SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Skutočná výzva ministra Druckera (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

No, zdá sa, že oproti tu opísanému problému je upliesť z h0una bič tou najľahšou vecou na svete. Možno by pomohol systém, ktorý by zaručoval policajnému prezidentovi jeho post len na dobu určitú - povedzme 3-4 roky - potom by došlo na bilancovanie jeho výkonu viacerými inštitúciami napr. Transparency, novinári, odborná verejnosť a pod. Ak by nedosiahol dopredu predpokladané limity úspešnosti, bol by odvolaný a na jeho miesto by bol dosadený jeho dovtedajší zástupca. Ten by takto bol dopredu celú dobu motivovaný dohliadať na úroveň prezidentovej práce resp. by mapoval jej nedostatky, lebo by sa mu z toho rysoval profit- prezidentská stolička. Prezident by sa preto musel snažiť lebo by vedel, že sa mu spoza chrbta pozerá na jeho prsty niekto, kto si brúsi zuby na jeho post. Je jasné, že v rezorte akým je polícia, hrá dôležitú rolu najmä dôvera, no keďže u nás na Slovensku máme problémy s morálkou na vysokých postoch, je potrebné stavať hlavne na známom - veriť, no preverovať. Ak sa totiž nachádzame v celoeurópskom hodnotení na konci rebríčka, kozmetické úpravy na tom nič nezmenia a preto treba vytiahnuť radikálne riešenia.
 
Hodnoť

Z iného súdka ....

Pomôžem si názorom psychológa, ktorý si myslí:
"... človek by mal byť každých päť až sedem rokov pripravený vymeniť profesiu alebo aspoň zamestnanie"
Čítajte viac: https://mynitra.sme.sk/c/15705...

No a teraz k veci:
Prečo si funkcionári PZ myslia, že iba oni dokážu riadiť PZ a to až do ich odchodu dôchodku ?

Veď OK, pri kariérnom raste odspodu hore sa to dá pochopiť, ale byť na najvyššom poste viac ako 6 rokov je prostre kontraproduktívne, lebo človek je už skôr prekážkou inovácií, keďže je aj vyhorený /nemá konštruktívne nápady = je odtrhnutý od reality/...

Preto si myslím, že pán súčasný prezident PZ už aj z tohoto dôvodu "presluhuje" a mal by odísť.
Dočasne by jeho funkciu mal zastávať niektorý z viceprezidentov PZ (do najbližšej voľby prezidenta PZ) a potom by sa mali porúčať aj oni. Poďakujeme a zbohom "starý PZ", čakáme na "nový PZ = reformovaný PZ"

Do zákona je potrebné dať volebné obdobie 5 rokov (aby sa neprekývalo s vol. obdobím NR SR 4 roky) a po jednom období poďakovať a nechať pracovať ďalšieho prezidenta PZ.

Ak systém bude fungovať, tak z podriadených funkcionárov sa vždy môže nájsť v rámci kariérneho rastu nejaký nižší funkcionár, ktorý môže pokračovať v práci predošlého prezidenta PZ (zabezpečenie kontinuity dobrého).

Ak bude prezident PZ zlý/nechopný/kriminálny, musí byť možné ho odvolať okamžite, aby nový nástupca mohol v PZ odstrániť systémové chyby a mať možnosť ho (opäť) zreformovať, resp. dať do správnych koľají zákonnosti

Jednoduché, len politici v tom vidia vedu, keďže sa nechcú vzdať moci a "previazanosti s funkcionármi PZ", cez ktorých doteraz mohli realizovať svoje "myšlienky" (dobré, ale nemožno vylúčiť, že aj zlé)
 
Hodnoť

Drucker by si mal teraz veľmi dobre

premyslieť, čo urobí. Lebo je už je zjavne len zopár ťahov pred šach-matom pre seba a svoju vládu.
 
Hodnoť

Drucker tam je len tak

aby tam niekto bol, on mal ostat na Poste
 

hmmm

Keby ostal Drucker na pošte ,dnes by som tam kúpil aj zeleninu na polievku. Fasa , to mi pripomenulo ,že som mal kúpiť mrkvu. Tak idem.
 

ešte som zabudol

Výborný článok.
 
Hodnoť

 

Drucker zjavne hrá "mŕtveho brouka" a myslí si, že mu to prejde. Len aby nemal pravdu....
 
Hodnoť

tlmenie bolesti

tlmenie bolesti nie je liečenie choroby a operačný zásah z následným liečením príčin choroby.
Najdlhšie prežijú amorfní, nezásadoví a servilní.
Bývalý šéf Najvyššieho kontrolného úradu presluhoval roky nad funkčné obdobie a skutočne si neplnil svoje povinnosti pretože z ani jednej kontroly nevyplynulo odsúdenie zodpovedných za nehospodárne nakladanie s verejnými financiami alebo s majetkom štátu. Jeho kariéra začala v 90-tych. Bol riaditeľom pošty so sídlom v Banskej Bystrici (kiňo, medveď, konárik, soboňa, lupták, mojžiš, jasovský, žitník, saktor, polóny, korniet, baláž, maňka,vážny, fígel, kaník, kotleba, ..) bol ministrom dopravy, bol aj "nájdite si".
Vladimír Pavle 23. apríl 1991 24. jún 1992
Roman Hofbauer HZDS 24. jún 1992 15. marec 1994 ministerstvo dopravy a spojov
Mikuláš Dzurinda KDH 15. marec 1994 13. december 1994 ministerstvo dopravy, spojov a verejných prác
Alexander Rezeš HZDS 13. december 1994 15. apríl 1997
Ján Jasovský HZDS 16. apríl 1997 30. október 1998
Gabriel Palacka KDH 30. október 1998 11. august 1999
Jozef Macejko SDKÚ 11. august 1999 22. jún 2002
Ivan Mikloš SDKÚ 22. jún 2002 15. október 2002 ad interim
Pavol Prokopovič SDKÚ 16. október 2002 4. júl 2006
Ľubomír Vážny SMER-SD 4. júl 2006 8. júl 2010
Ján Figeľ KDH 9. júl 2010 3. apríl 2012 ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja
Ján Počiatek SMER-SD 4. apríl 2012 23. marec 2016
Roman Brecely #SIEŤ 23. marec 2016 31. august 2016
Árpád Érsek MOST – HÍD 31. august 2016

a takto je to aj na ministerstve zdravotníctva :
Jozef Markuš VPN 12. december 1989 11. január 1990 ad interim
Stanislav Novák DS 11. január 1990 26. jún 1990
Alojz Rakús KDH 27. jún 1990 22. apríl 1991
Alojz Rakús KDH 23. apríl 1991 24. jún 1992
Viliam Soboňa HZDS 24. jún 1992 24. november 1993
Irena Belohorská HZDS 24. november 1993 15. marec 1994
Tibor Šagát DEÚS 15. marec 1994 13. december 1994
Ľubomír Javorský HZDS 13. december 1994 30. október 1998
Tibor Šagát SDK 30. október 1998 10. júl 2000
Roman Kováč SDK 10. júl 2000 15. október 2002
Rudolf Zajac ANO 16. október 2002 4. júl 2006
Ivan Valentovič nom. SMER-SD 4. júl 2006 3. jún 2008
Richard Raši SMER-SD 3. jún 2008 8. júl 2010
Ivan Uhliarik KDH 9. júl 2010 3. apríl 2012
Zuzana Zvolenská nom. SMER-SD 4. apríl 2012 6. novembra 2014
Viliam Čislák nom. SMER-SD 6. novembra 2014 23. marec 2016
Tomáš Drucker nom. SMER-SD 23. marec 2016 22. marec 2018
Andrea Kalavská nom. SMER-SD 22. marec 2018
na analýzu kariérnych a politických rastov takýchto ľudí nám chýba Janko Kuciak.
na analýzu zmluvných a ekonomických väzieb nám chýba Janko Kuciak.
 
Hodnoť

 

Krizovy menezer, ktoremu mesiac trva rozhodnut sa, a este s takym zufalym utralenym kukucom, to nie je krizovy menezer. To ma byt razny zasadovy clovek, reagujuci na potreby trhu a nie nieco nerozhodne apoplatne.
 
Hodnoť

Akože

Celý socializmus spočíva na predstieraní. Súdruhovia rečnia, ale všetko, okrem ošklbáania a rozkrádania, iba predstierajú.
 
Hodnoť

Drucker je najlepsi krizovy

Manager ked ziadna kriza nie je! tak preco chceme viac od nominanta Smeru a vladneho zlepenca?
 
Hodnoť

Drucker hrá o vlastnú kožu,

nezdá sa však, že si to uvedomuje.

Podľa správania sa ministra Druckera, tento si zatiaľ neuvedomuje, že naznačenou "stratégiou" hrať o čas a klásť si ďalšie a ďalšie podmienky pred prípadným odvolaním T. Gašpara a iných policajných funkcionárov v podstate hrá o svoju vlastnú kožu. Ak prepne tetivu, tak sa k menu na odvolanie T. Gašpara pripíše o chvíľu aj to jeho. Predpokladám, že to nebude trvať až tak dlho. Je to paradoxné, ale akoby si krízový manažér neuvedomoval, že sám je v kríze.
 

to, že dnes je

ministrom vnútra Drucker je výsledkom riešení, ktoré sa prispôsobovali danej vzniknutej situácii. Fico a strana SMER sú zahnaní do kúta. Manévrovací priestor pre vyhodnotenie situácie, či prijatie toho najsprávnejšieho riešenia pre krátkosť času je minimálny. To, že Fico padne a aj to, že ešte odvrátili v SMERe predčasné voľby je výsledok z jedného mnohých riešení, ktoré v najlepšej viere Fico a spol prijali. Avšak ani táto situácia nie je tým riešením (protesty budú pokračovať), ktoré by umožnilo SMERu dovládnuť do roku 2020 tak, že sa zbaví zodpovednosti a špinu zhodí na iných. Ďalší vývoj a sled udalostí môže znamenať, že príde riešenie zo strany SMER, ktoré je o 180 stupňov iné ako je teraz.
Fico a Kaliňák sú dnes relatívne v bezpečí a poťahujú za nitky naďalej. No, o bezpečí nemôžu hovoriť smerácki ministri ani strana SMER. Teda ani Drucker. Riešením pre SMER je prejsť do ofenzívy. Ak po ďalších parlamentných voľbách sa nemá stať strana SMER, jej poslední ministri, či hlavní predstavitelia strany bleskozvodom špiny, obviňovania, pohŕdania a zatracovania občanmi, de facto všetkého negatívneho, čo tu po nich ostane, budú potrebovať spoluvinníka, resp. väčšinového vinníka. A ten sa dá reálne nájsť. Tým je prezidentova úradnícka vláda do predčasných volieb. Potom nielen osoby zo strany SMER, ale aj samotná strana SMER budú mať na koho ukázať, kto za ten marazmus v krajine môže. Takže SMER, keď nájde vhodných cca 30 poslancov, ktorí zahlasujú za predčasné voľby (odmenou im môže byť zvoliteľné miesto na kandidátke) a za podmienky úradníckej vlády z vôle prezidenta (obdobne to bolo v Česku) je ten konečný výsledok, ktorý potrebuje dosiahnuť Fico a jeho strana SMER.
 

Prepáč, ale postavil si to úplne

na hlavu. Takže preto, aby Smer nedostal príležitosť hodiť svoje svinstvá na niekoho iného je treba ich nechať robiť ďalšie svinstvá? Dokedy sa nám budú kolená triasť pred sebou samými a vlastnými rozhodnutiami a zodpovednosťou za ne?
 
Hodnoť

Presne tak.

Po každom nastúpení tohto krízového manažéra sa na jeho novom pôsobisku situácia zhoršila. Nevyriešil a nezmenil k lepšiemu nikdy nič. Dokonca aj keď na tú jeho Poštu dotiahol kadejaký šmejdový tovar, na predaj mrkvy zabudol. Musíme kupovať inde. Jeho "odvolávam, čo som nariadil a nariaďujem čo som odvolal" vojde do histórie. Je to človek pokus - omyl. Ale bez ospravedlnenia. neschopní sa nevedia ospravedlňovať
Pretože, ako napísal p. Šátek, samotný Drucker je krízou samou o sebe. Ja by som mu nedal robiť ani recepčného v lacnom hoteli.
 
Hodnoť

Už sa mi chce fakt hrešiť a kričať

generálna prokuratúira už neraz vrátila polícii prípady, pri ktorých konštatovala, že neboli dostatočne vyšetrené. Kua, tak čo robil vyšetrovateľ a dozorujúci prokurátor? Už sa mi z toho chce revať - plakať aj kričať, v akom štáte to žijeme. Na čo Drucker čaká? Koľko dôkazov o zlyhaní polície ešte potrebuje? ......
Tu je jeden z posledných prípadov.
https://dennikn.sk/minuta/1085...
 
Hodnoť

Hra o čas

Drucker a jemu podobní potentáti to vedia, odďalujú rozhodnutia, vyčkávajú aby mohli vyprovokovať obyvateľstvo k nepokojom a tak v Smeráckom zlepenci by sa zbavili svojej vlastnej zodpovednosti ... :)
 

Zjavne to ženú na hranu

a zrejme počítajú, že keď dôjde na to, kto z koho, že ulica zaváha sa stiahne sa.

No čudujem sa im, že s tými ústupkami toľko váhajú. Zrejme nevidia, že ak teraz neustúpia, celá ich vláda zákonite krachne. Možno ešte zvažujú nejaké "silové" riešenia.

No pochybujem, žeby mali tu guráž začať strašiť demonštrantov poriadkovou políciou v uliciach.

Tých ľudí na námestiach je už na takéto pokusy priveľa.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre