SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nebuď buzerant, zmláť manželku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

Hodnoť

 

S mohutným rozmachom rúbe autor do lesa zadubených. Čo ho tam po nejakých trieskach.

Z košatých slov slov sekeru upradenú má. Predsa však sekeru :-)
 

nuž Havran

nie je Gandhi:-)
 
Hodnoť

Nepasuje sa

Za podrobeného otroka ktorý nič nevie, lebo všetko vie len jeden. Nehlási sa k sebaobetovaniu na ceste ktorej je viac mŕtvych ako jeden obetovaný. A neskrýva svoje úchylky pod rúško pokory aby sa vzápätí otočil s dýkou v ruke. Konečne článok ktorý hovorí pravdu a pravda bolí, bolí strašne hlavne tých, ktorí si ju privlastňujú ako svoju a jedinú skutočnú.
 
Hodnoť

Doba je politická,

všetko sú politické veci, klameme, klameme a populizmom zvádzame ľudí.
 
Hodnoť

kto chce s vlkmi byť, musí s nimi vyť

Som žena a napriek tomu považujem tento dohovor za úplný nezmysel. Doteraz som žila v presvedčení, že násilie pacháné na komkoľvek, muži, ženy, deti, je trestné, a toto máme v našej legislatíve vyriešené. Ale teraz sa nás snažia presvedčiť, že keď sa neschváli tento dohovor, muži budú doma veselo mlátiť svoje ženy...... A keď sme už pri tom domácom násilí, tak prečo nie je dohovor o predchádzaní násilia na deťoch?????? Ja som chvalabohu nikdy nezažila domáce násilie, ale poznám viac rodín ktoré áno. A viem, že väčšinou za domácim násilím stojí alkohol, a neodnesú to len ženy ale aj deti. Tak sa pýtam ako chcú predchádzať násiliu na ženách????? Logicky z toho vyplýva, že by sa mal zakázať alkohol. To je najhlavnejší vinník.
Citujem z dohovoru, článok 12, Všeobecné opatrenia: "1. Zmluvné strany prijmú potrebné opatrenia na účel podpory zmien v spoločenských a kultúrnych modeloch správania sa žien a mužov s cieľom odstrániť predsudky, zvyky, tradície a všetky ostatné zvyklosti, ktoré sú založené na myšlienke podradenosti žien alebo na stereotypných rolách žien a mužov."
No mohla by som citovať ďalej, ale nič z toho nepomôže ženám. Môžu otáčať ako len chcú stereotypné úlohy, kľudne rozprávať deťom už od materskej školy že princezná zachráni princa, keď príde 185cm chlap pod parou domov, tak si jeho 165cm žena neškrtne.
A pokiaľ viem máme to v zákone, a aj v tomto dohovore, že nikto nesmie byť diskriminovaný pre svoju rasu, pohlavie, vierovyznanie...... Viem, že keď niekto diskriminuje LGBT ľudí, môžu ho udať na "protihomofobnej" stránke, a kde sa majú udávať ľudia ktorí diskriminujú kresťanov, židov,..... V tlači sú bežné články zosmiešňujúce katolíkov, plné urážok,nikto by však nevydal taký článok ak by bola cieľovou skupinou LGBT komunita. Je bežné v diskusiách navážať sa do katolíkov a židov, a nikto nevymaže tie príspevky, ak sa to udeje LGBT, vymaže sa príspevok.

A tak či tak je to len veľa kriku pre nič, pretože EÚ si vždy dosiahne svoje, a vždy každá krajina schváli čo chce. Skôr či neskôr. Či chcú alebo nie.
 

 

Väčšina kňazov si myslí, že žena má byť podriadená
mužovi, aj preto církev tak brojí proti dohovoru.
Veď ako by to vyzeralo, keby sa žena rozhodla rozviesť
s manželom,pre pár faciek. Musí znášať týranie, veď
predsa aj Ježiš trpel.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Havran

to posuva do extremu a zbytocne. Farar Kuffa nie je ziadny extremista alebo fasista. Dobre to zhodnotili na Postoj.sk
 
Hodnoť

 

Havran potrebuje byt za kazdu cenu vulgarny. Iste, prospieva to citanosti clanku, menej uz jeho urovni. A takto sa z havrana stava ovela vacsi vtak.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

úcta k človeku sa asi nedá uzákoniť

Väčšinou Havran predbehne svoju myseľ, ale tento članok sa mi pačil. Nie preto, že by Havran niečo objasňoval čo nevieme, ale pre adresnosť a emotívnosť jeho článku. Lebo takí ľudia ako opisuje existujú a je ich veľa. Myslím že ich oslovil, zaťal im sekeru do hrbu tak hlboko ako sa to len článkom v novinách dá :-) čo sa týka podstaty, ani biblia ani korán ženu neponižujú práve naopak, problém je len v interpretácii a ten kto si niekoho neváži preto, že je žena je ***** či to uzákoníme sami alebo istambul alebo sa nato vyxereme.....mletie politickej slamy
 
Hodnoť

Havran je....

Tak Havran sa vyzvracal pred víkendom, dostal všetok ten svoj humus z hlavy. Úboho, primitívne, vulgárne. Presne tak ako rád známkuje ostatných. Z človeka schopného diskutovať vo svojej relácii sa stáva za klávesnicou tupé ***** Čistá schýza. Ale dnes je to móda. Tí čo ostatných označujú za lúzu sa vyjadrujú ako lúza, ale oni chránia tú správnu stranu. Smutné. Btw som ateista.
 
Hodnoť

Autor ...

sa ako ,,teoloog,,
..personifikuje s kultovnymi pojmami z cias
socializmu...
...vtedy sa takeeto persoony nazyvali...
..kaadrovaak...resp. politruk...
...holt !...zda sa , ze kapitalistickee kadrovanie maa vyssii... (teologicky) level
...
Ideální manželství má dva předpoklady, muž musí být hluchý, žena slepá. — Sókratés
...
Jedneemu nedaa nevsimnuut si, ze kaadrovanie (vymyvanie mozgov ),
po viitazstve VOSR a za dalsie
desiatky rokov diktatuury proletariatu, nedokazalo tak uuciine vygumovat
hlavy, ako ,,neznaa revolucia,,... ani nie za dve desiatrocia !!!
...
Pokud chcete probudit všechnu lidskost, probuďte prvně sami sebe.
Pokud chcete odstranit veškeré utrpení světa,
prvně odstraňte v sobě vše negativní....Lao-Ce
...
na margo,
...ziadne kaadrovanie..teologia...politika...naabozenstvaa..
...petiicie...vy zvy...dohovory...a inee ideologie...
v histoori nepotlacili prirodzeny genofond a emocionaalne mutaacie
ludstva ako druhu....
,,veddlasiim uucinkom,, boli vzdy novee a novee (umelo vyvolane ) extreemy
Odpoved je skrytaa v otazke::
..? komu to prospieva ?
 
Hodnoť

zvlastny styl pisania

Mam rad Havrana v disk. relaciach, pripadal mi ze chce pomoct slabsim skupinam alebo temam o ktorych sa nehovori, ale tento clanok z jeho pera je presne opak ako sa tvari v TV.Rozumiem ze kazdy moze mat nejaky nazor, branit a bit sa za tento nazor ale styl ktory to podava nieje vobec v poriadku pre cloveka ktory sa oznacuje teolog. Clovek ktory vyznava krestanske hodnoty by mal byt prinajmensom pokorny, tichy,uvazlivy a nie sa vznietit ako ohen na palici. Milovat budes svojich nepriatelov alebo vidis brno v oku svojho blizneho ale svoje prehliadas. Ja by som takisto nemal kritizovat jeho nazor ak vyznavam tieto hodnoty, ale bola to tazko citat tento "nazor".
 
Hodnoť

 

Som veriaci človek a mnoho krát sa zapodievam myšlienkou aký ten všemocný boh vlastne je, o čo ide stvoriteľovi vesmíru a času. Čím dlhšie nad tým premýšľam, tým viac si uvedomujem, že moje predstavy sa čím ďalej tým viac vzďalujú predstavám o bohu, ktoré nám ponúka náš katolícky klérus, hovoria o božej láske avšak v ich slovách je príliš úzkoprsosti, nenávisti a pichy.
 
Hodnoť

Tak toto

bolo nechutne a vulgarne. Pan teolog by sa mohol naucit argumentovat a diskutovat aj kultivovane.
.
Mam svoje roky a pripomina mi to styl z Pravdy, ked bolo treba pospinit nejakeho triedneho nepriatela. Ba, povedala by som, ze ani tam nebolo tolko zlce a nenavisti.
 

 

viem, pravda sa tazko cita.
 

Necitala som dohovor,

tak neviem, kde je pravda. Aj keby to bola tisickrat pravda, tak sa da argumentovat na urovni. A o tom bol moj prispevok. A o tom, ze teolog pluje zlc viac, ako volakedy ideolog za socializmu.
 

 

a čo konkrétne je tou pravdou?
 

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre