v r. 1945, ale napriek všetkému k dôslednosti to aj tak malo hodne ďaleko.
 
Hodnoť

 

Úplne mimo, ako vždy. V Rakúsku prednedávnom, teraz v Nemecku je vidno ako krajine škodia veľké koalície. Ich dôsledkom je, že ani jedna zo strán nepresadí to, čo by chcela. Politický zápas stráca význam a atraktivitu pre ľudí, posilňujú sa kraje. Ktorý normálny človek by išiel do politiky, ked vie, že sa bude blokovať so svojím najväčším súperom?
Merkelová za 12 rokov ako kanclérka neurobila JEDINÚ významnú reformu. Ani len to spoplatnenie diaľnic nadiktované od socialistov. Ostáva za ňou obrovská nula, nič. Ak teda nepočítame dovoz 1.5m nekompatibilných súčiastok. Kto si ešte spomenie, že Nemci mali v roku 2015 znižovať dane?
FDP čaká dehonestačný proces ala AfD, už sa začal. Podobní marxisti v nemeckých médiách ako je Tom (iní tam ani nepracujú) ich budú očierňovať za to, že robia normálnu, pochopiteľnú a logickú demokratickú politiku. Aké bude ich prekvapenie, keď zistia, že po predčasných voľbách sa posilnila FDP, AfD a bohužiaľ možno aj Zelení extrémisti? Zase budú viniť voliča a čudovať sa ako opica mladým. Je mi ich ľúto.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre