SME
Pondelok, 22. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dva kamene a jedna birmovka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Pred ním už je len priepasť.

Ďakujem autorovi tohto článku zato, že ma presvedčil o tom, že určite veľký počet Slovákov arogancia a hrubosť Fica nezviedla z cesty držania sa kresťanských princípov, čo sú v podstate humánne princípy občianskej spoločnosti. Každá surovosť, nevraživosť až nepriateľstvo nakoniec prehrá, takže Fico je odkázaný k tomuto neblahému záveru. Zdá sa, že on už si dávno vybral, nie je to určite cit, empatia, priateľstvo, odpúšťanie, pomoc a dobré slovo, ale len pokračuje v tom čo už dávno robí v klamaní, podceňovaní, arogancii, egoizme a velikášstve. Sám si vybral a trest ho určite neminie. Pekný večer.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto

tesať do kameňa !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veľmi dobrý komentár.
Nevoliči a nerozhodnutí sú tí, ktorí môžu byť rozhodujúcim prvkom na zmenu tohto marazmu, spôsobeného polarizáciou spoločnosti, aroganciou, ochranou "našich", beztrestného vykradania a plytvania verejných financií...
Dúfam, že ich Fico bude ďalej "motivovať", aby konečne išli k volebným urnám a poslali ho minimálne na smetisko dejín aj s celým zlepencom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

cela sdl aj s tomasom a monikou

Uz len jedna malickost - treba zahrnut do slovnika cudzich slov - pojem birmovany komunista -aj s vysvetlenim pre nechapavych, a hlane aby to malo zmysel aj pre nedomyslavych.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ľudstvo posúvali dopredu "osvietení"

vladári, hlupáci spôsobujú úpadok a "zhrubnutie" národov- Plodia nenávisť, rozdeľujú ľudí a ničia ľudské životy. K tým druhým patrí trojnásobný premiér Fico.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto do nás kameňom, my doňho dvomi!

Títo komunisti sú nenapraviteni.
Dúfam, že ďalšia sametova už nebude nežná!
Aby raz a navždy bol pokoj od nich.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bolo by naozaj ohromné, keby si v pravej chvíli relevantná masa občanov vedela uvedomiť čo je pre jej budúcnosť dôležité a rozhodujúce. Po prečítaní podobných myšlienok aké ponúka autorov komentár ma však obyčajne chytá skepsa. Príležitostí už totiž bolo neúrekom a nezdá sa mi, že by vo verejnosti rezonovali tendencie „nastavovať aj druhé líce“, „rešpekt voči iným“ a pod. Skôr sa zdá, že spoločnosť rezignovala na čistotu duše alebo kultúru duše a víťazí iná motivácia, profit. S takou motiváciou je potom problémom správať sa v intenciách, ktoré u inteligentného človeka evokuje čítanie medzi riadkami komentára. Ako nedávno napísal poslanec NR Osuský „budeme si to musieť po zásluhe prežiť a zažiť“. Alebo ako hovoria slovenské porekadlá – čo si navaríme, to budeme musieť zjesť; ako si ustelieme tak budeme spať. Nádej, že nás náhle čosi osvieti a myslenie spoločnosti sa otočí o 180°, je totiž len hypotetická.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

velmi pekny komentar...je len na skodu ze ti, co by si ho potrebovali precitat najviac, sa k nemu nedostanu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viac vzdelania=Menej Fica.A to on vie.

Za chvíľu mu zostane iba nafetovaná Horná Nitra.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pointa

politickej hry a hulvátskeho správania právnika Fica možno bude inde ... vyvolať nespokojnosť, rebéliu a predčasné voľby, s cieľom hodiť zodpovednosť na prezidenta ... alebo príklad túžby právnika odísť z politiky ako neviniatko v roku 2014 a teraz ... oficiálne deklarovanie alibistickej únavy strany sťa oddôvodnenie prípadnej prehry Smeru v budúcich voľbách a odchod právnika ale so všetkým čo s tým súvisí ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pred časom som kdesi zazrel rozhovor s Ivetou Radičovou. Hneď dodám, že nie som jej bezhraničný obdivovateľ a nemyslím si, že ako predsedkyňa vlády nemala žiadnu chybu...
Nie je podstatné čo bolo obsahom toho rozhovoru. Dôležitý bol ten pocit na jeho konci... Až ma samého prekvapilo, ako som vnímal rozdiel medzi ňou a akýmkoľvek verejným vystúpením súčasného predsedu vlády. Rozvážne slová kladené do rozumných viet. Žiadny súboj, ale debata s moderátorom a starostlivo volená argumentácia.

Bez toho aby som rozoberal obsah slov, ktoré sa súčasnému predsedovi vlády valia z úst... vždy keď ho počujem, vidím na obrazovke, cítim nepokoj, zlobu, vnútorné napätie ale najmä neúprimnosť, ktorá kričí z jeho prejavu. Silená gestika, naučené frázy a prepálená snaha navodiť dojem dôveryhodnosti.
Jeho mediálni kouči ho môžu naučiť (a zjavne naučili) veľmi veľa. To sú tie otvorené gestá rukami, ktorými vo svojich prejavoch rozhadzuje ako otec národa. To sú tie úklony hlavou vždy keď chce zdôrazniť ako (s nami všetkými) myslí dobre. Ale kdesi na pozadí cítiť toho psa, ktorý sa už už utrhne z reťaze a v behu roztrhá všetko čo mu príde do cesty.
To je to, čo po ňom vo mne zostáva - nepríjemný pocit, tá pachuť nepokoja a neúprimnosti. Nemôžem si pomôcť. Mňa už pán predseda nepresvedčíte ani keby ste si tú birmovku dali po druhý krát. My dvaja kamaráti už nebudeme. Možno to myslíte dobre, ale ja vám neverím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fico zabúda, že z dvoch kameňov

ktoré hodí sa mu aspoň jeden vráti naspäť rovno do birmovanej hlavy. A bude to bolieť, takto to býva vo vojne kameňmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Snazím sa

cítat vsetky typy názorov aj teológov aj ked mi velmi nevonajú ale tento je fakt vyvázený a velmi dobre napísaný...

Palec hore...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skvele napísané, vďaka. Žiaľ, nedá sa čakať nič viac v štáte, ktorý nemá základnú ideu a vedú ho, už opakovane, arogantní a demagogickí diletanti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľmi výstižný článok.

Ostáva už len dúfať, že preberie z letargie o niekoľko percent viac oprávnených, ale chronicky nevoliacich voličov.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre