SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pravda podľa Šipky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pekný text
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SME,držte líniu

Pre takýto článok sme my ostatní slniečkari,barovy flàkači(,ja s tým nesúhlasím),ale pre tých iných(Blaha)je to jasný dôkaz.A pre vašu redakciu je to príležitosť zahmlievanie situácie a jednoduché vyplnanie priestoru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak autorka vychádza z udalostí posledných týždňov, tak podľa mňa sa uberá v texte zlým smerom.. Skôr , ako rozjímanie či pravda alebo mier by bolo možno vhodnejšie uvažovať či zákon rovnako pre všetkých alebo či sa môžu subjekty podozrivé z trestných činov samovyšetrovať, prípadne, akú legitimitu má vláda v demokratickej krajine EU , ktorá je usvedčená z korupcie, prepojení s
podsvetim ,. tunelovania verejných zdrojov atď...ale inak pekný text.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Celé zle.

Problémom nie je hľadanie pravdy. Problémom je, že 800 000 dôchodcov aj napriek tomu, že vie kde je pravda, veľmi ochotne predá svoj voličský hlas za vianočný príspevok a vlak grátis.
A táto volebná korupcia mu umožní zavrieť oči pred pravdou a otočiť chrbát....

Toto je generačný stret a ak chcú súčasníci niečo dosiahnuť /čísla nepustia/ potrebujú na svoju stranu dostať husákove deti.../pochybujem že mladí budú čo i len tušiť o čom rozprávam/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aj ta tebou spominana

skupina chce nejako prezit ...
kto im tu co lepsie ponuka ? .... ci ponukal ??

desim sa toho, aby som na tom nebol rovnako, robim samozrejme na tom aby to tak nebolo, ale pri tom bananistane, co tu je a pri tomto sucasnom politickom marazme, ci je to SMER ci sucasna opozicia ... des
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aha čiže podľa tvojej logiky, keď príde na lámanie chleba tak aj husákové deti sa môžu "predať" iba preto, že ich rodičia prežili celý svoj život u bolševika a majú posunutý hodnotový rebrík?

Ja mám zato, že ak sa teraz zlomí generácia husákových detí a nedôjde tu k náprave, tak táto krajina má našliapnuté na poriadny prúser!

A žiadne zatváranie očí typu: "Skupina chce prežiť", "Kto im lepšie ponúkal", už nebude nič riešiť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ved sa takmer zhodujeme

ja ti davam za pravdu.... len vyjadrujem svoj nazor cim to asi je ... ale aby to takto nebolo stale, pokial ludia nedostanu moznost dostojne dozit, lepsie to tu nebude nikdy... a nebudu sa volat husakove deti, ale mozno kotlebove ...

... nakoniec starsi a obycajni ludia maju viac skusenosti a viac zodpovednosti. Nedaju tolko na efekt a estetiku ako takzvane "elity". Starsi a obycajni ludia, ktorych elity casto nazyvaju "spodinou", sa riadi "sedliackym rozumom", pretoze sa im to opakovane osvedcilo. Starsi a obycajni ludia chcu zit tak, ako zili generacie nasich predkov, neveri multikulturalizmu a podobnym hlupostiam...

dalsi mozny dovod
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veľmi naivne k tomu pristupuješ. Zoberme si východ republiky /teda rovno polovicu/ od RK,BB na východ.

Prakticky na tejto polovici územia celoplošne funguje nasledovné:

2 dôchodcovia v dome na vidieku s dôchodkami 2 x 400 eur

Rodina s dvoma deťmi v paneláku s príjmom 600 eur . Zdroj:
https://kosice.korzar.sme.sk/c...

Ty si fakt myslíš, že to tí dôchodcovia nevidia? že majú viac ako ich vlastné deti? A chcú ešte viac...na ich úkor...
Tu vôbec nejde o žiaden sedliacky rozum. tu ide o bolševicky rozum, ako si urvať pre seba viac, na nikoho a na nič nehľadieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Žijem v Košiciach v paneláku

Z 12 rodín vo vchode sú tri dôchodcovské , všetci vrátane dôchodcov majú autá ,aj keď ja som svoje dal do trvalého užívania vnukovi kvôli zdraviu, nikto nemá auto o ktorom by sa dalo hovoriť že je šrot ,väčšinou ide o nové autá, vo všetkých bytoch nášho vchodu je zavedený vysokorýchlostný internet, každý mladší človek vrátane ich detí má nie práve najlacnejší mobil a každý má prerobený byt ,vymenené okná ,máme zateplený blok ,nový výťah proste všetko .Bývajú tu okrem nás dôchodcov obyčajný ľudia z normálnym zamestnaním a teda aj s normálnymi platmi ,takže o čom točíš, že sa korzár zameriava na jedincov ktorí nie sú schopní zarobiť a hlavne hospodáriť s peniazmi je len ich snaha po senzáciách ,takže o akej chudobe tu točíš. Chudobní sú práve dôchodcovia čo zostanú sami pretože sa na nich ich milovaní potomkovia vykašľali a nie mladí ľudia ,tí majú vždy šancu vymeniť svoju lenivosť za možnosť nájsť si lepšie platené zamestnanie ,ale to sa musí chcieť a nie vyplakávať nad tým ako sa mám zle. Taká možnosti aké máte dnes nikdy v tejto republike neboli .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale mňa ten tvoj panelák v druhom najväčšom meste SR vôbec nezaujíma. V ňom nenájdem voličov SMERu na ktoré naráža toto vlákno.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty tu trepeš o voličoch SMERU a pritom si svojimi názormi červenší ako všetci Smeráci do hromady, ty si komunista v hlave a myslíš si že si pravičiar a pri tom určite ani nevieš čo to je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty ma tu neškatuľkuj, ty nerieš kto a čo som zač. Nerieš ani svojich susedov.
Staraj sa o seba ak nevieš diskutovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďivíš sa ?

To je jediné hmatateľné čo im táto ,spoločnosť ponúka .Natíska sa tu ešte otázka prečo nemyslia na vlastné deti ,ale aj tu je ľahká odpoveď ,ako myslia tie deti na svojich rodičov, na tých rodičov na ktorých nemajú čas a ešte aj ten ktorý by im mohli venovať trávia niekde inde, zábava je dôležitejšia. Je normálne že moja manželka musí chodiť pomáhať svojej rovnako starej priateľke /70/ ktorá nemá to šťastie že je tak zdravá ako moja žena ,jej dve deti bývajú na tom istom sídlisku ako my. Takže prečo by títo ľudia nemali podporovať toho kto im dá aspoň tú vianočnú almužnu , za ktorú väčšinou aj tak nakúpia darčeky pre svoje podarené deti či vnukov. Dôchodcovia nemôžu za to že ich spoločnosť odsunula na samý okraj ,takže vždy budú voliť toho kto aj keď zvráteným spôsobom ako je to vo Ficovom prípade, pohodí aspoň kostičku. Inak ten vlak grátis v oveľa väčšej miere využívajú mladí študenti ,dôchodcovia nemajú na to aby sa prevážali po výletoch lebo cestovné je asi tá najmenšia položka ktorú na to treba ,možno tak raz za rok na Všetkých svätých je vo vlaku viac starších ľudí pretože u nich ešte pretrváva povinnosť úcty k zosnulým.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odmietam takéto moralizovanie, že súčasní dôchodcovia majú právo ničiť budúcnosť vlastných vnúčat iba preto, že im ich deti neprejavujú patričnú úctu?

Veď presne tvoje slová dokumentujú tu nebotyčne do seba zahľadenú sebeckosť povojnovej bolševikom hýčkanej generácie.

Budem voliť falošných rovnostárov, lebo aj tak, moje deti, mi nie sú vďačné....

...no ďakujem pekne za takúto logiku.

Toto je alibizmus na pohľadanie....

Rodičia tejto generácie /ktorí si verne pamätajú medzivojnovú republiku/ , sa v hroboch točia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty si naozaj múdry ,alebo lepšie povedané trafená hus zagágala ,len tak mimochodom neželám ti nič iné iba aby aj teba hýčkali tak ako nás za socíku. Takže žiadny alibizmus ,ale len konštatovanie vychádzajúce z múdrosti predkov ,možno poznáš rozprávku o troch grošoch ,ale možno aj nie pretože vy ste si ju vysvetlili po svojom, namiesto ,prvý groš požičiavam , z druhého žijem a tretí vraciam ,rodičom aby si bol v obraze, na prvý mne, druhý mne a tretí takisto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

čo tu mudruješ? Prečo tu vyťahuješ múdrosti ktorými žili generácie pred II.sv vojnou a po 89tom. tromi grošmi sa rozhodne neriadi generácia povojnová, komunizmom rozhíčkáná do seba zahľadená.

Na východnom SR /rozumej polovička krajiny/ na východ od RK,BB, LV žijú dôchodcovia vo svojich vilách na vidieku a berú po 400 eur mesačne, zatiaľ čo rodiny s deťmi sa tlačia v panelákoch za 600 eur / mesiac a menej.

Zdroje: Priemerná výška dôchodku: 405 eur
https://kosice.korzar.sme.sk/c...

Súčasní dôchodcovia zarábali za komančov 1500 KCS/mes. Potom systém zbankrotoval /Rozumej neostalo nič na dôchodky/. Teraz berú 16 000!!!! v prepočte na Slovenské koruny a 800 000 tisíc z nich, za vianočný príspevok, sa upíše smeru.

Bravó!!!!!

Matematika ZŠ!!!

Avšak to vôbec nie je podstatné. Najdôležitejšie na tom je to poznanie, že dôchodcovia vedia, oni vidia , že oni ajú majú a mladí sa trápia, oni vidia, že práve kvôli ich volebným preferenciámi mladí musia preč....a to je to, načo poukazujem ja.

Na tú vedomú korupciu, na to farizejstvo a faloš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže hor sa do ulíc a choď štrngať kľúčami pre zmenu aby sa vrátil socík a tebe lenivcovi pridelili dom na dedine v ktorom sa rozťahuje nenažraní dôchodca ,to že ten dom si krvopotne postavil vlastnými rukami a že práve preto je prázdny že jeho drahí potomkovia utiekli za lepším bydlom do cudziny ,alebo aspoň na západ Slovenska je drobný detail čo tebe nič nehovorí. A ešte máš tú drzosť tvrdiť že sa majú dobre a mladí sa trápia ,možno tí čo sa ničomu poriadnemu nevyučili ,či nevyštudovali nejakú školu použiteľnú v praxi a tak natŕčajú ruky , štát daj ,rodičia dajte ,my sa máme zle. To že štát a podniky majú problém získať ľudí a to aj na viac než dobre platené miesta tiež o niečom svedčí. Takže seďte na zadku ,plačte ,sťažujte sa v Korzári a na miestach kde by ste zarobili slušné peniaze budú Srbi a Rumuni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No áno , potomkovia odišli, lebo nemohli vystáť ten tvoj prístup.

Ešte ti to nedoklaplo?

Nič ste svojim potomkom nenechali, žiaden prosper, žiadnu budúcnosť a viete prečo? Presne pre túto hluposť, ktorou dokumentuješ v tomto vlákne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Si vedľa

No neviem komu to nedokleplo, o mojich potomkov nemaj strach tí pochopili o čom je terajšia doba a svojimi vlastnými silami dosiahli to o čom som ja nemohol ani snívať a čo je podstatné nevyplakávali nad zlou dobou ale sa chopili príležitostí ktoré im núka, ty si dosiahol iba to že vieš spočítať koľko sme zarábali za socíku a aké dôchodky dostávame dnes a ešte aj tie by vsi nám ako správny červený zobral,alebo aspoň v duchu vsio rovno zjednotil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Coho sa dockal posledne desatrocia dochodca ci clovek pred dochodkom, coho sa dockali ludia cely zivot zijuci na dedine poznajuc len domacu produkciu a miestne druzstvo, coho sa dockali ludia zijuci v odlahlejsich oblastiach, coho sa dockali 10 tisic ludi, ktori proste na viac nemaju a tak su odkazani cely zivot hrdlacit ako predavacky, robotnici...??? Velku cast ludi sme odsunuli mimo pozornost, nazyvame ich babky demokratky, white trash, hlupaci... Ved este aj v tom kvazi pravnom a socialnom state sa nedockaju ani prava, ani dostojnej pozornosti.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre