SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo dokáže ulica (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

skor co dokaze obcianska spolocnost

nie akasi ulica- odkial nabral autor
tento pejorativny vyraz/ ludia z ulice,
pribeh ulice/snad nie zo psych.?

obcianska spolocnost, ktora vysla
na namestia, ci tiez ulic rozhodne
ci budu predcasne volby

inak slov. ustava pozna aj obciansku
neposlusnost
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Správne. Nie je ulica ako ulica

Ak pri diskusiách tohto druhu predpokladáme princíp demokracie ako vládu ľudu, tak neprijímam terminológiu jej protivníkov zhadzujúcu občanov alebo ľud na úroveň špinavej ulice.

Voličskú základňu prejavujúcu svoju vôľu i mimo rámca vopred ustanovených regulérnych volieb nemožno len tak zhadzovať zľahčujúcim termínom "ulica" najmä ak je nevôľa ľudu vyprovokovaná tak očividnými zločinmi ako sú vraždy na mafiánsky spôsob s odôvodneným podozrením a indíciami na pokračujúcu prítomnosť a neustále ďalšie hrozby organizovaného zločinu v prepojení smerom na štátne orgány.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne to pomenovanie evokovalo zabavny program z 90tych rokov s Andrassym a Vacvalovou, kde bolo cielom nachytat ludi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vždy som si myslel že spoločnosť je

hierarchicky usporiadaná organizácia čo sa o občanoch demonštrujúcich na námestiach a uliciach povedať nedá - preto si myslím že pojem ulica ktorému každý rozumie je výstižný a prirodzený
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No hej, ale toto duo sa odbavuje na téme ulica-neulica sústavne a zjavne to považujú za svoju dôležitú spoločenskú úlohu. Možno by oni sami radšej riadili dejiny v miestnostiach s perzskými kobercami a kryštálovými lustrami, ale holt im to nejako nevyšlo, tak aspoň bojujú aby im ulica znela nejako prijateľnejšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, Jano a martina sit o zaslúžia,

ale Druckerovi to nedochádza. On zistenia a odkaz Jána a Martiny ignoruje a neustále sa vyhovára a kľučkuje. Takže na rade je zasa "ulica".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

.

je to zle,
ulica ostava ako posledna nadej na vyraznejsie zmeny,
mafia je uz takmer vsade,
statnym istituciam uz nedvoveruje nikto
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie je to zlé. Ľudia len odmietajú celý politický systém, vrátane opozičných strán, a majú úplnú pravdu. Lebo to čo je úplne zhnité na Slovensku je systém politických strán, odhora až dole: od ich organizácie až po financovanie. Ľudia v uliciach sú jediná nádej na nápravu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak si vladnuca mafia dovolí

uz aj vraždiť, ak zlyháva policia, prokuratúra, lebo ide o "nasich ľudí", potom musia občania vyjsť do ulíc a vynútit si zmeny. Keď ide o odstraňovanie demokratického poriadku, a o to tu ide, ústava dáva občanom právo postaviť sa na odpor.
Vo štvrtok sa stretneme na námestiach. A nedajme sa oklamať - požiadavka odchodu Gaspara nestačí, Ficegrini ho nahradí inym gasparkom, treba jasne formulovať, že chceme predčasné voľby. Len tie môžu v tejto situácii uvoľniť napätie a odstrániť veľkú nedôveru ľudí v štát a jeho inštitúcie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Predčasné voľby nevyriešia nič. V predčasných voľbách občania zveria moc do rúk predstaviteľov zhnitých a nefunkčných strán, a to myslím vrátane opozičných.
Aby som ilustroval, čo mám na mysli: v ktorej slovenskej strane členstvo odvolá svojho predsedu, ak sa naňho vyvalí nejaký škandál, a nahradí ho niekým iným? Je to alebo nie je dôležité pre fungovanie štátu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale vyriesia

Lebo nie všetky strany sú zhnite a nefunkčné. Tie, čo bojujú proti zlodejom, nie sú ako tie zlodejske. Ak niekto dáva do 1 vreca sas s olanom a smer s sns, tak je demagog.
Podobne trolluju brigádnici zo Sumracnej. Jedna z ich taktik v diskusiách je: voľby nemajú zmysel, veď všetci tam v politike kradnú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dávam do jedného vreca všetky parlamentné strany ako v podstate nefunkčné. Nemyslím tým, že sa podieľali rovnakým dielom na marazme, ktorý tu máme, ale považujem bľabotanie o tom, aké to tu bude fajn, keď to vezmú do rúk Sulík a Matovič, za mokré sny naivných ľudí. A to sa nejdem odvolávať na dávnu históriu, stačí sledovať, čo robia posledný mesiac. Oni nie sú žiadna politická sila. Pozrite sa, ako funguje Béla a Most-Híd. A teraz nemyslím či dobre hovoria alebo zle, ale ako fungujú ich strany - ako si riešia konflikty a ako sa rozhodujú, či kto v nich rozhoduje. Ten systém je úplne nefunkčný a nemá to nič spoločné s tým, či to Veronika Remišová natrie v televíznej diskusii tomu alebo onomu Smerákovi. Ak chcete iskierku nádeje, spomeňte si, ako sa opozícia dokázala spojiť v župných voľbách - prakticky proti vôli svojich predsedov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len ďalšie nezmysly a klamstvá,

vela slov a nič za nimi. Opozícia vyhrala župné voľby, lebo sa spojila z vôle predsedov, nie proti ich vôli. A sám si odporujes o kúsok nižšie. Galko alebo Remisova by mali podľa teba sklopiť uši a nie ísť proti vôli predsedu.
To že majú nezhody Sulik s Hlinom, im nebrani vytvoriť koalíciu, ktorá bude neporovnateľne lepšia ako ficov zvarok. Lebo takí zlodeji, ako sú smer s sns, na Slovensku nemajú páru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neverím, že by Galko a Nicholsonova

alebo Remisova netrvali na odchode Sulika či Matovica, keby sa ukazali ich špinavé ksefty s ludmi ako pastrnak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani ja. Ale videli sme viackrát, ako sa veci v takýchto prípadoch vyvinú: Galko, Nicholsonová alebo Remišová by sklopili uši alebo odišli zo strany. Pretože predsedovia strán plnia marketingovú úlohu a okrem toho aj úlohu obstarávačov peňazí. Väčšina strán je marketing a financie viazané na predsedu, bez neho strana stráca zmysel a schopnosť fungovať. Pretože strany nie sú združenia ľudí, spojených nejakou ideológiou alebo koncepciou politiky. Zastávajú záujmy svojich sponzorov, nie voličov. Potrebujeme strany s veľkou základňou (porovnaj OĽANO: 4) a s vnútorným životom a s transparentným financovaním. Inak voľby nebudú nanič.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre