SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Beží výberové konanie na nového správcu krajiny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlas na celej čiare. Mám však problém s tým, ako zabezpečiť aby sa noví "rušňovodiči" nášho vlaku po čase nezačali chovať rovnako ako tí pred nimi. Čo bude limitom pre neprijateľné správanie správcov krajiny, keď na tých dnešných zlodejov sa národ pozerá už vyše 10 rokov a napriek všetkému čoho sa dopustili majú stále dosť prívržencov, ktorí ich držia nad vodou? Nájdeme teda jedného dňa medzi sebou takých, ktorí to budú robiť poctivo, je vôbec šanca nájsť v tomto národe takých ? Kedysi sa reči o tom, ako sa do politiky chodí kvôli kradnutiu, považovali za také krčmové tliachanie. Dnes už o hlbokej pravdivosti týchto rečí nepochybuje absolútne nikto. Náš národný charakter a naša hrdosť sú natoľko pokrivené, že vlastnú nemohúcnosť dopracovať sa k náprave zľahčujeme dokonca aj takým spôsobom, že sme ochotní zmieriť sa s rozkrádaním štátu "ak sa to bude diať v prijateľnej miere". Je to perverzné a nechutné ale je to pravda. V tomto tuneli, bohužiaľ, svetielko na jeho konci zatiaľ vôbec nevidieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Predovšetkým je treba zvoliť

do parlamentu ústavnú väčšinu poctivých ľudí (teda nie zo skorumpovaných a prefláknutých strán), ktorí odhlasujú zásadné reformy verejných a štátnych inštitúcií, zmenu volebného zákona, umožnia doslova čistky (lebo ináč to pri zažratosti personálnej špiny nepôjde) na prokuratúre, na súdoch, v polícii a prokuratúrach (či radšej v štátnych zastupiteľstvách). Trestná a majetková zodpovednosť všetkých štátnych a politických funkcionárov, ako aj úradníkov je samozrejme tým minimom, ktoré potlačí nešťastnú slovenskú povahu zmierovania sa s kradnutím a zneužívaním postavenia.
A ešte budú potrebné dlhé roky, aby sa chrbtica národa konečne vystrela.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Momentálne je situácia taká, že na SK neexistuje slušná ľavicová strana (pre bývalých voličov R. Fica, hoci ten bol všetkým, len nie ľavicovým), ani slušná a hlavne (nie nekriticky) proeurópska pravicová alebo stredová strana. Čo s tým:
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kontrola

verejnosti - nič iné nepomôže .... ľudia nie sú voči moci odolní, treba kontrolovať moc (systémové zmeny v mechanizmoch napr. voľby prokurátora, pravidlo obsadzovania kontrolných inštitúcií opozíciou alebo nezávislými a pod.) ... slobodné médiá
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V piatok o piatej

Niet divu ak si zrazu s demokraciou v rukách nevieme čo počať, nerátali sme s tak rýchlym pádom komančovskej diktatúry, na slobodu sme neboli pripravení. No však ako sme sa mali na ňu pripraviť, nebolo ani skúseností s ňou a ani žiadnej inej možnosti aspoň jej privoňať, iba sa pozerať ponad plot.

Z červeného obdobia desaťročia ničiaceho naše chbtice dnes vzišlo patričné ovocie a nakoniec bude ešte azda každý kontrolovať, sledovať a udávať každého ako za oných čias.

Okrem toho všetci sme v núdzi a nenávidíme nenásytných zlodejov vo veľkom okrádajúcich bezohľadnými surovými mafiánskymi praktikami celú spoločnosť a konečne i nás, malých podnikateľov, možno tiež občas chybujúcich kvôli slušnému prežitiu alebo kde-tu porušujúcich niektoré prepiate pravidlá parkovania alebo cestnej premávky.

Tu ozaj pomôže iba všetko okamžite zverejňovať a vyjsť do ulíc,
pokiaľ sme si na tie dnešné "nové" pravidlá ešte nezvykli a sami sa nestali im podobnými.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zmenšiť štát.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dôležité je, aby všetky funkcie nemala v rukách jedna strana, aby medzi vládou a opozíciou neboli antagonistické vzťahy, ale aby sa navzájom rešpektovali a problémy riešili spoločne v záujme občanov, ale, pravdaže, aj dôsledne kontrolovali. Bez hysterických sólových vystúpení a vyhrážok vysokých funkcionárov, ktorí by tiež mohli zabudnúť , že sú našimi zamestnancami, a že majú občanov spájať, a nie rozdeľovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skúšame prekonaný západný stranícky systém, ktorý kritizujú a požadujú zmeny aj západný politológovia- ale politici to nechcú počuť! Je potrebné prejsť zo straníckeho na občiansky systém! Zmenšiť volebné obvody/na okresy/ a dvojkolovými voľbami si zvoliť zastupcov do parlamentu. Tým, že občania budú vedieť koho volia a mnohí osobne poznať kandidátov sa zamedzí aby do politiky išli evidentní idioti /Blaha, Danko,manipulátori typu Fico, Bugár/...Tí poslanci , ktorí budú zvolení/79- podľa počtu okresov / sa budú musieť dohodnúť a pracovať pre blaho občanov a nie pre blaho svoje a svojich strán - pretože budú odvolateľní svojimi okresnými voličmi! Miloslav Kobza
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

milan

Krásny článok, ďakujem.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre