SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vo vzťahu ku klíme musíme všetko zmeniť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

To, aký záujem vzbudzuje táto téma vo verejnosti, je zjavné o.i. aj z množstva diskusných príspevkov k tomuto článku. Hlavným problémom však je to, že tak ako 99% svetovej populácie, patríme aj my k nenažrancom, pre ktorých je prioritou 1000 iných vecí, ktoré sa stanú zajtra, pozajtra alebo o týždeň. Tie veci riešime a venujeme na to všetky svoje schopnosti a energiu Pre uvedomenie si akútnosti nebezpečenstva, ktoré bude aktuálne, resp. zrozumiteľné i každému primitívovi až o 10 rokov, akosi nemáme mozgovú kapacitu. Nechceme si priznať fakt, že v momente, keď nás príroda očividne, rukolapne a bez akýchkoľvek pochybností úplne všetkých presvedčí, že je s nami zle, čokoľvek podnikať bude príliš neskoro. Nenažratosť sa zatiaľ ešte nikomu nevyplatila a nevyplatí sa ani tejto civilizácii.
 
Hodnoť

ako dobre sa to cita, lenze

mudrlant by mal vstupit
do politiky, tam sa rozhoduje
inak posobi ako vrchny moralizator
asi ma vela hrachu
 
Hodnoť

čím slušnejšie žije stredná vrstva

a čím menej chudoby je v krajine, tým väčšia pozornosť k životnému prostrediu.

Rakúsko, Nemecko, Benelux, Škandinávia, Japonsko, etc ... bohaté krajiny s relatívne menej roztvorenými nožnicami ako USA, Rusko, Čína ... ktoré realizujú libertiánsky pohľad na svet.

Ľudia, ktorí nemajú zabezpečené základné existenčné potreby, žijú zo dňa na deň a kvôli ekonomickým podmienkam si nemôžu plánovať budúcnosť, enviromentálne problémy riešiť nemôžu. Nezostáva im na to energia.


Ktosi to v tejto krajine zariadil tak, aby ľudia neustále žili na hrane, od výplaty k výplate, v existenčnej neistote.

Pán Huba, pokiaľ chcete, aby sa ľudia vo väčšom meradle začali zaujímať o životné prostredie, prihovorte sa za to, aby nežili v neustálom existenčnom strese. Argument, že všetci by sa mali lepšie v zdravom prostredí neobstojí, je príliš abstraktný a pre masu nereálny.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre