SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aké je dôležité ovládnuť znepokojenie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Týmto komentárom ste iba dokázali, že ste to vôbec nepochopili a boli by ste schopný znovu obhajovať niekoho, kto jedno vyhlasuje a iné činí. A to všetko v duchu nejakého “vyššieho” cieľa. Podľa Vás má politik právo byť ako chameleón a pokial sa mu to nerúca na hlavu, tak sa vždy prispôsobí.
Samozrejme, kompromisy sú nevyhnutne, ale to nie je tento prípad a nikdy nebol. Povedzte, čo dosiahla p. Žitňanská a spol? Legalizovala policajno mafiánsky štát a dovolila mu pokračovať. Ak by nevznikol tento zlepenec, tak by sa mnohé veci vyvíjali inak a možno by dva životy vôbec nevyhasli. Prečo od politikov nevyzadujeme to, čo od svojich deti, rodiny a priateľov? Či v politike charakter nerozhoduje?
 

 

Vieš čo, mali sme tu jedného takého principiálneho. Ktorý rozhodne nepristúpil na žiadny kompromis. A čo za to môže ukázať? Osem rokov Ficovlády. Cena za principiálnosť, ktorú sme zaplatili všetci.
 

 

Je prehnaná principiálnosť nenechať si shať na hlavu v rozpore so zdravým rozumom a programovým vyhlásením? O predchádzajúcich podrazoch ani nehovoriac...
Za osem rokov Ficovlády ďakujeme Dzurindovi. Lebo pád vlády neznamenal Ficovládu. Radičová nemusela súhlasiť s predčasnými voľbami, koalícia mohla pokračovať ďalej. Ale SDKU chcela znovu rozdať karty, myslela si, že dopadne lepšie. Nečakala Gorilu. To bol dôvod Ficovlády - prevalenie kauzy, ktorá zlomila Dzurindovi krk a nahrala Ficovi, no to bola naozaj (aj) Dzurindova kauza...

A bola by prehnaná principiálnosť zatlačiť už pri kreovaní vlády, aby tam nebol Kaliňák? Fico Most aj Sieť potreboval, mohli si klásť podmienky... Bola by prehnaná principiálnosť nahlas sa ozvať pri rôznych tých kauzách? Fico chcel pokračovať vo vláde, veľmi chcel. Mohli ho trochu spacifikovať (a voliči Mosta i Siete iste dúfali, že keď už Béla do toho šiel, aspoň toto skúsi). Nič z toho. Dokonca pri kauze transportérov (čistý korupčný švindel) odstavili od informácií ich štátneho tajomníka, a Béla to tichúčko akceptoval. Žitňanskej potopili dohodnuté zákony, prijala to bez odvrávania.
Sorry, trochu viac principiálnosti a možno celá táto dnešná situácia (vrátane Kuciakovej vraždy) tu nemusela byť...
 

 

Kazda strana moze ziadat len tolko aku ma silu.

Zakon o dekriminalizacii drog nie je jadrom programu. Ako velmi taky zakon presadzoval principialny Sulik?

Zitnanska trvala na odpolitizovani Sudnej rady a dosiahla, ze tam Smer nedostal Jankovsku.
 

 

Ak Most isiel do koalicie z tych pohnutko v ako pise komentator, tak si dohodne ine podmienky a verejne vyhlasi, ze pri prvej vecsej kauze odide z koalicie. To, co robil Most neboli kompromisy.

Zitnanska mozno trvala na odpolitizovani ale pozri sa v akom stave je sudnictvo. Zitnanska nedosiahla nic, rovnako cely Most(bavime sa o dosiahnuti lepsieho stavu v nasom state).

Tento komentar je to nahorsie, co som za dlhy cas cital. To aj Havran sa zlepsil.
 

 

A co podla Vas, ako odbornika na reformu justicie mohla za ten cas dosiahnut? Viete, ze tvorba zakonov zahrna aj dlhu obdobu pripravy a pripomienkovania od odbornikov, komisii a dotknutych?

Ako mala justiciu zreformovat? Mimochodom, ktora strana okrem Mostu ma v programe reformu justicie? Kolko reformnych zakonov k justicii dala opozicia za dva roky?

Kritika ma svoje miesto, len treba vychadzat z reality. Velmi sa tesim ako nova Sulikova vlada zreformuje justiciu do roka.
 

 

Tak napriklad tuto situaciu ja osobne vycitam radicovej a od tej pamatnej chvile sa pre mna stala akceptovatelnou ako prezident, ale nie ako politik (rozumej predseda strany, minister a pod.).
A presne v rovnakej situacii je mozne (rovnako z mojho pohladu) vycitat jedine - ze ostali sediet. Mali sa vtej chvili postavit a opustit rokovaciu salu.
Osobne mam dost toho, ako sa jedno rozprava a druhe kona. siet a most je toho ziarivym prikladom.
 
Hodnoť

 

Vstupom do vlady umoznili zivot pomeciarovcom a komunistom v ich stat destrukcnom fungovani. Na to ani argument o udajnej obrode ficovcov pod bugarovym vplyvom neprejde! Tuzba po moci a vsetkemu prisluchajucemu je dominantna. Alebo je niekto hlupo naivny....
 
Hodnoť

 

tentokrát fail...
 
Hodnoť

z tkacenka machiavelli-podstata politiky

je udrziavat a vykonavat moc, hmm
ide vsak o to, ako sa moc vykonava, a to
definuju pravne pravidla a procedury
/priban/
zalubeny tkacenko- vraj vysledky krakavej
200 krat!! prevysuju opozicne -
mohol by uviest niektore z nich?
co take spravila v justicii- pokial ide
o pravidla volby u-sudcov, ani necekla
ohybat chrbat vsak vie, za dzurindu robila
dokonca cisticku v sdku-ba
 
Hodnoť

Jednou z obľúbených téz ľudí,

ktorí sa považovali za "slušných" komunistov bola tá, že ak by tam neboli oni (preložené do súčasnej reči: "obetovali sa"),boli by tam oveľa horší...
To nie je priamom vzťahu k Žitňanskej, to je skôr ku komentátorovej argumentácii, že niekto urobil z pozície moci 200x viac "pre ľud", ako bezmocná opozícia. Dosaďte si trebárs Štrougala a Havla... Nepochybne pritom existovali medzi komunistickými gaunermi oveľa horšie alternatívy ako bystrý technokrat Štrougal.
 
Hodnoť

Mladý muž

NIKDY skutočne NIKDY nezabudnem na výraz v očiach mojich rodičov v r. 68, ked im dedo oznámill, že Československo obsadili rusi. Počäval Hlas Ameriky a vedeli, že sa niečo skončilo.
Ten odporný režim /neviem iný výraz/ skončil v 89, boli sme na námestiach vtedy a sme aj teraz, už aj s našimi detmi. Tú politickú korektnosť si strčte .... Pri páde Radičovej vlády bolo najdôležitejšie skurv......né EGO a naša malá šedá eminencia sa prerátala.... Ako aj v 89 postupne sa ľudia budú otvárať a špinavosti vyjdú napovrch. Dovolím si niečo nie presne citovať " Ak chcete ochrániť svoj súkromný život musíte sa začať zaujímať o život verejný" a my všetci to teraz robíme napriek odporúčaniam Stromčeka....
 
Hodnoť

 

Pán Tkačenko opäť veľmi výstižne. Na Sulíkovu "zásadovosť" sme si nenabili ňufák poslednýkrát.
 

 

Sulík nebol jediný vlastný gól.Veď Dzurinda s Miklošom prví odpísali Radičovú,lebo bola populárnejšia.
Nie som podporovateĺ Sulíka,ale radšej neistotu demokracie ako istotu mafie.
 

 

Problém je v tom, že niektorí to nepochopia ani keď ich denne budeš biť gumeným kladivom po hlave.
 

Lenže Sulík zvolil istotu mafie.

.
 

 

Chyba lávky. Istotu mafiu zvolil MOST. Aj napriek tomu ze pred volbami 2016 deklaroval opak...
 

Reč bola o roku 2012.

.
 
Hodnoť

 

Pán Tkačenko.Váš koment má logiku,ale morálka je viac a bez nej sa nedá napredovať.Vy ste si nevšimli že hodnotový systém sa na Slovensku zhoršuje?Možno aj za Vás, lebo vypočítavosť beriete ako bežnú mincu.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre