SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čaká nás spor českého premiéra a slovenského ministerstva vnútra? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pred

hodinkou bola na SRO diskusia historika ÚPN s bezpečnostným analytikom Žitným ktorý je všeobecne uznávanou autoritou v oblasti tajných služieb. Žitného argumentácia je presvedčivá. Všetky dokumenty ŠTB máme teda uznávať ako pravdivé hoci ich produkovali vo väčšine nedôveryhodné osoby ktoré dnes účelovo považujeme za dôveryhodné podľa toho ako sa to práve hodí. Neexistuje autentický záznam že Babiš spoluprácu podpísal. Položte si otázku komu vyhovuje aby boli štbáci raz takí potom onakí. Ja myslím, že Smer a plk Fico potrebujú oslabiť Babišovu pozíciu aby tak posilnili ČSSD, tradičného Ficovho spojenca. No a a je na Slovensku zvykom príslušné orgány zareagujú pružne.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Rozprávaš nepravdivé veci

Posielam ti link na rozsudok vo veci Bureš kde na strane 11 máš napísané kto je Milan Žitný. Viedol komisiu na zisťovanie aktivít príslušníkov ŠTB
http://www.upn.gov.sk/data/roz...
 

 

tu je kus z mozaiky, https://www.tyzden.sk/spolocno... a este samozrejme aj m.ž. dokument o jeho spolupraci s stb..
 

Aha takže

v roku 1992 poverili vyšetrovaním štb bývalého eštebáka? Ty tomu aj veríš? Nehovoriac o tom že týždeň.sk je militantný portál s extrémnymi názormi. V rozsudku sa uvádzajú overené fakty. Pripomínam že sa bavíme o roku 1992, teda krátko po revolúcii.
 
Hodnoť

 

Autor článku hneď v prvej vete tvrdí ,že Babiš je oprávnene evidovaný v zväzkoch ŠTB.Lenže o tom teraz súd nerozhodoval.Na základe rozhodnutia ústavného súdu musel krajský súd len konštatovať,že UPN nie je ten ,koho treba pre posúdenie oprávnenosti evidencie žalovať.To je všetko .K tomu či bol v evidencii oprávnene sa nijako nevyjadril .Takže či bola evidencia oprávnená ,alebo nie ,ako Babiš tvrdí,že nie ,musí rozhodnúť súd na základe nejakej inej žaloby,voči niekomu inému ,nie UPN .Napadá ma,že by mohol podať žalobu na tých dvoch bývalých príslušníkov ŠTB ,ktorí na súde vypovedali ,že oni jeho registráciu vyfabrikovali bez jeho vedomia,rovnako ako záznamy o kontaktoch s ním a informáciach ,ktoré im poskytol.Pokiaľ by boli v pozícii obžalovaných oni ,možno by sa rozpamätali, ako to vtedy vlastne bolo naozaj.
 

 

posledna veta je zasah do cierneho +++
 


Najčítanejšie na SME Komentáre