SME
Pondelok, 22. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo môžeme urobiť, aby nezhorel svet (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Hlboký nesúhlas

Bohužial „rétorika, ktorá maľuje celú politickú reprezentáciu ako mafiu, strany ako organizovaný zločin, celé skupiny politikov ako kompromisníckych, zapredaných slabochov, zradcov, nepriateľov“ vystihuje realitu na Slovensku.

Preto je v danej situácii úplne zbytočné baviť sa o akýchkoľvek iných veciach ako je vyčistenie tohto Augiášovho chlieva.

Nedávno som počul v rádiu vyjadrenie Alojza Hlinu v tom zmysle, že strany si musia vytyčovať nejaký hodnotový program, vraj mať ako program boj proti korupcii je málo, vraj nekradnúť by predsa malo byť samozrejmé a netreba to v programe strany nejako zvlášť vyzdvihovať.

Takéto vyjadrenia politikov aj komentátorov vnímam ako snahu o zakrytie hlavného problému Slovenska, ktorým je korupcia a klientelizmus, pavučina mafiánskych prepojení medzi oligarchiou, politickými stranami, vládou, políciou, prokuratúrou, súdnictvom a štátnou správou na všetých jej úrovniach.

Spúšťať v tejto situácii nejakú „hodnotovú“ diskusiu je len zámerným vypúšťaním dymovej clony so zámerom, aby zabehnutý systém (po prípadnej výmene niektorých aktérov) mohol naďalej nerušene pokračovať.

Prvoradou úlohou nového parlamentu a novej vlády by mala byť očista Slovenska, pretrhanie tej mafiánskej pavučiny kontaktov a stop systému ruka ruku myje.
Ak by sa toto novej vláde podarilo, bolo by to viac, než čo dokázali pre Slovensko urobiť doteraz všetky vlády dokopy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jemný nesúhlas (s Pratum)

Myslím, že diskusia ako popretŕhať chápadlá korupcie môže prebiehať paralelne s "hodnotovou"debatou. Slovensku chýba aspoň približne nastavený smer (čaro nechceného :) budúceho vývoja. Buďme optimisti, že korupciu raz dostaneme do nejakých prijateľných mantinelov no a ďalej čo - stačí montovať nejaké autá, predávať vonku drevo, len tak nejako fungovať ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Detto - hlboký nesúhlas. Havlova stratégia alla "Pravda a láska zvíťazí" je v autorovom komentári pretlmočená do taktiky "slabúčko hryzkať". O tom, že ak chceme krajinu zbaviť svinstva treba svine rezolútne vyhnať z kukurice, zrejme ešte nikdy nepočul. Času na hrkútanie bolo dosť, teraz vidíme kam to viedlo. My sa tu totiž nebavíme o usmievavých dobrosrdečných správcoch štátu ale o pokryteckých zákerných farizejoch, ktorí nás s úsmevom na tvári okrádajú a nechávajú vraždiť. Takže pán autor, prehodnoťte svoje názory. My tu totiž nežijeme vo vyspelej demokracii ale v džungli demokracie karpátskeho typu, a to so všetkým, čo k tomu patrí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hlavný problém Slovenska je ....

Si myslím ja, že jeho ľud sa ráz za cca 30 rokov vie z väčšej časti zjednotiť a dať najavo svoj názor, ale medzi tým si ľudia len tak rôzne ponadávajú, nechajú sa klamať a neobťažujú sa hľadať hodnoverné informácie. Tiež spolovice ignorujú voľby a koho aj tá polovička zvolí - nechajú ich robiť to, čo sa im zapáči. A väčšina Slovákov ani nevie čo to tá "demokracia" vôbec je, lebo aj so Smerom či Mostom tu musíme žiť. Alebo ľudí čo vidia svet inak niekde zavrieme?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

do pavučiny mafiánskych prepojení

si zabudol napísať podsvetie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Môže niekto, kto sa tvári príčetne,

označiť ako príčetnú stranu MOST?! To sa mi asi len sníva, takáto hlúposť hneď v úvode. No čítaj to potom ďalej...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Moja reč,

a potom k tomu pridať ako etalóny novovzniklé strany, skôr by som ich formuloval ako útvary, na to treba mať veľmi odborné politologické znalosti.
Vo mne to skôr evokuje zasa len hru oligarchov - škatule, hýbte sa, aby ich "obchody" mohli pokračovať nerušene ďalej. A článok k tomu evidentne pomáha.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

Idete kandidovat za Progresivne Slovensko? Vo chvili ked ste spomenul Belu ako pre vas hodnovernu alternativu k sucasnej vlade, som prestal citat. Pretoze ten clovek je ciste stelesnene opurtinisticke zlo,co v slovenskej politike mame. A ja pod Sulikovsko-matovicovsko-kollarovskov polarizaciou vidim snahu vymiest tento augiasov chliev, od toho vsetkeho marastu co sem cervene svine nanosili. Pokial vam vadi cestny postoj, ze so zlodejmi nikdy a mali by byt pozatvarani, tak som rad , ze s vami v zivote nemam nic psolocne. A to jednym dychom s propagaciou kolaborantov zlodejov propagujete i progresivne slovensko ma len utvrdzuje v tom, ze PS skutocne nieje alternativa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďalšie bľabotanie

o tom, ako trestne nestíhať arcizločincov, ktorí spáchali miliardové škody a zabili dvoch ľudí priamo, a ktovie koľko nepriamo cez nefunkčné zdravotníctvo a nízku životnú úroveň. Politruk Štefunko je v tomto istota a Beblavého stranu rozkúskuje Penta akonáhle sa dostanú na zvoliteľné miesta, navyše pre nich sú prioritou "procesy." Slabučko hryzkaj kaviarenský povaľač, národ už má špiny plné zuby, a kto jej nie je ochotný tvrdo kopnúť do gulí, ten skončí s 1,6 maximálne...

Sme už začalo tvrdú predvolebnú kampaň, najprv Balogová, teraz tento expert politológ. Jeden boľševik odíde, musíte hneď pretláčať druhého, aj keď ste sami jeho program zhodnotili ako znôšku prázdnych fráz (je to bezobsažné marxistické lajno). Prečo chcete pretláčať toho pomýleného politruka? Zabudli ste na drísty, ktoré písal pre Nové Slovo? Či vám imponuje jeho "podnikanie" kde mal polovicu peňazí od štátu? Dostali ste príkazom od Slava? PREČO?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A už je to tu.
Mediálna masáž SME sa rozbieha. Ďalší z radu nefachčenkov = politológov, Pavol Hardoš, sa tu snaží čitateľovi nanútiť rozdelenie (opozičných) strán na dobré (naše) a zlé.

"ako môžu príčetné, štandardné strany schopné vládnuť a niečo pozitívne pri tom urobiť (Most-Híd, KDH, Spolu, Progresívne Slovensko)"

"Nenabiehať na negativistickú, polarizujúcu líniu sulíko-kolláro-matovičovcov."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kriza skoncila 3-2-1 a podmeho kazdy den aspon jeden negativny clanok na Sulika a Matovica.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trošku si zapolemizujem

Vie autor odôvodniť tvrdenie, že hnev a hnus sú motivátormi podpory Oľano SaS? A o akom prepade to píše? Obe strany získali viac, ako v roku 2012. A samozrejme, uvedené strany nie sú v zozname "príčetných". Naopak, v tomto zozname je "únosca voličských hlasov" MOST; KDH, ktoré chcelo trestať umelé prerušenie tehotenstva; oportunistu Beblavého v tretej strane a samozrejme nesmie chýbať PS, ktoré v posledných dňoch slabúčko hryzkalo a nechalo spraviť špinavú robotu najmä Oľano a SaS.

Autor by mohol ďalej publikovať zdroj, podľa ktorého voliči chcú vidieť svet zhorieť. Pravda, akoby autorovi náhodou nevadilo odpolitizovanie štátnej správy.

Mám pocit, že autor nežije na Slovensku, keď si myslí, že politika nie je prerastená od základov s korupciou a kriminalitou. Ako bývalý komunálny politik v rokoch 1994 -2002 to s plnou zodpovednosťou prehlasujem. Je to tak, už od vzniku SR. Poskladať kompetentnú a konzistentnú politickú zostavu bude trvať desaťročia - devastáciu morálky v dôsledku socializmu, mečiarizmu a ficizmu bude treba naprávať generácie. Skracovanie chápadiel chobotníc bude pomalé a bolestivé. Bude to vyžadovať poraziť aj naše vlastné utilitaristické a oportunistické chobotničky.Teda každá vláda, ktorá bude menej korupčná, ako predchádzajúca, bude pokrokom.

Čo sa týka kriku, nepočul som predstaviteľov SaS, Oľano a Sme rodina kričať. Možno niekedy hovorili emotívnejšie, ale (najmä SaS) veľmi k veci. Isteže SMER ich tlačí do role krikľúňov, bláznov a polobláznov, ale to je manipulácia - podsúvanie pocitu ohrozenia. Čo sa týka absencie programov, autor si ako politológ nevšimol, že SaS a Oľano majú rozsiahle programy? Nechcem v tom hľadať úmysel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

fakticka:
umele oplodnenie chceli trestat (menovite) Stefan Kuffa, Jozef Miklosko a Marian Kvasnicka. Druhi dvaja sli do parlamentu pod KDH, ale prveho tam doviedlo OLaNO.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

sa citim ako autorov hovorca ked to pisem, no ale budiz:

- SaS a Olano posobili najviac nasrdene, preto ziskali, ich alternativy uz plamenom rozhorcenia tak nehoreli, preto nenadchli a prepadli.

- Dokaz, ze hnev a hnus su jednym z hlavnych motivatorov mas napr. tu, v diskusiach. Napokon, aj z tvojho prispevku sa zda, ze si maximalne zhnuseny a nahnevany a zaroven asi volic SaS alebo Olano.

- Autor netvrdi, ze politika nie je prerastena korupciou, len hovori ze zavrhovanie vsetkych politikov en bloc, spolu s celym systemom politickych stran je kontraproduktivne. Ved si to otestuj na sebe - ak o tvojej oblubenej strane (je jedno ktora to je) niekto bude tvrdit ze ich volici su vsetci somari, aka bude tvoja reakcia? Povies 'hm, nieco na tom bude', alebo sa zabarikadujes na svojich poziciach a budes sa branit co to da?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ach, jaj

Teda Sme sa vracia k svojmu podsúvaniu, manipulovaniu či informovaniu? Kvitovať potrebné je, že desať dní či dva týždne držali svoju skoro "živočíšnu nenávisť" na uzde, ale mohli ešte dáky piatok vydržať.
Teda opäť máme evergreen. Opozícia dobrá, progresívna k vládnutiu ako stvorená a opozícia pche, pfuj, bakaná.
Ale pianko, však mienkotvorný denník, kvalita. (dokonca aj komentátor sa dnes v rozhlase divil, že Slovensko nie je také super ako ešte do predpredvčera písali média. Ale že Slovensko to sú vlastne také dve. Jedno čo vláda a média predstavovali a druhé, to skutočné)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hodnotova citatelnost progresivneho slovenska ?

most-hid pricetna strana ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cit.:

"Všetci sa zhodneme, že podozrenia voči členom Smeru a jeho súčasným alebo minulým koaličným partnerom majú byť riadne prešetrené."

Ano, vysterovanie nariadi Ciznar, vysteri to Gaspar, a Harabin posle pachatelov do basy.

Uvedomuje si autor, ze Kalinaka dostalo z uradu az to, ked bolo 120 000 ludi na ulici? A ze tych 120 000 ludi bolo aj dovodom, preco sa Most spamatal? Keby nebolo "vezenie sa na vlne hnevu", tak je Robo minister a Bela by sa ani neuracil vratit sa z dovolenky.

Prosim si radu - ako dostat dostat Ciznara a Gaspara a dalsich prec z uradu? Konstruktivitou? Konstruktivitou a slusnostou odstavit Harabina?

Autor nie je jediny, kto nedokazal zachytit to, co sa tu deje. Je tu potencial na sustavny TLAK. Ak sa
nevyuzije, tak sme to zasa presrrali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

BTW

Coze to povedal Ciznar, ked sa ho pytali, ci zasa potresta Spirka?

Odpovedal "Keby som ho sekol, prvy visim na kandelabri".

Vsimnite si to. Nikto mu kandelabrom nehrozi, ale chlapec pochopil. Staci vidiet 50 000 ludi na jednom mieste, a zrazu mas respekt k veciam verejnym. Keby tych ludi nebolo, tak Spirka by odpratali zasa. Bez mihnutia oka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neda mi to, dalsia vec.

Roky rokuce tu novinari pisali o kauzach spojenych s politikmi. Odhalovali schemy. Upozornovali. Davali to generalnemu prokuratorovi aj beznym ludom ako na podnose..Nedialo sa nic.

Zcasti preto, lebo policia a justicia su skorumpovane, ale aj preto, ze ludia jednoducho otupeli. nechali sa postupne uvarit ako tie zaby. Pretoze ked vidis pekneho pana v kravate, ako mudro hovori do kamery, a vraj v tvojom mene..Tak si podvedome nepripustas, ze by mohol byt naozaj taka svina.

Lenze politici naozaj mozu byt svine..Tu je naozaj Rusko obzalovany z objednavky vrazdy..Tu naozaj zomrel Remias..Tu sa naozaj okradaju ludia..

Je velmi dolezite, aby aj posledna babka na dedine pochopila, ze ten panko v kravate, ktoremu sa chysta hodit hlas..By naozaj mohol byt vrah, alebo sprosty zlodej..Vtlkat jej to do hlavy, az kym to nepochopi..Lebo ak to nepochopi, zasa sa necha oklamat oblekom a funkciou. Ale na to by sa muselo aj cosi vysetrit, vsakano.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto môže Slovensko zachrániť je

autorovi nad slnko jasné. Ostáva už len maličkosť: "štandardní" spasitelia musia vyhrať voľby a nepotrebovať hlasy ani percentá "bláznov ani polobláznov". Nebude to ľahké, drahý... autor.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre