SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nebuď buzerant, zmláť manželku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Aspon
muži v Trvdošíne mali odvahu a neprudili proti slovenským pánom biskupom ako Havran. nemyslíte:?
Buddy28
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Zmlatil som...a pyta stale viac...uz nevladzem.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Realita natvrdo

O ktorej tzv.pastieri nemajú ani šajnu. Ťažko niečo prdať, lebo v tom článku je všetko. Súhlasím.
 
Hodnoť

Keď to Havran dá na Harmana I

Je to zvláštna fajta, títo pokrokári. Nie tí, ktorým ide o skutočný spoločenský pokrok. Ale súdruhovia, čo si z pokroku spravili živnosť, prípadne ich parťáci, ktorí uverili v sociálne inžinierstvo. A vyznávajú tú zvláštnu formu sekulárneho náboženstva - mix stredovekého chiliazmu, vízií európskych utopistov, osvieteneckej viery v pokrok a vedu, s kvapkou neomarxizmu. Viera ich sekty je postavená na abstraktnej láske k ľudstvu a konkrétnej nenávisti voči tým, ktorí podľa nich bránia príchodu svetlých zajtrajškov. A ako ukazuje tento článok, slovenská vetva spomínanej sekty má aj vlastnú teológiu, keď bielych neveriacich mužov nazýva vajčákmi.

A nedá si táto ideologická chobotnica pokoja a keď sa vo svojich plánoch cíti ohrozená, zúrivo vypúšťa hmlu plnú emocionálneho nátlaku, falošných apelov a terminologického zmätku.

Bitka o Istanbul pritom pripomína dávnejšie úporné úsilie komunistov vyzerať ako predvoj pokroku. Tí šli tak ďaleko, že si vytvorili naprieč dejinami reťaz historických symbolov, akýchsi pomníkov komunistických pionierov z dávnych dôb. A tak sa napríklad velebili husiti, napriek rozporuplnosti tohto hnutia, ale aj bratríci, banditi tých čias. A o husitských adamitoch som sa až po rokoch dozvedel, že to boli obyčajní zvrhlíci.

Jedny ideologické rárohy dnes nahradili ďalšie. Na husitskej pavéze sa už pod Kriváňom negriluje živánska a mytológiu Jana Žižku prekryla zábavná historka z Černých baronov s majorom Haluškom a ľahkým gulometom v hlavnej úlohe. Dnešný Istanbul a jeho obhajoba aktuálnym kultúrnym predvojom spoločnosti sú pre zmenu vystavané na základoch novej ideológie ľudských práv. Znovu sa falšuje história, ľudským právam sa odníma ich kresťanský základ, či obranný charakter voči štátu a robí sa z nich bič v rukách progresívnych menšín proti zaostalej väčšine.

90. roky boli plné bludných Holanďanov, pokrokárov, ktorí nemohli cítiť príchylnosť k zdochýnajúcemu komunizmu a socializmus tretej cesty ich nenadchýňal, keď aj západní študentskí lídri á la rok 1968 - už s oblekom na sebe - vyzliekali skorší anarchistický zápal a vstupovali do vlád.

Od nultých rokov sa však pomaly, ale iste v takmer celom západnom svete rozbieha kultúrna revolúcia a to čo súdruh Mao v Číne implementoval mäsiarskou sekerou, riešia profesionálni aktivisti a ich mediálni a politickí kamaráti salámovou idoktrináciou verejného priestoru. Kultúrna ľavica sa postupne stáva súčasťou establišmentu, extrémne názory na rodinu a spoločnosť súčasťou stredného prúdu a do opozície sa dostáva zdravý rozum a to, čo bolo odjakživa považované za normálne.

Spor o Istanbul nie je výnimkou. Skutočný cieľ nie je ochrana zraniteľných skupín pred násilím, ale ďalšie prehlbovanie zraniteľnosti tých, ktorí sú podľa tejto prapodivnej viery brzdou pokroku spoločnosti. Aj sami pokrokári vyhlasujú, že cieľom je zavedenie pojmu rod / gender do nášho právneho poriadku. Nie boj s násilím, ale v mene trendového newspeaku zavádzanie terminologickej mäteže do platného práva.

Dohovor zároveň zaväzuje signatárske štáty bojovať s rodovými stereotypmi a prispôsobiť tomu aj školské osnovy. Čo je nežiaduci rodový stereotyp, nám vysvetlí zahraničná minitorovacia skupina a zahraničie dodá aj iné ideologické barličky a bakule, ak pri výklade dohovoru nebude niečo jasné.

Pritom nik z obhajcov Istanbulu normálne nevysvetlil, v čom je naša právna úprava nedostatočná, že nám načim nakúpiť cudzie rozumy na carihradskom bazáre. (to be continued)
 

 

ziadna zahranicna skupina ti nic nebude vysvetlovat! boli sme od zaciatku aktívnymi tvorcami tohto dohovoru a teda vieme o com to je! bohuzial bozkavajuci kapitan dal kridla katolibanu a to sa po neuspesnom referende otriaslo a ide znovu do boja, lebo ved sex hybe ludstvom a je to ich tradicna tema a nik im do toho nebude kafrat!
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Ak Havrana čítaš dlhšie, tak určite vieš, že jeho články sú agresívne napr. Pekne biele Vianoce či ako to nazval. To bol útok na bežného človeka. Nie som si istý, či ho niekto stiahne, ja mám skôr pocit že je to cielená provokácia. Argumenty použité v článku sedia na jedno percento populácie a možno ani na to. Ja by som to nazval štandardná Havranova podpasovka. Na viac nemá. ... Dobre si to zhodnotil.
 

Alfi

mal by si písať ... si lepší ako mnohí komentátori v našich rôznych novinách :)

K+ veľmi výstižné a klinec po hlavičke.
 

Skvele!

Naozaj vyborne citanie :-)
.
Akurat sa obavam, ze Michalovi nepomoze nic. Uz to skusali Katarzia s Adelou, nevydalo. Aj Lucia Nicholsonova si dovolila jemne poznamenat, ze Analfabet stoji stoji za h..o a ajhla ako dopadla. Dozvedela sa chuda dievca ex post, ze nedokoncila ani strednu skolu. Mika Rosova, literarna recenzentka ma svoje nezamenitelne skusenosti s bojom s Havranom. Ba dokonca aj slovutny poslanec Blaha sa snazil prist na klb korenom myslenia myslitela az nakoniec Michal oznacil celu SASku vyrazom: "Vy ste taki Blahovia!"
.
Nikto, nikto .... NIKTOOO! ... ho chudaka nechape :-)
.
Ale niekto hadam predsa. Nassim Taleb: IYI
 

Poprosím

zopakovať, lebo dediči pokrokového vynálezu cenzúry dosiahli až sem.
 

 

zaujímavé veci sa tu dejú .... bo to brilantný a slušný príspevok
 

Ja

sa pozerám s údivom čo sa deje s hlasovaním k mojim príspevkom tu
https://komentare.sme.sk/disku...

Z ničoho nič prudký, štatisticky nevysvetliteľný útok. Hodiny pohoda, potom za 10 min. pád. po sústredenom útoku.
Začínam sa cítiť dôležito, ešte to nutká k záveru, že je to pre nich dôležité.
 

posledný diskusný príspevok

som už starší, nemám chuť sa naťahovať s deckami, ktoré tu administrujú diskusiu. Kvôli tomuto príspevku mi zablokovali konto. Ale dobre, je to ich ihrisko, som v nesprávnom mužstve, alebo hrám nesprávny zápas. Každopádne najvyšší čas zdvihnúť kotvy. Dopustil som sa osobného útoku. Samozrejme nešlo o žiadny osobný útok, ale je to pod moju úroveň sa tu hádať so správcom ihriska. Je to jeho ihrisko, jeho úroveň, jeho úbohosť. Ja už som tu dohral.

Pripravil som si takú poetickú odpoveď ako bodku za mojim diskusným profilom, ale ráno som si prečítal o smrti mladého novinára Kuciaka s priateľkou. Je to hrozné.

Čitateľov fóra preto prosím o odpustenie, že tu diagnostikujem Havrana v tejto chvíli. Báseň nevalnej kvality bola napísaná skôr a ak ju žiarlivý strážca Havranovho profilu nezmaže, tak nech ostane ako súčasť archívu mojich príspevkov.

Zbohom.

Nepríjemné zobudenie tlačiarenského škriatka

Zobudil som sa: a v rannom šere
spomedzi riadkov môjho denníka
škľabí sa decko, a - prosím - s e r e
do novín hnedý obsah nočníka.

Vravím mu: chlapče, ja som tu škriatkom,
len ja smiem baliť správy do h o v á n .
On na to: ty si moc mäkký, tatko;
svet chliev je: chce to okná dokorán.

Odvetím: špiniť musí sa s mierou,
Čitateľ nesmie cítiť hneď hnus,
Ale on: čerta aj s tvojou vierou!
Zobuď ho, opľuj, do čela flus!

Uraz, zraň, pošpiň, vajčákom nadaj -
rozbi už dávne mravy falošné,
pre článok nech sa strhne vždy zvada.
Že na čo? Fajn je, keď tak búrku žnem.

Dnes sa chcú ľudia len dobre baviť,
jak gladiátor skolí nepriateľa.
Fér sa biť neviem, tak čistím kravín;
tým, čo tam nájdem, plním si delá.

Čo na to škriatok? Stratil reč, zbledol,
puch z novín dal mu drsný francuzák.
Medzitým chlapec s ručičkou hnedou
autorskú stranu s gustom oflusal.
 

naozaj skoda

bude mi ľúto ak tu nebudeš - ale rozumiem

Aj mňa zablokovali - za link na plné znenie ID - vraj je to mimo tému. Napadlo ma presne to čo teba ... že sa mi nechce naťahovať s nejakými deckami, čo sa hrajú s mocou, ktorú dostali. Nakoniec som im to napísala - samozrejme bez odozvy - som len podobe.

Ale po dnešnej hroznej správe snáď viac ľudí pochopí, ako je dôležitá sloboda slova ... každého z nás. Že umlciavanie oponentov má veľa podôb a jej podceňovanie môže viesť k tej najhoršej.
 

Presne to chcu.

hytatovia, solutionovia a rozni ini martania.
.
Aby normalni diskutujuci, so zdravym rozumom a hodne ostrym zmyslom pre inteligentny humor odtialto zmizli.
.
Vacsina diskutujucich tu patri k havraniemu stadu a velmi ich vyrusuje, ked si niekto dovoli pomenovat skutocnost. Dokonca si dovoli pytat sa a rozmyslat. A navyse to robi tak, ze sa clenovia stadocka musia poriadne hanbit za to, ze fandia decku s hnedymi rucickami.
.
Ak maju posledne zvysky sudnosti, hanbia sa.
.
Ale v zivote to nepriznaju ani sami pred sebou a nesmierne ich rozculuje, ked im niekto ozivi umlcane svedomie.
.
Tvoje prispevky patrili k tomu najlepsiemu na tomto fore. Bola by velka skoda, keby tu uz neboli.
.
Nie kvoli mne, nyrre a ostatnym, co maju k Tebe nazorovo blizko. Ale kvoli tym zmatenym dezorientovanym deckam, ktore Havran vodi za nos a ktore sa boja nesuhlasit, pretoze by boli oznaceni za vajcakov.
.
Myslim si, ze im trpezlivo a opakovane treba ukazovat, kto je tu ten skutocny vajcak.
.
Robis to dobre.
 
Hodnoť

 

,,Desí ma, že výzva na bojkot dohovoru sa bude cez víkend čítať v kostoloch kresťanských cirkví po celom Slovensku, kam podľa výskumov chodieva výrazne viac žien ako mužov. Štvrtina manželiek sa z chrámu domov vráti po bitku, pár stoviek do polnoci zažije obťažovanie či vynútený sex a všetky pôjdu v pondelok do roboty za nižšie platy, alebo ako živiteľky rodín o štvrtej ráno nasadnú do vlakov smer zahraničie robiť ďalší mesiac opatrovateľky."

Iba tri krajiny z Rady Európy Istanbulský dohovor nepodpísali: Arménsko, Azerbajdžan a Ruská federácia.
 

A ako prve

ho ratifikovalo Turecko. Pravzor demokracie, ochrany zien a boja proti rodovym stereotypom.
.
Daj nieco lepsie, "argumenty" tohto typu su dost vypachnute
 

to sú fakty

nič s tým nenarobíš - skús hlavu do snehu, možno ten svätý zápal pominie. alebo pár hoaxov, nech ťa nemegne.
 

O mna nemaj starost.

Fakty (Turecko) svedcia v tvoj neprospech.
.
Co s tym urobis?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre