SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bože, dokedy? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Veľmi príznačný text

nie je čo dodať
 

 

Suhlasim. Aj ja citim ze prichadza jar, len nech naozaj tie puky nezamrznu. (Sice som ateista, ale tak pekne napisany clanok som tu uz davno nevidel, ide o myslienku).
 

 

Ak nepôjdem do sadu a budem len dúfať, je dosť pravdepodobné, že mi puky zmrznú ako minulého roku. Zodpovedný záhradník bude zadymovať, rozprašovať vodu, rozfukovať prízemný mráz. Prípadne vyhodí stromy, čo každý rok zmrznú a nasadí lepšie odrody.
Buďme lepšími záhradníkmi. Netvárme sa, že naša bieda je z Božej vôle. Je to naša záhrada, a je na nás, či ju pre naše deti zveľadíme, alebo necháme spustnúť.
 

Cesty pána...

Nuž vraj cesty pána sú nevyspytateľné, aj keď Ježiško "vraj" miluje Slovákov (?). Puky vypučali aj v 1989 a aký plevel z nich vyrástol? Obávam sa, že teraz to nedopadne oveľa lepšie, pokiaľ neprídu do politiky noví slušní ľudia, čo sa však u nás nenosí. Kto má vybudovať slušné Slovensko? Politici a strany, ktoré sú tu teraz etablované? Tomu môže veriť len naivka. Ale ako väčšina vítam zmenu, hádam horšie nebude.
 
Hodnoť

ked lamentovat,

tak poriadne.
 
Hodnoť

Nestačí sa len modliť

a slepo veriť. Treba rozmýšľať, premýšľať, mať otvorené oči a uši. Čo-to si aj naštudovať. Hlavne konať dobro, pomáhať tým, čo pomoc potrebujú, chrániť nevinných pred ukrutnými sebcami, zbabelcom neveriť, každé ráno vstávať s optimizmom, že my dokážeme prekonať prekážky.
 
Hodnoť

 

výborný príhovor - prosba, priam biblický určený pre tých, ktorí chcú vládnuť a aj pre tých, ktorí nechcú byť ovládaní
 
Hodnoť

Pomôž si človeče

aj Boh ti pomôže. :-))
 

Tak ako iný zdroj tvrdí

Lebo nik cudzí nie je povinný Ti pomôcť ...
A ako bolo spomenuté aj inde - každá cesta začína prvým krokom, takže najprv treba čosi urobiť a až potom môžeme očakávať výsledky.
 

Presne toto

som chcel napísať, ale predbehli ste ma, čo narobím? :)
 
Hodnoť

Koho vedie strach

bude trpieť, bude porazený, zničený, ušliapaný. Zo strachu sa potentovala vrchnosť. Čím viac majú, tým väčší strach že o to prídu. Strach do nás zasievajú denne, kam sa pohneš, každý sa o niečo, niečoho bojí. A tak zlyháva na svojej ceste. Kto ho šíri, zrazu o ňom hovoria že je múdry. Tak tu máme všetkých múdrych a chytrých. Až keď ich prekvapí realita, padajú na kolená. Totiž tak ďaleko sa dostali vo svojom svete že už nestoja nohami na zemi, ale visia na konároch najvyšších stromov odkiaľ padnúť je pre nich nepredstaviteľné. Len pre stojaceho na zemi také prirodzené a normálne.
 
Hodnoť

Pekný text na tieto časy.

Ďakujem.
 
Hodnoť

Núka sa odpoveď,

že dovtedy, pokým medzi týmto ľudom bude prevládať hlúposť a drzosť nad múdrosťou a slušnosťou...
 
Hodnoť

"Pokánie je zmena."

2 Krn 7, 13-14:
Keď (...) môj ľud, po mne pomenovaný, sa pokorí, bude sa ku mne utiekať a odvráti sa od svojich zlých ciest, vypočujem ho z nebies, odpustím mu hriech a jeho zem uzdravím.
http://biblia.sk/citanie/seb/2...
 
Hodnoť

 

Nemyslim si ze tento narod Boh tresta. Robime si to sami. Proste sa musime naucit sa o seba starat.
 

presne tak

interpretovať politickú a spoločenskú krízu, ktorá je do značnej miery prirodzeným dôsledkom slobodnej voľby (doslova, v parlamentných voľbách) ľudí, ako prejav Božej nepriazne, ktorý nás trestá týmto krížom, je tak pomýlené, až je to veselé.
Ale v rámci umeleckého žánru lamentácie tak profesionálne pestovaného teologickou úderkou SME, je to štandard. Na druhej strane, je to celkom pohodlné tvrdiť, že to, čo sa deje, nie je výsledkom obyčajnej ľudskej sprostosti, ale Božím dopustením :-)
 
Hodnoť

 

Ak Vás Boh vypočuje tak boľševikov s ľudskou tvárou, ktorí Vás naučili modliť sa boľševický otčenáš -" Milovať budeš boľševika svojho a kadiť mu budeš", pošle aj s Vami do ničoty. Vlastne tam už ste, len Vaša pýcha a bezočivosť Vás stavia na tribúny. Nie ste o nič lepší ako tí na ktorých ukazujete prstom. Na túto krajinu valia súdruhovia s ľudskou tvárou špinu, pardon, "Kapitál" nepretržite už desiatky rokov. Tú špinu ste nazvali slobodou. Niet väčšieho výsmechu Boha ako tá ľudská tvár súdruha, ktorú nehanebne vytŕča z nohavíc. Drogy, prostitúcia, pedofili, kupliari, pasáci podvodníci, hochštapleri to je tá spoločnosť, dobrá spoločnosť, ktorú nám súdruhovia dali a po novembri sa nič nezmenilo, len sa to prehlásilo za úspech. Zavádzate ľudí a ťaháte ich do priepasti a to sa neodpúšťa. Neponúkate nič. Iba marazmus. Ste len pohoniči Kapitálu.
 
Hodnoť

Krásne

a zmysluplne napísané... Možno s tým len súhlasiť.
 
Hodnoť

ALE !

V katechizme som sa učil,že keď Boh stvoril človeka dal mu aj slobodnú vôľu. Teda,že sa môže slobodne/niekedy aj správne/ rozhodovať. Tak prečo žiadame Boha,aby nedovolil niečo čo sme si my sami spôsobili ?
Napíšem to aj v inom podobenstve.Prečo očakávame,že aj keď do volebnej urne nahádžeme samých idiotov,že z nej vylezú mudrci ?????????
Nebolo by načase začať ten Bohom darovaný rozum konečne aj správne používať ?????????????????
Alebo ešte inak.Aj ten najjednoduchší sedliak na dedine vedel,že na jeseň musí zorať,na jar zasiať a v lete žať. My sme však stále nepochopili,že ak zaseje kúkoľ ,pšenicu žať nebudeme !!!!!!!!!!!
 


Najčítanejšie na SME Komentáre