SME
Sobota, 20. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tkáčov diadém, Svätoplukov kôň či pozemok pre Karla Schwarzenberga (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž veď áno, pán Jančiga. Pravda víťazí, preto ste si mohli odpustiť tie úvodzovky pri kráľovskom titule Svätopluka. Mimochodom, nestretol som sa v súvislosti s polemikou o tomto titule so žiadnym zastáncom kráľovskosti Svätopluka, ktorý by do debaty strkal jeho koňa. Robili to výlučne odporcovia tejto kráľovskosti, s cieľom zosmiešňovať protivníkov v debate. Práve tak ako dnes vy. Takže len tak ďalej, útočte si na vedu, vedecké myslenie a vedecké fakty, ale pamätajte, že to bude iba do času. Aj učitelia marxizmu-leninizmu si museli po tučných rokoch hľadať iné zamestnanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Klimčík,

Som obyčajný, histórie príliš neznalý, čo je to prosím vás kráľovskosť. Nie je to ten skvost, čo visí tomu koňovi na hrade?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je pekné, že ste skromný, ale zdá sa mi, že si trochu pletiete pojmy. V prvom rade nejde o vašu neznalosť histórie lež nuancií slovenského jazyka. Podobne "testes" sú dôležitejšie u samotného kráľa než u jeho koňa:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem, je to tak,

ale nedozvedel som sa, čo znamená kráľovskosť. Pokiaľ moje vedomosti nestoja totálne za prd, prečo neve!ebíme Vannia, jeho ako kráľa uznali Rimania a bol kráľom prvého štátneho útvaru na našom území.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Smiešne

my ideme velebiť Svätopluka, ktorý sa spolčil s nepriateľskými Frankmi a zvrhol Rastislava - pozývateľa solúnskych bratov, ku ktorých odkazu sa hlásime v slovenskej ústave. A ktorých žiakov Svätopluk vyhnal ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja len toľko, že som sa nedotkol témy "velebenia". Išlo mi v tejto debate len o kráľovský titul Svätopluka. Či si dnes majú alebo nemajú Slováci uctiť pamiatku Svätopluka je otázka na inú debatu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale veď sa len nedorábaj

skoro každý, kto sem chodí diskutovať pozná tvoj boj do roztrhania tela za Svätopluka ... keď sa téma len trochu týka veci, ba aj keď vôbec nie.
:-((
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja navrhujem aby sme uctievali

Toho Svatoplukovho Vajcateho Kona ! Nebol to Hatatitla?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo si chcel povedať? Že Svätopluk bol kráľ? O akom útoku na vedu trepeš? Prípadne sa autorovi len vyhrážaš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

On si očividne myslí

že keď svoje túžby označí za vedu, tak sa všetci potentujú a uveria mu.
Našťastie dnes už veľa ľudí chápe, že nie všetko, čo sa (samo !) za vedu vyhlasuje, vedou aj naozaj je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skúsme

dôsledne ... nezradili len mocnosti, ale aj iní napr. samotný prezident Beneš a to nie raz ... podpisom dohody v Mnichove, druhýkrát dobrovoľným odovzdaním republiky Nemcom a tretikrát v 1948 socialisticko-komunistickej mašinérii ... na Slovensku Tiso zaplatil za to životom a Dubček podpísaním Moskovského protokolu neskôr v 1992 tiež ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

perspektíva1

zabudol si povedať že Tiso tiež (p)odpísal 70 tisíc Slovákov s židovským vierovyznaním a poslal ich na smrť a za to zaplatil životom. A Beneš Mnichovskú dohodu nepodpísal a odovzdanie určite nebolo dobrovoľné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

10 ... nie celkom, tak ako Benešovi aj Tisovi bolo rozhodnutie nanútené ... Beneš zradil ... Tiso kolaboroval ... aj v jednom aj druhom prípade bola v lotérii existencia štátu ap. ... Tiso zaplatil životom hlavne za zradu československej republiky až následne za všetky amorálne skutky ...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre