SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nebuď buzerant, zmláť manželku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

a čo konkrétne je tou pravdou?
nyrra
<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

 

Kazdy jeden riadok.
 

aby som bola presná

jeden riadok v tom článku pravdivý je ... tento:

"...násilie sa začína tam, kde končí úcta ..."
 
Hodnoť

ilustračná fotografia?

Tento článok predstavuje kopu zloby a špiny. Pán Havran, na toho, kto má vlastný názor je najlepšie zaútočiť a pošpiniť ho? Ilustračnú fotografiu ste vyberali sám? Čo má spoločné so samotným článkom? Napísali ste niečo na úrovni časopisu Extra plus.
 
Hodnoť

dnes trapne

strucne k tymto splaskom:
1. autor navodzuje dojem, ze bez Istanbulskeho dohovoru tu nastane sodoma gomora a masove tyranie zien. Co sa zblaznil? Ved mame davno celu skalu pravnych noriem chraniacich zeny. Ak je problem s vymahatelnostou, tak tomu nepomoze ani 10 istanbulskych dohovorov.
2. zaujimave, ze Havranovi nevadi, ze jeho oblubeni moslimanski privandrovalci sa chovaju k zenam 100x horsie ako my.
3. ak mu tak strasne zalezi na spravani k zenam, mohol by zacat od seba. Media su plne toho, ze sa k nim chova ako k handram...
To ma utvrdzuje v myslienke, ze autorovi nejde o ochranu zien, ale o hejtovanie + kopanie do katolikov, ktorych z duse nenavidi (zaujimave na teologa) + presadzovanie neoliberalnej agendy, ktorej sucastou je genderizmus - tu nejde o ziadnu ochranu zien, to je zastieraci manever, aby neomarxisti mohli hejtovat konzervativnych aktivistov...
 
Hodnoť

 

Havrana nemusim, ani nesuhlasim s jeho vsetkymi nazormi, ale toto je najlepsi clanok, ktory som od neho cital.
 
Hodnoť

Parádany clanok

Chcem poďakovať autorovi. Trafil názorom cernoknaznikom a násilným zaprdencom priamo do vajec.
 

veľmi

"nenásilný" príspevok .... vidno, že Havranove články sú v duchu ID a podporujú znášanlivosť a nenásilie (irony) - najlepším dôkazom sú takétho reakcie
 
Hodnoť

Som demokrat

Moju maminu som nikdy nemlátil,bo som ju ľúbil.
Aj ona mňa, no sem tam do mňa dačo hodila.
Popolník, budík ba aj závažie. No vždy som
reagoval pohotovo a uhol sa. Už je hore v Nebi
a preto mi chýba, že po mne nik nič nehádž!!!

A.N.Moravský
 

 

Možno temperamentná priateľka by to rada zopakovala?
To je tiež príklad rodovo podmieneného násilia?
 
Hodnoť

A ešte ku článku

Dobre to napísal ten Vrana!

A.N.M.
 
Hodnoť

skoda, ze autor zabudol

(a pravdepodobne aj vsetci pochvalujuci jeho clanok), ze:
- slusnost je schopnost slusne odpovedat, aj ked druha strana tak nehovorila
- ucta je schopnost uctivo sa spravat, aj ked druha strana nie je prave najuctivejsia
- demokracia je schopnost respektovat iny nazor, aj keby bol zjavne nespravny
- ludskost je schopnost druhym ist prikladom, aj ked sa spravaju nepriatelsky.
Autor sa sam zaradil presne tam, za co kritizuje tych s inym nazorom. Primitivnou formou nedokazuje primitivnost tych druhych, iba svoju. Ako vzdelany clovek by to mohol vediet.
Kedysi vedel podstatne lepsie argumentovat, diskutovat, formulovat svojemyslienky a otazky.
Imho prestal pocuvat druhych, pocuva uz iba sam seba.
Skoda...
 
Hodnoť

poznámka

Sme kresťania a kresťanská krajina ?

Kresťanská cirkev má svoje zákony, pravidla, zásady a prikázania. Pozrime sa ako Slováci tieto zásady dodržujú. Na každom kroku sa kradne, okráda, zabíja, vraždí, smilní, podvádza, ohovára atď, tak podľa čoho je Slovensko kresťanská krajina? Veľmi dobrým príkladom sú dennodené problémy od politikov počnúc, včítane prezidenta, ktorí najviac sa dušujú, akí sú kresťanskí, no nič nedodržujú. Aby sa ukázali pred národom, tak chodia na púte, ukazujúc sa v kostoloch ako hviezdy, no všetko je to len farizejstvo. Ostatný národ je tomu podobne. Súdy neprestávajú súdiť, máme preplnené väznice, vraždy na každom kroku, podvody, klamstvá napríklad čo sa týka predaja potravín, úžery, tunelovanie európskych dotácií, ľudia k sebe sú ako vrahovia. Kde je tá zásada miluj svojho blížneho? Len na papieri. Kostolmi sa iba chválime. Pri tom ľudia sú zlí, nefunguje nijaká láska, je to všetko faloš. Nemáme podľa čoho konštatovať, že by Slovensko malo byť kresťanskou krajinou.
 

Skôr

to platí historicky a kultúrne. Kresťanstvo je základ našich dejín, určite to nie je islam či budhizmus.
Čo sa kresťanských zásad týka, tie nie sú cirkevné, ale v zmysle učenia Božie. Desatoro bolo na svete skôr ako vznikla RKC.
Čo sa súčasnosti týka - Slovensko v zmysle cirkevnom a morálnom už dávno nie je kresťanskou krajinou, s tým nemá nič spoločné čo ľudia napíšu do hárku pri sčítaní ľudu. Mnohým je blbé napísať, že sú bez vyznania, sú pokrstení, tak tam napíšu, že sú katolíci, evanjelici....

Podľa medializovaného zla by som ale úroveň spoločnosti neposudzoval, lebo médiá v svojom záujme medializujú v drvivej väčšine zlo. Čítal si niekedy, že niekto niekomu nezištne pomohol, že rodina pán XY žije sporiadane a súdržne, deti sa výborne učia?

Slováci sú historicky nastavení negativisticky, radi na všetko nadávajú a nestále svoju nespokojnosť dávajú za vinu iným. Pre väčšinového Slováka za všetko zlé môžu iní - že málo zarába, že je zlé školstvo, zdravotníctvo a keď prídu voľby, hodí to červeným, lebo mohol cestovať za vnukom či do školy "zadarmo".

Slováci museli za pár desaťročí stihnúť to, na čo mali iné národy stáročia. V tomto zmysle sme na tom ešte dobre. Dôležité sú ale trendy a tie závisia od toho, či porastie vzdelanosť, kultúra a kultúrnosť. To je všetko prepojené s morálkou a tá má len jedno pevné a nerelatívne - to čo nám zanechala najvyššia autorita.
 
Hodnoť

suma - sumarum

muzi kritizuju p. Havrana a jeho sympatizantov aby mohli mlatit svoje zeny, premielaju vselico ale v podstate im die len aby neboli prisnejsie trestani! Smeraci a SNSnaci mali zu par skandalov tohto kalibru!
 

 

to myslíš vážne?
 

ešte dodám

v našej legislatívne sú mimoriadne tresty za násilie voči zverenej alebo blízkej osobe (tzv. domácie násilie) a je definované aj psychické násilie alebo útok na dôstojnosť človeka a presne je definované aj týranie (tam je to mimoriadne prísne - právom) ... muža, ktorý týra ženu (ak je tyranka žena - mužovi to nikto neuverí) je možné okamžite vykázať z bytu (môže si pod dohľadom polície zobrať len pár osobných vecí, automaticky je tam zákaz priblíženia sa k žene ale aj deťom a môže prísť o celý majetok - aj ten, ktorý priniesol do manželstva on. Plus trest odňatia slobody. Čo ešte prísnejšie by si chcela?

Už dnes sa však dejú na základe toho aj také veci, že ak "chytrým" právnikom poučená žena to hrá na týranie, aby sa zbavila muža a získala majetok a deti. A aj keby sa preukázalo, že nešlo o týranie - tak súdy trvajú dlho a ten chlap nemá kde bývať a stratí kvôli zákazu priblíženia kontakt s deťmi. Každá minca má dve strany. Poznám od kamráta právnika niekoľko takých káuz - v jednej sa dokonca ukázalo, že tá žena pripravila o všetko dvoch mužov po sebe (to jej bolo osudným, že to skúsila druhýkrát) a nakoniec sa ukázalo, že ona týra aj deti.

Problém nie je votm, že by sme nemali zákony. Problém je skôr s vymožiteľnosťou práva - a to by bol aj keby sme prijali desať dohovorov.

Tvoja myšlienková skratka, že Havrana kritizujú len tí (a len muži), čo chcú mlátiť svoje ženy - je nonsens. Skutočne si ma tým prekvapila. O Danka a Fica nejde - tí sú k ženám burani - ale to nie sú všetci muži a ľudia, čo sa im nepáči ID.
 

prosím tvrdenia podložiť zdrojmi,

pretože s tým, čo tu tvrdíte sa v praxi nestretávam a ani v teórii nie. Takže, podľa ktorého ustanovenia Trestného zákona je možné uložiť za paragraf 208 mimoriadny trest? Podľa ktorého ustanovenia zákona o policajnom zbore sa vykáže zo spoločného obydlia osoba mužského pohlavia, ak ho týra osoba ženského pohlavia, v tejto súvislosti ma tiež zaujíma, na čo sa odvolať, aby vykázanie trvalo viac ako 10 dní (píšete, že dlho nemá vykázaná osoba kde bývať a stratí kontakt s deťmi...)? A podľa čoho (okrem vášho dojmu) je vykázanie spojené s konaním o obmedzení vlastníckeho práva a o úprave rodičovských práv a povinností?
 

si právnička

alebo policajtka, že sa s tým v praxi nestretávaš?

Ja nie som právnička, ale je to známa vec - 10 dní vykázania a následné predbežné opatrenie súdu

http://www.najpravo.sk/judikat...

Život, zdravie, sloboda, ľudská dôstojnosť či iné práva sú hodnoty spoločnosti, ktoré
chráni Trestný zákon. Ak dochádza k ich ohrozeniu alebo porušeniu, treba zasiahnuť. V prípadoch násilia má polícia zákonné oprávnenie vykázať násilníka zo spoločného obydlia a zakázať mu vstup do obydlia na 10 dní (lehota sa zmenila od 1.1.2016 z pôvodných 48 hodín). Počas vykázania zo spoločného obydlia je vykázaná osoba povinná nepribližovať sa k ohrozenej osobe na vzdialenosť menšiu ako 10 metrov. V roku 2016 polícia realizovala toto zákonné oprávnenie u 642 osôb, v 1. polroku 2017 vykázala z obydlia 417 osôb.

https://www.dalito.sk/nasilie-...
 

tu sú

inštitúcie zriadené pre oblasť rodovej rovnosti - feministky majú najsilnejšie zastúpenie v rôznych výboroch napr. úradu vlády - sú všade a hovoria do všetkého

http://www.gender.gov.sk/sampl...
 

 

A kde je v ID napísané že by mali byť muži trestaní za veci ktoré dnes trestné niesú?A ktoré činy dnes trestné niesú a podľa Vásby mali byť?
 

<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre