SME
Pondelok, 22. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Začlenenie cudzincov majú v rukách mestá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Z vášho neomarxistického manuálu

vám akosi vypadlo niečo rozumné a dôležité - vlastne ani nie, ono v tom manuáli veľa rozumného napísané nie je, však?

Takže, prečo by sme mali cudzincov považovať za našu budúcnosť? Prečo by sa mestá a obyvatelia miest mali o nich zaujímať viac ako o vlastných obyvateľov a chrániť ich viac ako vlastných a ešte aj súhlasiť s tým, a by ich peniaze boli používané na cudzincov?

Cudzinci nie sú naša budúcnosť a mnohí z tých, ktorí si sem prídu zarobiť, si jednoducho len prídu zarobiť. U nás šetria a peniaze buď posielajú domov alebo si ich so sebou vezmú pri plánovanom návrate domov, keď už budú mať pocit, že si dosť našetrili.

Prečo si myslíte, že každý na svete sa chce presunúť niekam inam a tam sa integrovať? Srbi, Ukrajinci a Rumuni sú iní ako Afričania. Nie, nie všetci na svete máme rovnakú, neomarxistickú, príp. ... mentalitu.

Rumuni, ktorí u nás v automobilkách pracujú, sú napr. veľmi šetrní a väčšinou nemajú záujem ani sa zapájať do spoločenských a kultúrnych aktivít, ani keď sú im ponúknuté zadarmo. Niektorí to nezvládnu, lebo sa im napr. nechce učiť náš jazyk alebo nemajú vlohy sa ho naučiť. Iní sú napr. veľmi pracovití a takí vašu a našu pomoc nepotrebujú, pretože kto má naozajstný záujem integrovať sa, ten sa integruje aj bez toho aby ste mu vy do toho strkali nos!

A s tými prognózami o rozvíjajúcich sa technológiách, robotizácii a pod. vo vašich teóriách nepočítate? Keď ževraj už nebude potrebných toľko robotníkov a ľudí v iných profesiách?

Tento štát sa nevie postarať o vlastných, ktorí by potrebovali jeho pomoc - napr. o tých, ktorí celý život riadne pracovali a teraz žijú na hranici minima - na dôchodku, alebo o tých, ktorí by síce ešte mohli pracovať, ale prišiel deň, keď vážne ochoreli a ich rodina s deťmi sa dostala do problémov.

Ja chcem pomáhať týmto ľudom. Vzhľadom na to, že tu štát pracujúcim ukradne cca dve tretiny z výplaty na priamych a nepriamych daniach a na odvodoch, nechcite od ľudí, aby ešte platili aj vaše mokré ľavicové sny. Už dosť, že z našich daní idú peniaze aj na užitočných idiotov v mimovládkach, ktorí produkujú kvantum nezmyslov a iné nič.

Keď som žila dosť veľa rokov v zahraničí, pracovala som za dvoch aj za troch domácich. Jednoducho takto to funguje. A nefňukala som. A nikto mi nemusel pomáhať s integráciou. Človek sa zariadi tak, ako si svoj život predstavuje, či už doma alebo v zahraničí. K tomu mu stačia platné zákony.

Tak tu z nejakých cudzincov, ktorí sa dobrovoľne rozhodnú prísť k nám na zárobky a zariadiť si život podľa vlastného uváženia, nerobte nejakých chudákov, ktorým máme pomáhať! A nehovorte pracujúcim ľuďom, čo smú a čo musia! To robili komunisti.

punchtime
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iniciatíva nesprávnym smerom

Nemám nič voči integrácii "Gastarbeiterov" na Slovensku, predpokladám, že pokiaľ budú z "civilizovaných Európskych krajín" (napr. Ukrajina, Bielorusko, Srbsko) a pri výbere zamestnancov zo zahraničia budú vylúčené trestne stíhané osoby nebudú mať ani do budúcna problém s integráciou.

Vláda by sa mala zaoberať prioritne tým, aby motivovala k návratu našich "Gasterbeiterov" pracujúcich v západnej Európe domov. Okrem vyriešenia demografických problémov, čo nás čakajú v blízkej budúcnosti by sa tým skvalitnila aj štruktúra pracovnej sily.

Samozrejme to chce hlavne niečo urobiť s "pozitívnou motiváciou" zamestnávateľov, ktorí stále stavajú svoj biznis na lacnej a relatívne disciplinovanej pracovnej sile. Keďže sa táto už "vyčerpala" radšej sem vozia ľudí z krajín, kde je stále priemerná mzda omnoho nižšia, namiesto toho aby motivovali zamestnancov inak. Dnes už predavač v Lídli zarobí toľko, ako "pásový otrok" v automobilke. To nehovorím o mladých lekároch, zdravotných sestrách, učiteľoch, špecialistoch na IT resp. kvalifikovaných kovoobrábačoch, zváračoch, výrobných technológoch, stavbyvedúcich .....
Samozrejme to chce aj motiváciu na štúdium potrebných odborov vo forme nenávratných pôžičiek a štipendií podmienených následnou prácou v SR. Preto treba "ruka v ruke" riešiť problémy zamestnávateľov aj so školstvom.

Motivácia by mala mať dve strany - zamestnávateľa (úľavy zlučiteľné so pravidlami pre poskytovanie štátnej pomoci vo forme odpočítateľných a daňovo uznaných položiek) a aj zamestnanca (napr. časovo obmedzené daňové úľavy pre navrátilcov resp. motivácia vo forme nenávratnej pôžičky od štátu pre vybrané skupiny povolaní podmienenej odpracovaním určitého času - fungovalo to za "šokializmu" a môže aj dnes).
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre