SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prežívame vysokú školu demokracie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Koncert pre Jána a Martinu

Znamenie a verejný prejav o tom, že nám to nie je jedno:
Nedeľa (4. marca o 17.00) - Koncert na bratislavskom Hlavnom námestí za Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú.
 

 

Súhlasím.
Nestačí meniť dievčatá, treba zrušiť bordel. Pokiaľ je možné páchať tieto svinstvá legálne, moc vždy bude lákať k zneužitiu. Je potrebné meniť zákony a ústavu, aby voľby neboli zábavou pre masy raz za 4 roky, ale aby vládli občania, nie gauneri.
 

 

Fico mal uvážiť, keď začal tárať o výmene dievčat. Neuvedomuje si, ako je to hnusné? To akože Fico vtrhne do bordelu a vyhádže nakazené dievky alebo také, čo sú veľmi polepené výlučkami. A z pristaveného autobusu doplní pekné čerstvé voňavé dievčatká, kým ich zase niekto neofričká. To je fakt myšlienková trajektória hodná predsedu vlády.
 

Tým

v skutočnosti ukázal svoj vlastný názor na podriadených a kolegov... Ak sa niečo nedarí, treba ich vymeniť. Berú za to prachy, Y e bem ich na poradách, sú to moje dievčatá, všetci.
 

 

Ja som nikdy nebol na Ficovej strane. Čo s chlapom, ktorý si ani nevšimol Nežnú revolúciu. Je jasné, že bol pripravovaný ako kádrová rezerva na vysoké komunistické funkcie a nežnú pokladal za epizódu, ktorú rozchodia. Ale občas som pripúšťal, že má nejaké vodcovské schopnosti, najmä na pozadí neschopnosti pravicových politikov.

Ale posledné roky kopí jednú katastrofálnu prezentáciu za druhou. Už som tu písal, že mal študovať prejavy de Gaulla alebo Adenauera. To boli politici, ktorí svoju krajinu stavali piedestál, každým svojím vystúpením vyjadrovali hrdosť a úctu voči krajine, ktorú viedli.

Tých by nenapadlo hovoriť o bordeli a výmene dievčat. Aj keď de Gaulle vraj používal vojenský slovník, ktorým dostával do pomykova livrejovaný personál Elyzejského paláca. Ale nie na verejnosti.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Dúfajme, že deep konšpiračná teória v mojom vymazanom príspevku sa nakoniec neukáže pravdivá. Škoda, že ju admin nepripustí na svetlo božie, aby sme to mohli rozdebatovať.
 

Daj

ešte raz, bez expresív.
 

 

Veľa expresív tam nebolo. Skôr Pandorina skrinka. Keď ideme po "qui bono" a vidíme, čo sa deje, ako zatápajú celej Ficovej vláde, doporučil som, aby sa pozreli na alibi Sulíka, Matoviča, Hlinu a Kollára. Azda to nie je taká veľká blbosť, ak uvážime, že udalosti roku 1989 roztočil akože mrtvý študent.
 

Je to veľmi málo pravdepodobné.

Vzhľadom na reálie týchto ľudí, ich zázemie a profil. To, že to zneužívajú vo svoj politický prospech je druhá vec. Ale oni nie sú adresát "qui bono". Pre nich je táto vražda, bohužiaľ, pozitívna politická externalita. Za týmto sú peniaze, alebo niečia prdel. Zistiť skutočného vraha je preto dôležité. Nech opozícia na čele s prezidentom vytvoria paralelný vyšetrovací tím, prezident môže de jure nariadiť Gajdošovi úlohy pre VOS, veď to zasahuje do bezpečnosti štátu. Či neuvažujem správne?
 

 

Uvažuješ dobre, ale teraz ešte nikto nemôže byť dosť múdry. Naisto vieme iba jednu vec, a to že brutálna chladnokrvná dvojnásobná vražda mala výrazný odstrašujúci účinok. Ale nie je dostatočne jasné ani to, koho vlastne chceli strašiť.

Lebo keby im vadil iba Kuciak, mohli ho uniesť ako už uniesli ďalších troch novinárov a zakopať ho tak, že by sa nikdy nenašiel a žiadny veľký povyk by nebol. Alebo ho odbuchnúť zo 100 metrov ako Žaľuďa.

Ale zavraždiť ho spolu so snúbenicou vo vlastnom dome? Obávam sa, že páchateľa nechytia, ani pomocou milióna. Milión najskôr spôsobí iba to, že niekde nájdeme mrtvoly vrahov - ak už nie sú zakopaní.

Polícia sa už teraz chytá stebla, keď Gapar sa zmienil o nejakých feťákoch. Feťáci sú naozaj tí praví, ktorí sa nenápadne preplížia osadou s 30 bezpečnostnými kamerami, preniknú do domu a vystrieľajú ho presnými výstrelmi, jedným na osobu. Žiadne rozstrieľanie na rešeto.
 
Hodnoť

preboha

-
 
Hodnoť

...

no dobre, Kali a aj ten druhy Robo pojdu dopreč. A potom? O tom potom?

Lebo ja tam nevidím moc demokracie, pričetnosti a zmyslu pre spravodlivosť. Na tej druhej strane myslím...
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Kaliňák je najväčší fešák, od takého by som si dal nasadiť aj parohy.
 

 

Nabudúce si poznámku nechaj. Matia má vrodený rozštep, čo ju diskvalifikuje zo súťaži krásy, ale nebráni jej byť vynikajúcou hudobníčkou, ani telesne mocnou atlétkou, ktorej by nebol problém ťa lapiť za gate a vyhodiť oknom. Fotka nie je veľmi podarená a redakcia SME ju húževnato odmieta vymeniť.
 
Hodnoť

 

... akože tá fotka je fakt desivá. Nech si ju autorka dá ihneď vymeniť, lebo to vyzerá veľmi zle.
 

 

Áno áno áno. To píšeme všetci od prvého dňa, odkedy Matia začala písať. Vítaj v klube.
 

 

BTW, vyjadrila sa k tomu aj Matia, že kašlú aj na jej žiadosť o výmenu. Boli nalinkované jej o dosť lepšie fotky, ktoré má na sieti. Na ospravedlnenie ingorantstva redakcie SME slúži, že aj niektoré fotky redaktorov sú na na úrovni mugshotov.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre