SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vitajte a spaste nás, ekonomickí migranti! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Populačná kríza

sa má riešiť podporou pôrodnosti a rodín, nie imigráciou. Fico by sa mal prebudiť, keď už KDH zradil tradičné hodnoty a na vzor Maďarska začať s podporou maldých aby zobrali na seba zodpovednosť za svoj ďalší život, za svoje dôchodky. Migranti to určite nevyriešia, paralelné spoločnosti by sem priniesli len chaos a problémy, ako to vidíma vo Švédsku , Nemecku alebo vo Francúzsku.
V Západnej -Európe pracuje len asi 10 percent migrantov, aj tí len v nízko platených profesiách, ostatní žijú na podpore. Takých tu naozaj nepotrebujeme.
 

ludi je na svete ako...

 

Ľudí je dosť, ale nás je čoraz menej. A kde nie sú deti, tam nie je budúcnosť.
 

 

Riesit terajsie problemy s nedostatkom pracovnej sily porodnostou? No Samsung sa urcite potesi, ked sa dozvie, ze o 9 mesiacov sa mu zacnu rodit novy potencionalni zamestnanci.
 

 

Áno, nereagoval som presne na pointu článku, ktorý nebol o moslimských migrantoch.
Ale téma málo narodených detí sa nedá obísť. Dobrý politik myslí desaťročia dopredu, nielen do ďalších volieb. Pokiaľ budeme ubúdať, čas nášho národa je zrátaný.
 

 

Veru, priemerny Sved, alebo Nemec tuzi po tom aby jeho krajina dosiahla uroven Slovenska :D Preto vidime masy Svedov a Nemcov imigrovat na Slovensko a nie naopak.
 

 

Ekonomická úroveň krajiny je dôležitým faktorom, ale nie je to všetko. Kvalita, žiteľnosť života je parametrom, ktorý rozhoduje viac, ako výška príjmu, pokiaľ nie si chudobný. Nad určitým bohatstvom väčšie bohatstvo neznamená, že sa máš lepšie. Množstvo materiálnych vecí ktorými disponuješ neurčuje kvalitu života lineárne. Príliš veľa vecí ťa skôr zaťaží ako obšťastní.
A kvalitu života určujú aj faktory ako rodinné vzťahy, koľko máš času na ostatných, na rodinu, na priateľov, bezpečnosť na ulici, kreativita práce atď. Môžeš mať každý rok nový mercedes, keď žiješ sám, a bojíš sa ísť na ulicu tak je to dosť o ničom.
 

 

No ved prave. A vo vsetkych faktoroch ktore menujes su na tom Svedsko aj Nemecko radovo lepsie. Neverim ze sa dozijem dna kedy sa na Slovensku budem citit aspon z polovice tak bezpecne ako sa citim v Skandinavii (ktoru navstevujem niekolko krat rocne).
 

 

Žil som v Nemecku, aj vo Švedsku som strávil dosť času. Okrem určitého pocitu cudzosti som sa v týchto krajinách cítil veľmi dobre. Po migrantskej kríze som tam už nebol, len priatelia z Mníchova majú meravé oči keď sa ich pýtam na situáciu. Podľa internetových informácií nie sú ďaleko časi keď sa západiari začnú húfne sťahovať do V4, ak sa nestane náprava.
 
Hodnoť

 

Dobre to robite, smetiari!
 

 

Nesmiete zaspat na vavrinoch.Lebo srbski smetiari su urcite lacnejsi...
 
Hodnoť

imigrácia je vítaná

ale najmä keď sa pracovníkom mimo únie po čase umožní skompletizovanie rodiny, ktorá zostala doma..
 
Hodnoť

 

to si naozaj myslite ze doktori a inzinieri zo Syrie a Lybie pojdu pracovat do nejakeho Samsungu?!
 

a ty si ten

článok čítal?
 

 

Ako kolko srbov a Ukrajincov zostane robit v tom Samsungu pri tak nízkej mzde? Ako by vyriesili demog. krizu ked nezarobia ani na seba?
 

 

ako nic v zlom ale skoro desat rokov dozadu som robil v Peugeote a bolo to tam plne rumunov takze nech mi tu nikto nevyplakava ake tazke je sem dostat ekonomickych migrantov. Toto je len dalsi zo serie clankov fuj xenofobni slovaci nechcu imigrantov.
 
Hodnoť

 

snad nechcete triedit ludi podla ich predpokladaného prinosu pre nasu spolocnost? to je predsa jasna diskriminacia a fasizmus. ved dobre vieme, ze ziaden stat nema pravo povedat, ze niekoho zoberie a niekoho nie. prijat musíme predsa vsetkych, rozhodovat budu oni, v ziadnom pripade nie my! vidim, ze pan autor je fasista a mozno dokonca zastanca tradicnej rodiny. fuj, to je ale odporna xenofobia. p. Tkacenko, mali by ste ist na ideologicke preskolenie, poziadaje p. Baloghovu.
 
Hodnoť

 

Čo sa týka Samsungu, tak za 1. S preisdlenim mimo eú sú náklady, takže prichádza aj tretia možnosť, či nie je výhodnejšie dvihnúť platy
Ak napriek tomu pôjde tak nech ide, u nás je cieľom aby nielen pribúdali pr. Miesta ale.aj rástli platy, nech sa Samsung rozhodne akokoľvek, pre SR zlé rozhodnutie urobiť nemôže

Druhá vec, ja dosť pochybujem že nejaká demograficka kríza existuje, nie sme tu podludneny ako v Kanade a prirodzený úbytok obyvateľstva by nemal byť na škodu , skôr prispeje k lepšiemu životu v dostatku a keď sa to prejaví, vzniknú aj lepšie podmienky na riadenie a výchovu detí, neviem prečo sa technologický pokrok má prejaviť väčšou potrebou práce , tam vývoj asi smerovať nebude, systém prerozdeľovania bohatstva je už druhá vec, to je výzva najbližších desaťroči, nie dovazanaie obyvateľstva , netreba, už dnes dokážu traktory orat aj samé, ak mám použiť nejaký obraz....
 
Hodnoť

Ekonomickí imigranti

Vláda by sa mala zaoberať prioritne tým, aby motivovala k návratu našich "Gasterbeiterov" pracujúcich v západnej Európe domov. Okrem vyriešenia demografických problémov, čo nás čakajú v blízkej budúcnosti by sa tým skvalitnila aj štruktúra pracovnej sily.

Samozrejme to chce hlavne niečo urobiť s "pozitívnou motiváciou" zamestnávateľov, ktorí stále stavajú svoj biznis na lacnej a relatívne disciplinovanej pracovnej sile. Keďže sa táto už "vyčerpala" radšej sem vozia ľudí z krajín, kde je stále priemerná mzda omnoho nižšia, namiesto toho aby motivovali zamestnancov inak. Dnes už predavač v Lídli zarobí toľko, ako "pásový otrok" v automobilke. To nehovorím o mladých lekároch, zdravotných sestrách, učiteľoch, špecialistoch na IT resp. kvalifikovaných kovoobrábačoch, zváračoch, výrobných technológoch, stavbyvedúcich .....
Samozrejme to chce aj motiváciu na štúdium potrebných odborov vo forme nenávratných pôžičiek a štipendií podmienených následnou prácou v SR. Preto treba "ruka v ruke" riešiť problémy zamestnávateľov aj so školstvom.

Motivácia by mala mať dve strany - zamestnávateľa (úľavy zlučiteľné so pravidlami pre poskytovanie štátnej pomoci vo forme odpočítateľných a daňovo uznaných položiek) a aj zamestnanca (napr. časovo obmedzené daňové úľavy pre navrátilcov resp. motivácia vo forme nenávratnej pôžičky od štátu pre vybrané skupiny povolaní podmienenej odpracovaním určitého času - fungovalo to za "šokializmu" a môže aj dnes).

Ešte k Samsungu - na rozdiel od automobiliek ide o "technológiu", čo je možné zbaliť za týždeň a previesť do iného "daňového raja" resp. bližšie k "otrokom" schopným robiť aj za 250 € brutto mesačne, najväčšia automatizácia je paletový vozík a "kalibrovaná ruka zamestnanca", pričom "zapracovanie pásového operátora výroby" trvá vrátane školenia OBP menej ako jeden deň.

Takže uvedené "tanečky" sú len predzvesťou nejakej ďalšej úľavy pre spoločnosť alebo zdôvodnenie inej "levárne".

Nechajme sa prekvapiť.
 

oprava

Správne malo byť "Gastarbeiterov".
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre