SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Po protestoch zavládlo zdrvujúce ticho (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Nezda sa mi, ze by Tom Nicholson spravne vystihol momentalny stav v spolocnosti a v politike na Slovensku. Trocha cudne mi zneju tvrdenia o neobmedzenom generalnom strajku (teraz by nikam neviedol) a o nespravnosti vymeny tejto zhnitej koalicie za novu, na baze sucasnej opozicie (aka ina moznost sa ponuka? Nejaka "vseludova" vlada?) Dalej, v piatok az take ticho ani v Bratislave nebolo. A hlavne: vobec nie je iste, ze protesty skoncili a zasadne zmeny su pase. Dosiahlo sa viacej, nez este pred mesiacom ktokolvek cakal. Aj ked je to stale menej, nez skutocne ozdravenie vyzaduje. Ale mozno sa pre konecny a zasadny uspech ukaze byt vhodnejsia strategia (zrejme neplanovana) dvoch etap. Mozno sa spolocnost potrebuje na novy stav adaptovat, aj mentalne. a pre koreknost dat novej vlade sancu. Vladu tu sancu s velkou pravdepodobnostou premrha, bude konat vahavo (Pellegrini), pomaly (Drucker), v starych schemach (Gajdos, Richter, Matecna), cize zle. Pretoze povodny obrovsky problem oligarchicko-zlocineckeho pozadia sa vladnym face liftingom neodstranil. Je nad slnko jasnejsie, ze ak by Drucker isiel dosledne do hlbky problemov, musi bud zacat klamat a tahat s ficovsko-kalinakovskymi zivlami alebo odstupit. V tejto situacii je uplne klucove, ze v "revolucnych masach" nahromadena energia hnusu a odporu k ficizmu a mafianskym metodam sa tentokrat zrejme nestratila, ale caka na svoju druhu sancu ci etapu. Vela ludi na namestiach opakovalo: my nikam neodchadzame, my sa vratime. A ak sa vrazda vcas nevysetri, Gaspar zostane vo funkcii, vlada zacne pouzivat stare triky, podvody a lzi, mozu protesty vypuknut s novou silou a sposobit jej pad. Potom budu predcasne volby uz nevyhnutne a novu koaliciu bude treba aj cez obcianske iniciativy detailne sledovat, aby nesklzla do ficovskych mociarov (eurofondy su a budu obrovskym pokusenim).
 

 

Pointa článku je na konci. A spočíva v tom, že husákove deti by sa mali zobudiť a postaviť sa konečne na stranu demonštrujúcich.

O tom je to celé. Ak husákove deti ostanú "ticho" masa milióna dôchodcov ich prehlasuje. Takže teraz sa láme chlieb. Ak početná generácia 1973-1980 uzná legitimitu korupčnej voľby prospechárskych dôchodcov ako oprávnenú, je s touto republikou KONIEC!
 

 

no neviem, ja som bol na protestoch v TN a Husakovzch deti tam bolo zakaždým viac ako študentov
 

 

Ale husákových detí je proporčne oveľa viac ako súčasných študentov.

A keď už sme pri TN, tak z tohto regiónu mám pár spolužiakov z vyšky: všetko ortodoxní voliči HZDS, SMERu, dnes vážení rešpektovaní občania komunít - učitelia....

Čiže aj o tom bol môj "príspevok".
 

 

Husakových detí tam aj podla mna bolo viac ako studentov. A aby som bol uprimný na moje počudovanie tam bolo aj veľa dôchodcov. Vôbec som nemal pocit že tie protesty boli študentské ale boli tam zastúpené všetky vekové kategórie vrátane adolescentov.
 

Najľahšie je vlastné zlyhania hádzať

na iných, najmä ak sa nebránia. Vieš v čom je pointa? V tom, že voliť nechodia ani husákove deti, ani mladšia omladina. Inak by sa podiel oprávnených voličov voči nevoličom nesmel pohybovať s biedou okolo 50%, ale podstatne vyššie. Ak by aj potom vyhrávalo toto čo si tu už štvrť storočia užívame, potom by tvoje výhrady boli oprávnené. Tak to však nie je. Kým sa to nezmení, bude tu len prezliekanie kabátov a nič sa neudeje. Neurážaj sa, možno ty voliť chodíš a volíš dobre, ako mnoho iných, treba tu však niekoho, kto dokáže presvedčiť tých, ktorí voliť nechodia. Na to tu nie je nikto povolanejší, ako zoskupenie, ktoré už dostalo isté poverenie od voličov a ktoré si hovorí politická opozícia. Tí musia čím skôr dať dohromady všetkým ľuďom zrozumiteľný projekt na vybŕdnutie z tohto svinstva čo tu máme. Hneď teraz, lebo ten projekt tu mal byť už dávno. A čo viac, musia o tom presvedčiť aj ľudí mimo miest. Ten tvoj milión dôchodcov je blud a výhovorka. Dôchodcovia voliť tiež nechodia, pomaly vymierajú a tí čo ešte vládzu a voliť chodia, tiež nevolia všetci len tú chásku, čo nám pije krv. Pokiaľ percento voličov nebude medzi 70 - 80%, žiadne zázraky sa neudejú. Mrzí ma tvoje videnie prospechárskych dôchodcov za všetkým zlom. Prospechármi sme všetci, lebo žiť treba aj v najprosperujúcejšom štáte na Zemeguli. Horšie je, keď sa v honbe za prospechom zabúda na základné morálne hodnoty. Ako nám tu vládnuca verchuška ukazuje denno denne.
 

 

Na SR je 1 a pol milióna dôchodcov, pretlačia si akúkoľvek agendu. Konkrétne, kúpi si ich ktokoľvek, sú lacní, predajní, s pokrivenou morálkou bolševíka. Kúpil si ich Fico na vianočný príspevok, na závisť /milionárska daň, holé zadky/.
Súčasná povojnová generácia, počas svojho vývoja nepoznala reálny svet medzivojnového ČSR, nemá s čím "porovnať" a teda môže sa aj urážať.

Ako husákove decko som odišiel na štúdia na záp SR. Z partie 7mich som bol jediný pravičiar, v časoch mečiarizmu - pomaly exotika. Dnes sú títo ľudia vážení učitelia vo svojich komunitách.

A o tom bol môj príspevok, že husákové deti nie sú ani zďaleka tak liberálne a pokrokové, ako by sa mohlo zdať. Stačí zájsť do malomesta, na vidiek: úplne iná liga...

A ak som napísal, že husákové deti ostanú "ticho", mal som na mysli presne to, že nepôjdu voliť.
 

Nič iné som nepísal.

Súhlasím, až na tú tvoju živočíšnu nenávisť k dôchodcom. Ich situáciu som ti popísal. Presviedčať ťa nebudem.
 

 

Áno...nepatrí sa...bla,bla....

...to by platilo v prípade, že dôchodcovia sú v tom nevinne...avšak ak sa pozrieš na veci z nadhľadu, tak zistíš, že fico je iba obyčajná bábka, ktorá háji záujmy dôchodcov slovenského vidieka a malomesta. Je to iba prostriedok, akési médium tohto záujmu. On je iba produkt, tohto korupčne zmýšľajúceho prostredia s významným regionálnym prvkom /horná nitra, stredné považie/.

Že nevieš o čom točím? Spomeň si na mečiara...ten istý prístup, tie isté regionálne bašty, ten istý networking /sl. krčma/, tie isté frázy /Dzurinda SPP, mikloš diamantová baňa.../

Samozrejme, že v tejto krajine si ústa neotvorí nikto, lebo "sa to nepatrí"...Možno až keď husákové deti sa znova rozhodnú riešiť svoje "potreby" o 10 rokov pri odchode do dôchodku, až potom si ostatok povie "dosť"...do tretice...
 

Husákove deti,

presne si to vystihol, tí ľudia sú teraz najviac ekonomicky činní, majú svoje rodiny a sú úplne priposra ní, držia hubu a krok, len aby sa nenarušili ich kruhy, v ktorých žijú, ktoré si rokmi postupne vytzvorili a teraz sú ich rukojemníkmi, lebo sa boja, ak by ich stratili - práca (biedna ale boja sa o ňu). Proste sú to zbabelci , sú čiastočne "znepokojení" ale ked príde na lámanie chleba a treba sa postaviť na odpor, tak zlýhavajú, len aby neprišli o pokoj svojich kruhov.
Je to hnus a grc. Ako píšeš, kto ma spraviť zmenu toho marazmu ak nie oni? študenti, čo ešte nevedia o čo je život a zaujima ich akurat ako zdrhnuť na západ? Dôchodcovia, ktorí majú svoje dôchodcovské "istoty" a alzheimerovskú myseľ?
Nie , zmena je na strednej generácii ale tá je otrasná.
Slovensí ľudia sú otrasní, a kto má normálne názory tak je ani čo by divný.
A vysledky volieb tomu permanentne odpovedajú.
 
Hodnoť

nemyslím

že nastalo ohlušujúce mlčanie .... proces neskončil

Tá hydra, čo to tu ovládla je všade. Treba si pozrieť Bánovu reportáž.
Tu nestačí vymeniť vládu a ani okamžité voľby by to asi nevyriešili. Kým aj v regionoch ľudia nepochopia, že aj na tej úrovni treba "zásadne rekonštruovať" - a príležitosť bude na jeseň v komunálnych voľbách. Pri Moste sa ukázalo, aký silný tlak vo vládnucich politických stranách môžu predstavovať regionálne štruktúry chrániace si svoje kšefty.

Čaká nás veľa práce a začať bude treba zdola.

Medzitým neúnavne kontrolovať terjšiu vraj rekonštruovanú vládu a prispôsobovať akcie tomu, čo budú robiť. Najbližšie nás asi čaká reakcia na neodvolanie Gašpara.
 

kým aspoň časť

voličov Smeru, SNS alebo Kotlebu nepochopí kto je kto a kto im škodí a opozícia sa nezačne správať múdro (prezieravo a nie ako na zápasníckom turnaji) - tak stále hrozí, že ani nové voľby neprinesú výsledok
 

hlavný odkaz mlčiaceho davu

je v tom, že si táto budúco-súčasná vláda a politici aj tí ktorí prídu po najbližšlích voľbách dostali na vedomie od tohoto davu, že sa takéto maniere nenosia, netolerujú a nemôžu tak robiť, lebo na to prídu napr. novinári. Alebo že by na prišli štáni úradníci, ktorí to majú v náplni práce a berú za to plat?
 
Hodnoť

Myslím že

dnes je to zložitejšie ako v 89 tom. Vtedy bolo jasné, že treba diktatúru vymeniť za demokraciu. Dnes máme demokraciu, slobodné voľby a ľudia nechcú aby boli obviňovaní z rozkladu demokratického poriadku. Beztak to koaliční demagógovia už trúbia pri každej príležitosti. Po váhavom vystúpení tzv ministra vnútra Druckera ktorý asi ako posledný v štáte pochopí že Gašpar je škodná v revíri povedali jasne organizátori že do jeho odvolania budú protesty pokračovať. Je jednoduché obviniť ľudí z porazenectva a zbabelosti, lenže tí mladí ľudia chcú žiť v krajine kde vládne demokracia a nechcú si svoju pravdu vybojovať za cenu jej popretia a použitia násilia a porušenia Ústavy. Vážme si noblesu úcty mladých ľudí k poriadku a právu ale vôbec to nezamená že nevedia čo chcú. Tie státisíce pokojných ľudí desia zločincov ktorí nám chcú demokraciu ukradnúť a treba im dopriať čas. Netreba nad nimi lámať palicu ako to urobil Tom z nejakého pohodlného kabinetu niekde možno v Toronte.
 
Hodnoť

Je

to také jednoduché - po demokratických voľbách má krajina presne takú vládu, akú si zaslúži.

A ak Vám nie sú Sulík s Matovičom dosť dobrí (mimochodom, kvôli nepodstatným kravinám v porovnaní s tým, čo je tam dnes), tak budúce voľby vyhrá SNS a Smer s podporou Kotlebu.
A ja budem v tlačovinách typu Sme a N čítať identické nezmysly; po čase spokojný Šimečka napíše, že to mohlo byť aj horšie a Šútovec prejde v karikatúrach na Matoviča a šéfredaktorka Sme uľahčene označí Sulíka za fašistu, lebo Penta je tak proeurópska...

Vôbec sa nepíše o tom najdôležitejšom - s akou ľahkou ľahostajnosťou si ľudia nechali krajinu ukradnúť organizovanému zločinu. Všetci vedia čo sú ľudia v Smere a SNS zač a predsa ich hromadne volia. Pre koľkých ľudí je normálne, že využívajú protekciu a známosti, že klamú na daniach a odvodoch, že zamestnancom ponúkajú výplatu na ruku (prejdite sa po bratislavských stavbách).
Je to o morálke.
 

Namiesto kotlebu tam vidim

Kollara. Ten je o to atraktivnejsi, za ani ministestvo nechce. No nekup to!
 

Článok ako tento

by bolo treba nechať čítať opakovane v telke, alebo to
polepiť po všetkých staniciach. Priemerný prostý Slovák
sa k tomuto nedostane, lebo nečíta SME.
Alebo potom tie námestia, s ešte väčším počtom ľudí.
A snáď by pomohol aj ten Generálny.
 

Ano, článok je výborný,

ale čo z toho.
Generalny štrajk, hm, a kto ho zorganizuje a ako? To by musel pohnúť zadkom Kiska aby vyzval ľudí.
 
Hodnoť

Kľúčovým prvkom riešenia

Je zmena volebného systému. Rozdelenie Slovenska na početné volebné okrsky, v ktorých si už ľudia lepšie ustrážia, koho pošlú do parlamentu a koho nie. A kandidátom by stačilo oblepiť len tie volebné okrsky, možno len za pár tisíc, nie celú republiku za milióny, aby mali šancu uspieť. A takí, čo sú dobrí, možno by ani ten ich okrsok oblepovať nemuseli.

Volebný systém, ktorý máme momentálne je patrokratický extrém. A extrémny systém už a definície produkuje extrémne výsledky s extrémne ťažkými dôsledkami.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre