SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neberte nám KDH (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

EEPoe
Havran si našiel kšeft. Na stránkach ľavicovoliberálneho denníka z pozície akože "zvnútra" (veď je predsa študovaný teológ, či?), vynáša tie absolútne pravdy o skazenosti všetkých, ktorí nie sú ľavicoví liberáli. No a nemôže mať neúspech, lebo hladká po bruchu početné šíky vyznávačov pokroku a sociálnej spravodlivosti. Musí pri tom kadečo zatajiť, napr. z oficiálneho kanonického práva (exorcizmus), či mravouky (sex), inak by musel priznať, že Vašečka a Jurinová nerobia nič iné, len sa hlásia k základom svojej viery. . Tu by sme mohli skončiť ale, Havran nedokáže odolať bonmotom. Ten s Hendrixom a jezuitmi u mierne sčítaných nevyšiel a Havran dobre vie ako by dopadol pri konfrontácii jeho, Vašečku a jezuitov. To u fanúšikov ľavicového liberalizmu ale musí zabrať na sto pero, aj keby hiphoperi či raperi nemali šajnu kto je Hendrix. . Vždy ma pobaví, keď nekresťan radí kresťanom, nech si berú vzor z CDU (čítaj "spoj sa aj s diablom, len nech to nie je kresťanské"). Ak mi Havran povie jediný príklad činu, ktorým je CDU kresťanské na rozdiel od iných strán, napíšem 100x "Havran je teológ", a nepoužijem CTRLC a CTRLV. . Ixtý krát sedí na Havrana táto diagnóza https://www.postoj.sk/13539/so... . A teraz k voľbám predsedu v KDH - ak majú členovia KDH ešte zvyšky rozumu a cti, ospravedlnia sa Palkovi a Mikloškovi a zavolajú ich späť. Aby sa do KDH vrátili intelektuáli a skutočné vzdelanie. Lebo gazdovia do KDH patria, ale neviem, či na čelo.
Strom El
.
Pravda, kopol si si celkom lacno do autora článku, to bola tvoja prvá reakcia. Neviem, prečo sem ťaháš marxizmus, ale z miestnej smotánky nie si jediný, kto ho vidí všade. Doba sa mení, spoločenské hodnoty tiež, tomu, čomu ľudia verili pred storočím, už teraz neuveria. V pohode, nech si v 21. storočí zvolia nejakého rytiera viery a s výsledkom čosi pod 4 % sa môžu tešíť, akí sú autentickí a oddaní správnej viere.
Mr. Wilson
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Na

kopanie je tu autor článku. Nevidí len slepý. Čo a kedy je kopanie je v miestnych kruhoch vec názoru, fanúšikovia sa tak správajú pri akomkoľvek ataku obľúbenca. Odporúčam v tejto súvislosti aj tento príspevok
https://www.sme.sk/diskusie/dp...
.
Čo sa marxizmu týka; budeš zrejme neskorší ročník.
Lebo ak by si bol môj, tak by si mal pri čítaní "akčného programu" progresivistov deja-vu a keby si bol navyše aj učiteľ ako ja, napočúval by si sa od mladých utopických červených nezmyslov pohoboj.
Čo sa kresťanov týka, je to ich problém a nechal by som to na nich, tak ako vravíš. Lebo demokracia, ľudské práva, etc. a navyše relativita.
 

.

Som mladší ročník, o povinnom marxizme-leninizme viem iba z rozprávania (naštastie).

Ja len hovorím, že Hlina si svoje v KDH odrobil a príde mi nefér, že sa tam teraz príde Vašečka naparovať ako majster sveta.

Ďakujem za slušný príspevok.

P.S.: Učiteľa som vydržal robiť rok, stačilo.
 

S

Vašečkom to je zaujímavý príbeh - mimochodom, Vašečka je dosť neznáma persóna. Treba ho viac počúvať, nie je to ***** akým ho robí Havran. Tá diagnóza je podstatne zložitejšia.

Nie je to ani také jednoduché ako naznačuješ - Hlina si to odmakal, takže má právo na doživotné predsedovanie?
Ťažisko príbehu je inde - či má KDH smerovať k strane typu CDU (Hlina), alebo to má byť naozaj kresťanská strana "se vším všudy" (tí, čo vyzvali Vašečku na "záchrannú akciu").
Hlina vyhlásil, že keď na to príde, vie si predstaviť spoluprácu s mnohými smerákmi. Tam začal tento príbeh.
No a toto všetko Havran zatajil.
Mimochodom, EEP a Havran:
https://www.youtube.com/watch?...
 

EEPoe

Havran si nasiel kseft. Na strankach lavicovoliberalneho dennika z pozicie akoze "zvnutra" (ved je predsa studovany teolog, ci?), vynasa tie absolutne pravdy o skazenosti vsetkych, ktori nie su lavicovi liberali. No a nemoze mat neuspech, lebo hladka po bruchu pocetne siky vyznavacov pokroku a socialnej spravodlivosti.
Musi pri tom kadeco zatajit, napr. z oficialneho kanonickeho prava (exorcizmus), ci mravouky (sex), inak by musel priznat, ze Vasecka a Jurinova nerobia nic ine, len sa hlasia k zakladom svojej viery.
.
Tu by sme mohli skoncit ale, Havran nedokaze odolat bonmotom. Ten s Hendrixom a jezuitmi u mierne scitanych nevysiel a Havran dobre vie ako by dopadol pri konfrontacii jeho, Vasecku a jezuitov. To u fanusikov lavicoveho liberalizmu ale musi zabrat na sto pero, aj keby hiphoperi ci raperi nemali sajnu kto je Hendrix.
.
Vzdy ma pobavi, ked nekrestan radi krestanom, nech si beru vzor z CDU (citaj "spoj sa aj s diablom, len nech to nie je krestanske"). Ak mi Havran povie jediny priklad cinu, ktorym je CDU krestanske na rozdiel od inych stran, napisem 100x "Havran je teolog", a nepouzijem CTRLC a CTRLV.
.
Ixty krat sedi na Havrana tato diagnoza
Tu som mal v pôvodnom texte odkaz na iný článok. Netušil som, že je to proti kodexu. Preto sem dám jeho názov: Som teológ – ateista, hysterický germanista
.
A teraz k volbam predsedu v KDH - ak maju clenovia KDH este zvysky rozumu a cti, ospravedlnia sa Palkovi a Mikloskovi a zavolaju ich spat. Aby sa do KDH vratili intelektuali a skutocne vzdelanie.
Lebo gazdovia do KDH patria, ale neviem, ci na celo.
 

A za čo

Že ich Matovič vyviedol na posmech?
 
Hodnoť

A aby som

nadšencom progresivizmu pokazil náladu (aspoň tým rozmýšľavejším), pridávam odkaz na debatu ťefunko - Sulík s qízovou otázkou:
Čo konkrétne povedal Štefunko za tie 2 hodiny (ale konkrétne, nie floskuly typu "zlepšíme školstvo")?
https://www.youtube.com/watch?...
 

Zaujímavé,

aj sem som dal odkaz a mazanie sa nekoná. Takže predsa nám tu funguje cenzúra?
 
Hodnoť

 

Aj pokazene hodiny ukazuju spravny cas dvakrat za den. To iste sa da povedat aj o Havranovi a tomto texte. Teolog sa nezapre.
 
Hodnoť

 

No bude to zase zábava! Nepochopím ale, prečo Vašečka zaútočil na Hlinu, vraj jeho kresťanstvo je slabšie ako Vašečkovo. Dobre som sa na tom pobavil. Pán Havran, v niečom máte pravdu, zrejme Vašečka takto potopí vzmáhajúce sa KDH naspäť do bahna. Nevidí si ďalej od nosa.
 
Hodnoť

Ktože by mi dnes uveril, že

v prvých slobodných voľbách som volil KDH a krúžkoval Čarnogurského?

Dodatočne sa všetkým a hlavne sebe ospravedlňujem.
Neuveriteľne sklamali. Ale ja som bol vtedy (relatívne) mladý a naivný :)
 

vtedy boli KDH

aj Ján Čarnogurský o inom. Všetci sa meníme, aj poitici, strany i my samotní. Nie vždy to je pozitívnym smerom.
 

 

ahoj, Feďo :)
 
Hodnoť

 

Nedobre napisal.
(Snad toto nie je proti kodexu)
 
Hodnoť

 

Výborný komentár, podla Vašečku je KDH pod vedením Hlinu málo kresťanské,ale treba si uvedomiť že KDH je v prvom rade polit. strana a nie kresťanský spolok, a práve to prílišné zdôrazňovanie viery možno pritiahne zopár horlivých kresťanov ale omnoho viac ludí odradí/aj veriacich/.....a spôsob aký si pán Vašečka zvolil pri kandidatúre na predsedu je možno v súlade so stanovami ale...
 
Hodnoť

 

Ďakujem za príspevok a analýzu aj za odvahu.
 

To

je vtip?
Za kopnutie do kresťanov sa tu rozdávajú balóniky, on je Havran hrdina?
 

 

Je to kopnutie do "kresťanov",teda ľudí, ktorí nepochopili, o čom je kresťanstvo. Predovšetkým o pokore a o príklade, ktorý by mali svojím životom ukazovať.
 

Fíha,

HAVRAN poučuje o pokore?
:)
Havran pochopil o čom je kresťanstvo?
Však žartujete?
 

 

Havran píše fejtónovým, ľahkým perom, s istou mierou zveličenia. Môlže sa to niekomu páčiť a niekomu nie. No o "kresťanoch" či kresťanstve sa u nás nežartuje. A akákoľvek kritika kresťanstva a ľudí, ktorí sa k nemu hlásia, aj podľa vašej reakcie, je u nás neprípustná.
 

Hlboké

nepochopenie.
Inak skočte si semtam na diskusie v Postoji, budete prekvapení, koľko si tam kresťania od vlastných zlíznu. Máte taký naivný pioniersky pohľad.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre