SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Demografia má zmysel pre humor. Čierny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

nemal som

z článku pocit, že by pani redaktorka myslela v tejto súvislosti na moslimských imigrantov. Ani náznak. A po slovensky nehovorí drvivá väčšina svetovej populácie .....:-):-(
 

A ktorých migrantov mala

p. redaktorka na myslí?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Mladé Rusky

sa v EU skôr špecializujú na opatrovanie osamelých a solventných pánov...sadzba sa líši podľa toho, či ho opatrujú len tak na hodinku alebo na celú noc.
 

 

v tom sú rusky majsterkami sveta.. ale nie každá deva z ázie je pohľadná a hladná po horizontálnej intímnej činnosti.. tie menej pekné, ale vychovanejšie budú pomáhať našim seniorom od engerau po sninu.. no a drvivá z tých rusiek si nájde nejakého slušného občana slovenskej republiky a budú s ním plodiť jedno talentované dieťa za druhým..
 

Množstvo ***** je cca rovnaké

v každom spoločenstve. Boh nás všetkých stvoril rovnako na svoj obraz.
Len žijeme z rôznych dôvodov v rôznych podmienkach a cena, za ktorú sa už oplatí sku.viť je iná.
 

 

Prostitutka je povolanie ako kazde ine.K*r*a je charakter.
 

Každé povolanie má svoje predpoklady.

A spomenutá dvojica k sebe pasuje. Samozrejme, nejde o exkluzívny vzťah. Tá charakterová črta je dobrým predpokladom aj pre iné povolania. Politici, rôzne typy obchodníkov, finančných poradcov, právnikov, mediálnych expertov, novinárov, manažérov,, ...
 

Áno, sme SMEtiari a sme na to hrdí

Vzhľadom na rýchlosť, s akou mi to motto pristálo na dne okienka, musím opáčiť: "SME k**va rýchli!"
 

Na druhej strane -

ja som napísal "novinári", nie "smetiari". Asi sú aj lepšie informovaní jedinci, ako ja.
 
Hodnoť

Smer sociálna demagógia

To je síce pekné a niekto tu má hospodársky zázrak, ale rozhodne to nie sú opatrovateľky a zdravotné sestry na Slovensku a nie sú to ani kuchárky , upratovačky a pokladníčky v obchodoch. A ani nebudú pokiaľ bude vládnuť Smer. Radšej sa oddlžujú nemocnice a zdravotné poisťovne. Vieme prečo, Penta, Doktor Max, Paška a iný kamaráti hranatého.
 
Hodnoť

To sa môže zmeniť

Pre matky s deťmi sú atraktívne detské prídavky v Rakúsku, niekoľko sto eur. To sa ale má zmeniť. A samotná pláca nemusí byť výhrou.
 
Hodnoť

Zase imigrnati...

Vážená pani, a Vy osobne, koľko máte detí? Prepáčte mi túto osobnú otázku, ale podľa môjho názoru sa demografia ma primárne riešiť "domácou" natalitou. To že to Rakušáci trestuhodne zanedbali, je ich problém...
Takže ak Slováci nebudú leniví a pohodlní, tak sa to dá vyriešiť v kľude doma :)
 
Hodnoť

Zaujímavá posadnutosť

problematikou imigrácie. Faktický stav je taký, že v SVK je 30-40 tisíc žien, ktoré chodia opatrovať starých ľudí do Rakúska. Tieto dámy by uprednostnili prácu v SVK, kľudne aj rovnakú, pokiaľ by bola adekvátne zaplatená. A starých ľudí, ktorých treba opatrovať, na SVK máme. Ergo problém stojí tak, aby sa stretla domáca ponuka s domácim dopytom a boli adekvátne zaplatené opatrovateľky, ktoré pracovať chcú a práca pre ne tu je. Len nie je (zatiaľ) náležite ohodnotená. Prečo by tento problém nemal byť riešený primeraným ohodnotením domácich opatrovateliek, ale práve imigráciou, mi celkom nie je jasné. Toto je problém spoločenského vnímania hodnoty práce, ktorá je ktovie prečo považovaná za "podradnú". Ale keď si vieme zaplatiť právnikov, či politikov, isto by sme si vedeli aj opatrovateľky. Násilné tlačenie témy imigrácie do tejto problematiky veci nepomôže, ale ideológia pani autorku zjavne nepustí.
 

Nemám pocit'

že prvotne išlo v článku o imigrantov.
Celé to začína neskutočným kradnutím a korupciou. A supernīzkou vymožiteľnosťou práva. Slovensko ako- tak dobehlo Česko v ekonomike. I keď je to neuveriteľné, ale je to tak. A alternatíva voči Ficovi by nemala mať za cieľ poraziť Fičák, ale začať naháňať Rakúsko v životnej úrovni! Náklady na opatrovanie seniorov sa pohybujú medzi 700-900€. V súkromných, iste luxusnejších do 2000€. Takže. Y stačilo trochu upraviť legislatívu, trochu menej kradnúť a niečo tým kočkám/ dámam prihodiť a sú na tých 800€ mesačne, kedy by drvivá väčšina z nich ostala doma!!

Ale už by sa mala zobudiť hoc aj autorka článku a vytiahnuť z archīvu nejaké vyjadrenia Tomanovej. Slovensku nehrozí žiadna demografická krīza. Ak je niekto ohrozený, tak je to Tomanovej pes:)
 

Tiež nemám pocit,

že téma článku nejak súvisela s imigráciou. Preto som reagoval na záver článku, v ktorom to pani Kepplová (nepochybne z dôvodov svojej ideologie) podľa mňa násilne a nenáležite zaklincovala imigrantskou pointou.
A áno, máš právdu. Kľúčom k riešeniu problému opatrovateliek "utierajúcich zadky rakúšanom" je to isté, čo je kľúčom k riešeniu väčšiny politických a sociálnych problémov u nás: poriadok vo verejných veciach, vymožiteľnosť práva, dodržiavanie pravidiel a s tým súvisiaci spravodlivý ekonomický rozvoj spojený aj s nárastom životnej úrovne a ocenením poctivej práce.
 

Pomastil si mi pupok

Lebo som presvedčený, že dvaja inteligentní ľudia sa vždy zhodnú. A keď sa náhodou nezhodnú, tak je to so šarmom a teda sa vlastne zhodnú:)

O to viac, že nejaký Starý Slovák urážal v inej diskusii Labudu, že bol zradca, lebo v Česku chcel byť pochovaný (parafrázujem). A keď som toho človeka označil za “tri bodky”, inak nevulgárny výraz, tak ma cenzor zmazal . A aj takéto zmazanie je dôvodom našej biedy.
 

 

problem je v tom, ze rakusky dochodca si zo svojho dochodku moze dovolit zaplatit slovensku opatrovatelku. slovenskych dochodcov s takym dochodkom urcite nie je 30.000, takze slovenske zeny si hladaju pracu v Rakusku
 
Hodnoť

 

Pri diskusii o imigrantov sú rôzne argumenty, argument lacnej pracovnej sily však považuje za oberhluoy , za prvé je strašné nekorektný voči samotným imigrantom, hovorí poďte ku nám, budeme vás využívať na ťažké a slaboplatene práce, to je fakt prejav otvorenosti,solidarity a kresťanskej lásky ako bič, a za druhé, už dnes sa hovorí o probléme automatizácie , nástupu ui a podobne, tak mi láskavo vysvetlite ako sa to spája s tou akože potrebou väčšieho zaludnenia ? Ja osobne nie som nejak protiimigrantsky naladený , ako hrozbu to určite nevnímam ale argumenty ideológov otvorenej spoločnosti mi trhajú uši aj hlavu... Piate zlvez deviat len nech nám to sedí do našeho fanatizmu
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre