SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Brusel sa ženie do slepej uličky, z ktorej sa vysomári len s hanbou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

S týmto komentárom možno len súhlasiť!
 
Hodnoť

 

S týmto komentárom možno len súhlasiť!
 

 

Aj by sa dalo suhlasit, ak by tento pragmatizmus bol od stplceku konstantny. Ale u tohto pana sme zvyknuty na kritiku za kazdu cenu a cohokolvek. Ak by EK nekonala, tak by tu bol stlpcek hovoriaci o zlyhani EK a zatvarani oci. Takto je to len oportunisticky kriticizmus, nic viac.
 

skôr by som súhlasil s postojom Bruselu

to čo tvorí Európu sú práve hodnoty. Medzi nimi je aj spravodlivosť.

V tejto oblasti je otázne aj zaradenie Slovenska. Neviem či je nebezpečnejšia poľská otvorená politizácia súdnictva, alebo slovenská mafiánska privatizácia spravodlivosti.
Poliaci si vybrali "otvorenú" cestu, tak sú otvorene potrestaní.

Pre Slovensko by to malo byť mementom na rýchle pozberanie rozumu ako s tohoto justičného marazmu von.
Jednoducho aj tento článok aj s tvojim komentárom je len prejavom toho, že "skutočné hodnoty európy" v tomto regióne stále končia pri válove plnom eurofondov
 

 

Tiež sa pridávam. Konečne nejaký dobrý komentár od tohoto autora.
 
Hodnoť

 

Hm, hm a neboli nahodou demarse z EU v casoch meciarizmu oblubenym argumentom opozicie i medii? Ci vtedy ste tie demarse tiez kritizovali? Nezda sa mi.
 
Hodnoť

jamajka

Ja neverim,ze by brusel zmenil odu na radost na internationalu...tak ci onak, na zakladne to dopad nema, preco greci a poliaci nie? Teda angela urcite nie, za zvysok tiez nedan ruku do ohna.
 
Hodnoť

Myslím si, že je ešte príliš skoro

prorokovať, ako to nakoniec celé dopadne. Situácia je však nepochybne vážna. Keď sa raz nejaký nedemokratický režim niekde usadí, obvykle je dosť ťažké ho odtiaľ dostať.
 
Hodnoť

Podľa mňa dobrý komentár.

Čo sa týka demaršov (Adam.), tak vtedy Slovensko bolo naozaj čiernou dierou Európy emajúcou vtedy paralelu.
Pravdu má Schutz v tom, celokm určite, že dnes je situácia iná. Máme tu Grécko, Španielsko aj iných. Ale zase "demarš" len do východoeurópskej postkomunistickej časti EÚ.
A o to ide. Buď si mali v Bruseli kúsnuť do jazyka, čo sa týka PL alebo by mali mať rovnaký meter na všetkých. Stále akoby sa vytváralo podhubné delenie na starý západ a nový východ. Správnejšie na dobrý západ a zlý východ.
A toto sa nedeje. Schutz to trafil presne.
 
Hodnoť

 

Súhlasím. Keď im východ EU spolu s Rakúskom povie, že ten káravý vysoko zdvihnutý prst si môžu niekam strčiť, čo urobia? Budú konzekventní a hnať to smerom k rozpadu? Čo ak po nejakom čase bude natoľko zmenená politická mapa Európy smerom doprava, že štáty oznámia, že sa nebudú meniť oni, ale meniť sa bude Brusel? Dobrí politici by mali byť dobrí šachisti a nie výrobcovia jednorazových efektných gest.
 

Konečné dôsledky môžu chutiť trpko

Najneskôr keď sa Merkelová opäť dostane k slovu, určite budú premrštené nahy bruselských horlivcov uvedené na správnu mieru. Pohrozenie Kaczynskému a Orbánovi istými sankciami síce má svoj pedagogický efekt, ale je otázne, či to postačí k dostatočnému posilneniu tamojšej opozície.

Ak to však skončí pre Brusel fiaskom možno veľmi podobným onomu brexitskému, tak tu o podpore poľskej opozície hovoriť nemožno. Či bude konečným efektom posilnená, je otázne. Nálada v krajine môže byť skôr nasmerovaná k jej umlčaniu.
 

 

Aky Brusel? Ak neviete, tak o smerovani EU rozhoduju premieri a ministri jednotlivych krajin. Len aby ste vedeli.
 

alpske kravicky

Vo svajciarsku premiera nemaju, ani lajciaka ani lavrova. Len aby sme vedeli.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre