SME
Piatok, 19. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako vyzerá spoločenská prokrastinácia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ad na ukor

good morning, Skeletons of Society,
prosím, toto mi nikdy nebolo jasné, ako môže byť právo menšiny na úkor väčšiny? ako ukrajuje napríklad právo učiť sa vo vlastnom jazyku a pestovať svoju kultúru z rovnakej možnosti pre väčšinu? prípadne, ak získali ženy volebné právo, mužom to volebné právo nezaniklo. keď získajú gejovia a lesby možnosť zaevidovať pred štátom svoj zväzok, sobáš mužov a žien to neznevýhodní. či Vy to ako vidíte?
Z.K.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zahmlievate pani Kepplová ...

LGBTI loby už dávno nejde iba o to, aby "zaevidovali pred štátom svoje zväzky ...

ako o tom svedčia aj prípady, ktoré mi odmietate ako odborníčka na genderovú ideológiu vysvetliť ...

https://www.sme.sk/diskusie/re...

a aj pre vás tá otázka, ktorú kladiem nižšie ...

čo si myslíte o "práve" muža bežať bostonský maratón 2018 ako žena a prípadne vyhrať hlavnú cenu vo výške 150.000 dolárov ... ?

http://time.com/5232877/boston...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

miesat pravidla nejakeho sukromneho sportoveho podujatia so spolocenskym postavenim ludi je pekna manipulacia

co my zase vy poviete na to, kolko vrazd je spachanych z nenavisti proti lgbti ludom v usa ? ked uz ten boston
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kolko?

poprosim link, resp relevantny zdroj. Fakt ma to zaujima.

skor si myslim, ze je nechutna manipulacia vydavat a prezentovat deviacie ako varianty normy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

koľko ...

v roku 2016 bolo z dôvodu „nenávisti voči LGBTI ľuďom“ zavraždených v USA 28 ľudí ...

https://www.buzzfeed.com/nidhi...

https://qz.com/1086403/fbi-cri...

celkovo bolo v USA zavraždených 17,250 ľudí, t.j. podiel vrážd motivovaných „nenávisťou voči LGBTI ľuďom“ z celkového počtu vrážd predstavuje 0,16 % ... a aj v prípade započítania streľby v nočnom bare v Orlande ide iba o 0,44 % podiel na celkovom počte vrážd, tak sa z toho nesnaž robiť nejakú agendu ...

no a manipuláciou je nazvať bostonský maratón súkromným športovým podujatím ... a ešte väčšou manipuláciou je, ak sa chlap vyhlási za ženu a dostane „právo“ súťažiť so ženami a prípadne ich aj okradnúť o 150-tisícovú odmenu ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tu sa robi agenda z toho, ze niekto vyhra bostonsky maraton,
a bagatelizuje sa ze sa vrazdia ludia z nenavisti, nech si kazdy spravi vlastny nazor
a to vrazdy su len vrchol extremu, o vsetkom moznom bullyingu ktory eventuelne vedie aj k samovrazdam ani nehovorim, pretoze to by tu ctene hyeny este oslavili
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nemyslím si, že by tu boli "hyeny".
ty máš frustráciu a emocionálne reaguješ. a chalpi, ako to len dokážu, reagujú skôr racionálne. a tak dochádza k stretu a nekonečnej hádke, ako sa to len v tejto diskusií dokáže.
budem možno pragmatik, ale nie je možno teraz ten správny čas, aby sa predstavitelia "komunity" stretli s premiérom? a vyjasnili si možnosti, čo by sa dalo či nedalo robiť?
on bude v konečnom dôsledku pod tlakom koaličnej zmluvy so SNS, na druhú, dajú sa spraviť kompromisy na oboch stranách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no, hlásiť sa ...

k pochodom za slušné Slovensko a svojich diskusných oponentov nazývať hyenami, vypovedá o tebe oveľa viac, ako si myslíš ...

škoda reči ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No tak

ako, pan Lenicky? Konvertita dake cisla uviedol, mate ine na vyvratenie jeho tvrdenia a potvrdenie tvrdenia vasho-o priam masakroch z nenavisti voci LGBTXYZ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

myslím, že to zjednodušujete vy

menšina je skupina ľudí, ktorá sa vníma ako skupina s určitými spoločnými znakmi, je v nejakom ohľade znevýhodnená a má obmedzenejší prístup k moci (vplyvu) a zdrojom

Početnosť nezakladá štatú menšiny. Spločnosť sa skladá z "menšín" (aj psychicky chorí, starí, ryšaví , ľaváci ... sú v menšine). Dokonca menšinou môže byť aj početne väčšina, ak splňa iné charakteristiky menšiny. V niektorých krajinách sa s tým môžme stretnúť. A konieckoncov, ak píšete o tom volebnom práve - tak v čase, keď nemali volebné právo ženy platil súčasne aj iný volebný cenzus - majetkový. Takže volebné právo nemala väčšina ľudí. U nás ho získali muži a ženy súčasne.

Ano aj práva menšiny môžu nejakou formou spôsobovať, že početnejšia skupina pociťuje znevýhodnenie - obmedzenie niektorých možností (napríklad formálne nazávať matku matkou) - a ešte vypuklejšie je to v prípade konfirmatívnej akcie - teda pozitívnej diskriminácie, kde sa môže stať, že na základe kvót je znevýhodnený napríklad väčšinový uchádzač o zamestnanie.

Menšina a diskriminácia sa vždy neprekrývajú - menšina nemusí byť diskriminovaná a naopak jednotlivec môže byť diskriminovaný aj keď nie je členom menšiny v nejakom konkrétnom prípade. Pri diskriminácii sa vždy porovnáva rovnakosť zaobchádzania v rovnakej situácii.

Preto napríklad nie je diskrimináciou, ak si nemôže registrovaný pár osvojiť dieťa - ak takú možnosť nemajú všetky registrované dvojice bez ohľadu na sexuálnu orientáciu. Ak by sa uzákonilo manželstvo homoseuálov - tam už by nemožnosť adopcia bola diskrimináciou - pretože v rovnakej situácii sú aj hetero manželia.

Nemôže sa brať do úvahy len dôsledok v porovnaní väčšiny - menšiny. V prípade manželstiev homosexuálov vstupujú do hry práva detí. A dodnes presne nevieme, aké dôsledky jednopohlavné rodičovsstvo môže mať - pretože toto sa prejaví až rokmi. Napríklad liberalizácia rozvodov sa pravdepodobne prejavila až teraz ( viac ako po 50 rokoch v tom, že sa dramaticky znižuje doba spoločného života partnerov, narastá počet ľudí, ktorí prešli viacerými vzťahmi a vlastne ani nechápu význam rodičov oboch pohlaví, pretože ich sami nemali a narastá počet ľudí, ktorí majú nevyhranenú rodovú identitu na úrovni idiognózie - sebauvedomovania.. Dieťa samozrejme prežije všeličo a možno bude mať aj šťastné detstvo a nebude trpieť psychickými problémami, bude sa dobre učiť a nebude kradnúť. Otázka je, ako si bude vytvárať partnerské vzťahy a čo to urobí s rodovou identitou a súvisiacimi problémami. To dnes nevieme, pretože deti vychovávané homosexuálmi ešte nemali čas dospieť do veku, kedy by sa to mohlo ukázať - spoločensky až o také dve generácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dnes

už je situácia aj taká, že pre dodržanie princípu diverzity sa prijímajú do firiem ľudia nie podľa schopností ale podľa toho aká "inakosť" v tíme chýba

Robia sa štatistiky, či sú vyvážene (alikvotne) zastúpení muži a ženy, bieli a čierni, starí a mladí a pod. Takže sa môže niekomu stať, že bude diskriminovaný ako muž, lebo vo firme je menej žien.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemali cas dospiet? Deti homosexualov dospievaju a umieraju uz tisicky rokov. A stale sme tu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a kto skúmal

koľko ich bolo a s čím sa potýkali v svojom živote a aké to malo pre nich dôsledky?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lenze Vy ste napisali nieco ine, takze neprekrucajte vlastne vyjadrenia. TIe vyskumy su staci si ich pozriet. Nic specificke neodhalili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tie výskumy

som si ja na rozdiel od teba pozerala

Nie sú to deti tisícročia dozadu. Ešte v druhej polovici 20. stor. bola homosexualita zakázaná a ak aj nejaké deti boli - nikto ich neskúmal a väčšinou vyrastali v zmiešanej rodine.

Vzorky tých výskumov boli malé (ide o radovo o desiatky) a väčšinou išlo o deti lesieb, ktoré urobili comming out až v priebehu ich detstva - takže tie deti časť detstva buď vyrastali aj s otcom alebo s ním mali kontakt.

Výskumy sa stavajú tak, že overujú určité konkrétne hypotézy. Tak napríklad časť výskumov sledovala, či tie deti nie sú tiež homosexuálne, alebo či nemajú nejaké psychické ochorenia, alebo aké výsledky majú v škole. Nevieme a nijako tie výskumy neukazujú sociálne a partnerské fungovanie tých detí v dospelosti.

Najviac materiálu o tom, čo robí s deťmi absencia rodiča jedného z pohlaví (prípadne jeho zvláštne správanie a pod.) nazhromaždili psychoterapeuti, ktorí sa individuálne venovali dospelým ľuďom a pátrali po zdrojoch ich súčasných problémov v detstve - vo vzťahoch s rodičmi. Toto potrebujeme vedieť. Ale to sa nedá skúmať kvantitatívnymi výskumami. Len kvalitatívnymi a prostredníctvom nazbieraných kazuistík.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ste jednoducho uzasna.
Najskor sa pytate, kto skumal ako take deti zili. Ked Vam poviem, ze take vyskumy su, tak uz tvrdite, ze ste ich aj citali.
A naviac viete, ze ja som si tie vyskumy necital.
Kde som napisal, ze tie vyskumy skumali tisicrocia stare veci?
A stale flirtujete s tym, ze homosexualita bola vynajdena :)
Deti s jednym rodicom tu su rovnako tisícky rokov ako deti homosexualov. Treba uzakonit, ze ak ma dieta jedneho rodica, musi mu byt odobrane a dane do uplnej rodiny, alebo mu musi byt doplneny druhy rodic :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak čítaj

čo si napísal a k čomu bola tá otázka

Písal si, že deti homosexuálov dospievajú už tisícky rokov - tak som sa pýtala, kto ich tie tisícky roky skúma.

Prekrúcaš.
Ak by si tie výskumy čítal ... podotýkam výskumy, nie články, v ktorých sa písalo, že "vyskumy hovoria" ... naozaj výskumy: hypotézy, sledované vzorky, metódu výberu detí, metódu získavania informácií, metódu kontroly vmedzerených premenných, vyhodnotenie a porovnávanie s kontrolnýmmi skupinami a podobne.

ja s ničím nelirtujem. O homosexualite som vedela viac ako mnohí tí, čo vtedy prijímali to, čo bolo platné podľa medzinárodnej klasifikácie chorôb a pokladali homosexualitu za úchalku, ktorej sa môžu vysmievať ... tak ako sa dnes mnohí vysmievajú z iných psychických ochorení a sú schopní iným nadávať do bláznov, ale pri homosexuáloch sú zrazu humanisti.

Nie žiadne zákazy nechcem uzákoňovať. Dokonca si myslím, že aj adopcia má byť dostupná aj homosexuálom. Očakávam však od nich trochu pokory a sebareflexie v tom, že nie sú ideálnym prostredím pre dieťa. lebo len to zabezpečí, že sa budú podľa toho správať a snažiť sa dieťaťu vykompenzovať to, čo mu nemôžu poskytnúť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako vzdy, reagujete len na to, co sa Vam hodi a ako sa Vam to hodi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bla bla

konkretizuj .... na rozdiel od teba ti tu píšem konkrétne veci

Poznám zákony o rodine, osvojení, poznám situáciu v detských domovoch a aj výskumy, ktoré sa zaoberli dôsledkami rôznych typov psychickej deprivácie alebo rodinných konštelácií

Napíš, čo konkrétne si som vybrala, lebo sa"mi to hodilo"? A čo sa mi vlastne hodilo a k čomu?
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre