SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Druckerov Slavkov, Pellegriniho komnata a tretia svetová (?) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Čím viac krvi sa vo svete prelieva za súčasného prelievania daní amerických občanov do výdavkov na zbrojenie a nasýtenia zbrojárskych koncernov, tým je pre tohto krvilačného stĺpčekara lepšie. Odkedy sa Trump vyfarbuje v prospech Pentagonu a v neprospech sľubovaných lepších vzťahov s najväčšou konkurenčnou nukleárnou mocnosťou, už vzal na milosť dokonca aj jeho! :) Už zrazu súhlasí s výrokom, že Trump "si zaslúži šancu" :) Hrozbu globálneho konfliktu ako vždy zľahčuje, hroziaci konflikt nemá "ten výtlak a strategickú hĺbku" na 3.svetovú. Už zostáva iba na posúdenie čitateľa čo je za tým jeho postojom, ktorý roky nemení - čím nebezpečnejšie sa žije ľuďom na celom svete, čim viac vojen, tým lepšie. Nepredpokladám nejakú chorú nenávistnú zlomyseľnosť, ale potom čo? Nerád niekoho bez dôkazov podozrievam, ale mimovoľným myšlienkam na nejaký mimoredakčný bonus sa neviem ubrániť.

Toľko o tom, čo sa mi na autorovi nepáči. Až na to podozrivé vojnové nadšenie jeho týždňové zhrnutia čítavam rád, vidno že mu to celkom myslí, občas je aj vtipný, občas si všimne to čo si iní tunajší redaktori všimnúť "nedovolili", ako napríklad pointu vzťahu Kiska-Gašpar, alebo ten paradox pri skonaní Pašku.
 

 

Hodne prekrutene :D
Smeraci udrzuju prostrednictvom skolstva narod blby a neschpny citat s porozumenim prave preto, aby takyto staby myslitelia mohli prekrucat ...
Este raz a zrozumitelne pre trkvasov kalibru "vecny pohlad": Rusko predstavovalo, predstavuje a este dlho bude predstavovat zhmotnene ZLO. Syria je ruske leno, Assad je pandrlakova vlada, ruski milionari si chodia do Syrie zastrielat ...
O USA, Pentagone, ci Trumpovi si mozeme mysliet kazdy co chceme, ale napodiv vacsina slovenskeho naroda prijala spojenectvo cez NATO ako lepsiu alternativu.
Jebnuti proruski trollovia zo Sumracnej, R. ambasady, ci nejakej ameterskej polovojenskej sebaobrannej skupinky vygumovanych chlapcov, co posiluju svali miesto mozgu su hodne pozornosti najvyssej prokuratury.
 

 

..svaly - samozrejme. Ale mozno to adresat takto lepsie pochopi :O
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Vojna

Absolútne nesúhlasím.
Rusko, v zastúpení Asad, si začínajú robiť, resp. už dlhšiu dobu si robia čo chcú. Sú to diktátori, ktorí sa sami od seba nezastavia. Preto jediným spôsobom ako situáciu vo svete nezhoršovať je postaviť sa im čelom. To Obama nedokázal, iba ustupovali. Obviňovať teraz Trumpa, že sa snaží situáciu trochu napraviť koreluje s neschopnosťou vidieť situáciu globálne. Pretože jediný spôsob ako sa dokáže zlo presadiť, je keď sa mu nikto nepostaví na odpor. A jediný kto je toho schopný je USA, Európa ani zďaleka. Napokon sme to už niekoľko krát v histórii zažili, kto si nepamätá, zaslúži si to zažiť znovu. Áno, Trump pôsobí ako narcis, poloblázon, ale to môže situácii teraz paradoxne pomôcť, viď Severná Kórea. Preto nazvať Trumpa agresorom, lebo sa stavia na odpor skutočným agresorom, je prinajmenšom neadekvátne. A iný ako tvrdý postup tu nemá šancu, to je snáď evidentné.
Amerika a Západ urobili veľa chýb, ale možnosť o nich diskutovať, priznať si ich a poučiť sa, stavia západnú spoločnosť predsa len viac na stranu demokracie a slobody.
 

 

Tá možnosť diskutovať na západe a použiť sa, ma vždy fascinovala. Akože sa dobre diskutovalo a poučovalo na hromade štyroch miliónov mrtvých vietnamcov a na ktovie koľkých afgáncoch, iračanov, líbijcoch a sýrčanoch.
 

 

smedok, súhlasím s tým, že západná spoločnosť je určite viac na strane demokracie a slobody, ale už by som zásadne rozlišoval medzi USA a EÚ. Tam je podstatný rozdiel vo význame vlastných egoistických záujmov nad cieľom riešenia mierovou cestou.
Otázka ako sa stavať k agresorom či teroristickým bandám či diktátorom je diskutabilná. Rozhodujúci by mal byť variant pri ktorom zahynie čo najmenej nevinných. Keby napríklad Kim (o ktorého príčetnosti si ani ja nerobím príliš ilúzie) aktuálne neustúpil - kam by sa to s podobne "príčetným" Trumpom vyhrotilo? Tie vzájomné až komické urážky a vyhrážania? Kubánska raketová kríza by sa tými dvomi zúrivými "rakeťákmi" mohla zopakovať aj s pokračovaním, ktorého následky si nevedia predstaviť ani štváči ako autor článku, či vyššie besné peny odfrkujúci spirited away.
 

Samozrejme

Samozrejme ku každej kríze treba pristupovať opatrne, zvlášť pokiaľ hrozí konflikt, v ktorom môžu umierať nevinní. A až najkrajnejšie riešenie je ozbrojený konflikt. Ale iba ustupovanie agresorom ich v konečnom dôsledku posilní. To je umenie diplomacie. Keď s vami diskutuje arogantný diktátor, ktorý je schopný opakovane použiť na svojich ľudí chemické zbrane, tak veľa možností na vyjednávanie nie je.
EU vs USA. Aký medzinárodný konflikt vyriešila EU? Práve v EU mi príde, že je tu toľko protichodných záujmov, predovšetkým obchodných, ťahajúcich sa z dávnejšej minulosti, že to EU natoľko patalyzuje, že nie je schopná k ničomu zaujať rázny a jednoznačný postoj, čo často hrá zásadnú rolu vo vyjednávaní.
 

 

No, teraz sú aj Tereza aj Macron veľmi bojachtiví.
 

Ďalší,

čo má problém čítať s porozumením, Schutz to napísal zreteľne a jasne: Navrátenie vplyvu USA do oblasti nestojí za riziko tretej svetovej. Panimaješ, maľčik?
 

 

Pán boľševik nenávidiaci iný názor, svojim jazykom hovor medzi svojim súdruhmi, ja ti nerozumiem.
A Schutz napísal presne: cena nesmie byť privysoká. Predtým, že je fajn navrátenie ich vplyvu ktorý vraj odovzdal Obama(!) :) Otázka iba je, čo je pre Schutza privysoká cena. Poznáme dobre jeho mantinely čo je stále prípustné a čo nie.
 

Ty to iba hráš,

tak blbý nemôže byť v skutočnosti nik.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

No

nevravím?
 

 

všetci žasnú nad hĺbkou tvojich argumentov
 

 

Americká cena je určená počtom padlých vojakov, ktoré sa Trumpovi prepečie. Nebude to 60 tisíc ako vo Vietname. Tipujem, že by nerozchodil ani 6 tisíc, možno ani 600, keby sa pustil s medveďom zapasy a ten by potopil loď páliacu tomahawky.
 
Hodnoť

 

Schutz, neverím, že Asad použil v posledných rokoch chemické zbrane, neverím ani agentúram, ktoré to tvrdia. Asad je natoľko vzdelaný a inteligentný, že by použitie chemických zbraní určite nenariadil. Nie kvôli nejakej ľudskosti, čo je asi na Blízkom východe neznámy pojem ale kvôli sebe samému. Veď sám dobre vie, že krvilačný Trump len čaká na nejakú zámienku...Zároveň začína napínať svaly aj súdruh Putin. No keď začali Turci likvidovať SÝRSKYCH kurdov na území SÝRIE, tak vypratal územie a vôbec neprotestoval na rozdiel od chabého protestovania USA.
 

 

je to vysoko málo pravdepodobné.
pre Assada je to čistá politická samovražda a hlavne, prečo by to robil?
má zbrane akéhokoľvek typu. mesto už bolo na lopatkách.
útok pod vlastnou vlajkou. zo strany rebelov.
 

 

Viete že počas kubánskej krízy Ruská ponorka skoro odštartovala armagedon ? Pretože stratili spojenie s Moskvou a USA na nich strielalo tie blbé granáty čo sa použivaju ako signalizácia pre ponorky kedže tam rádiove vlny majú často krát problém. A už išli odpláliť všetko čo mali na USA flotilu keď ich tam jeden chlapík presvedčil že to je blbosť.
Ale k veci. Kto môže povedať že sa nestalo niečo podobné ? A kto potom nesie zodpovednosť ?
 

 

Operácia pod falošnou vlajkou je častým spôsobom, ako vyvolať konflikt.
Najznámejší príklad je začiatok 2 sv. vojny - https://sk.wikipedia.org/wiki/...
Amerika ju spravila v 1953 keď chcela zvrhnúť legálne zvoleného iránskeho premiéra Mosaddeka (operácia Ajax), v 1962 Operácia Nortwoods ako dôvod pre vylodenie amerických vojsk na Kube.
Konšpirátori by povedali, že aj 9/11 či zostrelenie lietadla nad Ukrajinou bolo niečo porobné...
No a potom sú tu akože omyli, ktoré po čase nik nerieši. Chemické zbrane v Iraku či v Líbií. Nikdy neboli (pardón, Hussain ich dávnejšie použil), ale nikoho to UŽ nezaujíma.
Takže, ak sa pýta(š) na môj názor - je pravdepodobné, že tam boli chemické zbrane. Ale s vysokou pravdepdobnosťou ich nepoužil vládny režim.
A čo sa stane? Nakoniec to, čo sa stalo pred 5 rokmi. Vtedy Rusko zastavilo inváziu na Assada z rovnakého dôvodu - vrjaj použil chemické zbrane a treba zaútočiť. A Rusko diplomaticky vyhralo bitku. A ľaľa, o 2 mesiace neskôr sa začal Majdán v Kyjeve... Schválne - začne sa konflikt na Ukrajine či v Moldavsku?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre