SME
Piatok, 19. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Do pekla s Ficom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyberam si

dopekla s Ficom!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dopiekla s Frcom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Do pekla s Miklošom

Pán východniar Mikloš, čo dobrého ste spravili s kolegom východniarom Dzurindom pre ľudí z východného Slovenska ? Žeby nič, rovnako ako Fico? Fica ospravedlnuje, že nie je východniar.
Prešov najzakapanejšie krajské mesto Slovenska, a vaše rodné mestá Vranov a Spišská - hladové okresy tiež. Dialnica na poľskú a ukrajinskú hranicu nikde (to je vizitka tiež ďalšieho východniara Prokopoviča) a teda dotknuté mestá a obce trpia. Investície na východe žiadne.Ako povedal Fico, na východe nič nie je. To je vprvom rade Vaša a Dzurindova vizitka.
A teda do pekla choďte aj Vy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale tak.. ak nevieš čítať... (písať asi áno...) v tom článku bolo popísané dosť, čo urobil Dzurinda (a aj Mikloš) pre v š e t k ý c h Slovákov, teda aj východniarov.. Ak sa vypichnú niektoré detaily, tak to môžu vytýkať aj Oravci (chýbajúca diaľnica ŽA-Poľsko), aj z okresov Levice, Prievidza, Lučenec, Rimavská Sobota, Rožňava... (hladové doliny, chýbajúce diaľnice alebo vôbec cesty prvej triedy, v niektorých okresoch sa teraz za Fica rušia okresné nemocnice či lôžkové oddelenia, urgentné príjmy či záchranky..) Ak za Dzurindu vzrástol HDP o 100%, tak vzrástol pre VŠETKÝCH Slovákov. Len vďaka tomu sa dvihli platy na celom Slovensku v určitých profesiách, a len vďaka tomu sa začali niektoré projekty NA CELOM Slovensku.

Vytýkať niekoľko konkrétnych vymenovaných problémov je možné. Ale je dôležité CHÁPAŤ a "v súvislostiach" kontext, podstatu problému, podstatu zmien. Prosím: najprv si ešte raz prečítaj všetky čísla v tom príspevku, napíš si ich na papier, a porovnaj si ich. Až potom sa vyjadruj kriticky - po zhodnotení. Ty za ako dlho postavíš dom? Za rok? Za dva? A na tieto zmeny, o ktorých píšeš, treba oveľa - oveľa dlhšiu dobu. Áno, bolo by super, ak by tu boli lepšie cesty na PL či UKR hranicu. Ale frekvencia - intenzita premávky je tu stále nižšia, než na Orave, než cez Donovaly, než v iných častiach Slovenska. (PS: som východniar a žijem na východnom Slovensku).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Napísal som dosť jasne,

Fico a spol. sú štáto-mafiánski gauneri a korupčníci, klientelisti , rozkrádači daní a eurofondov. Jesné, že do pekla s nimi.
Ale poukázal som aj na menšie zlo- Mikloša. Dzurinda naprával izoláciu a kolaps Slovenska po Mečiarovi a spol. , to ja viem, ale ako? Uplne jednoducho, nič nemusel robiť a ani nerobil, stačilo sa prestať izolovať od západu (Ako to robil Mečiar a Slota) a všetko išlo samo. Západ skúpil celé Slovensko a aj investoval do neho, Dzurinda nemusel pohnúť ani prstom, rovnako ani "ekonomický genius" Mikloš. Stačilo sa otvoriť západu, rozpredať čo sa dalo a čakať na investície. Vporiadku, to nekritizujem, kritizujem však to, že ani za máčny mak nespravili nič pre východ, nezabojovali, absolútna pasivita, absolutne celé to nechali na Bratislavu a západ.
A vytešovať sa , že v Bratislave a okolí sa investovalo a celkovo v priemere ako celok Slovensko začalo prosperovať to neberiem. Ak sa jeden človek obžerie a druhý hladuje, v priemere objem kalorií na osobu je dostatočný ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano, vsetko bolo take jednoduche, ze stacilo tam posadit do kresla sliepku, ktora by dobala do jedneho tlacidla a vsetko by sa urobilo samo. Normalne samorozkvet jak svina.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No si to vystihol,

Dzurinda s Miklošom konali ako sliepky, stačilo zobať západu z ruky. Ale ako som napísal, to je vporiadku. Vporiadku však nie je, že sa absolutne vykašľali na východ, nespravili pre východ absolutne nič, teda ozaj boli ako tie sliepky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najlepsie co moze politik pre ludi urobit, je nerobit nic. lebo akonahle zacne robit, tak to je signál pre všetkých poctivo sa živiacich občanov, aby si držali všetky vrecká, peňaženky, mešce, pudeláre, deti aj pokladničky..... Minimálne na Slovensku je to tak. Takže na Slovensku je konštatovanie, že politik nerobí nič, len sedí, pre občana tá najlepšia správa. Lepšia by bola len vtedy, keby poniektorý politik sedel v zariadení mrežového typu......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Správne napísané,

ano, toto platí na Slovenské pomery.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ach jaj

bratm zase jeden co by chcel specialne zachadzanie, aby v jeho valale nieco postavili , sak je nas ? To mas uz inu dobu ako za naseho Jakesa. Pripadne chces aby ako Jahnatek , nalial do svojej dzedziny chechtaky ?

To ako za vlady SDKU sa mala postavit dialnica az po Uzhorod? Ani o 12 rokov niesme este v KE, asi take realne to bolo ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jaj, takže pardon,

na východe nech skapal pes a privilegovaná Bratislava nech robí nábory pracovníkov v Srbsku, lebo už nemá kto robiť.
A dialnicu tiež netreba, stačí že na východe platíme tolko za dialničnú známku ako na západe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

brat kur , už v r.2016 bolo jasné , že Vám Váš idol a vodca Fico diaľnicu nepostaví. Ale Vy ste ho volili . Nedávno povedal , že na východe nič nie je.No a čo Vy ? No nič , budete ho voliť naďalej . No nech sa páči .. :-) :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak ide o to, kto voli Smer,

tak mám grafickú mapu volieb Slovenska v pamäti ako celú pomerne rovnomerne červenú, okrem Bratislavy a juhu. A čo sa týka krajských volieb, Smeráci na východe posledne nevyhrali, ani v KE ani v PO. Smer vyhral v Trečianskom a Nitrianskom kraji.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

brat kur , trochu viac presnosti prosím.Smer v r.2016 vyhral vo všetkých krajoch okrem bratislavského. Takže aj v prešovskom , ako aj košickom !!

https://www.webnoviny.sk/parla...
Ale nie je podstatné , že vyhrali , ale ako som napísal , že ich budete voliť zasa . Ale ako chcete :-) :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale toto je cast dosledku aj dzurindovej politiky. Mladi zacali odchadzat za pracou a vzdelanim do BA, lebo tak sa nastavila infrastruktura ekonomiky a stari su mentalne bohuzial unaveni zo zivota. Lahko ich oklamat. Co tvrdi brat, je pravda. Ale je aj pravda, ze dxurinda miklos bolo daleko daleko to naj, co sme mali. Skoda toho zaveru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nesúhlasím. Podiel viny politikov z tých čias - Dzurindu, Mikloša je malý. Veľmi malý. Chýba u nás ekonomické povedomie a znalosti. Ak sme chceli do EU, tak musíme mať a zákonmi udržiavať trhové hospodárstvo. Legislatívne sa tomu veľmi ťažko kladú prekážky (v EU). Trhové hospodárstvo "samo" vytvára väčšinu dejov v krajine. Opakujem: prekážky tomu sa legislatívne robia ťažko (v trhovom hospodárstve). Ak by o to bola snaha, nazvali by sme to "regulácia". O tú sa snaží Fico. Regulácia prechádza do protekcionárstva určitých skupín, regiónov odvetví. Vrátim sa na začiatok: v BA už pred 100...50...30 rokmi bolo viac bohatstva a bohatší ľudia. Toto v spojení s lepšou polohou (ako má východ SK) - blízko A, I, HU, CH, D... vytvorilo taký hospodársky boom na západ. SK, že sa nám na východe samozrejme javí, že sme odstrkovaní, zaznávaný, nepodporovaný.. Je to nepríjemné, ale je to fakt. EU robí rozvojové programy pre chudobnejšie regióny, eurofondy, ale nestačí to na úplné vyrovnanie rozdielov. Mám možno nedostatok znalostí, ale takéto "chudobnejšie až chudobné regióny" sú cca na 30% území Španielska, Portugalska, Škótska, Írska, Maďarska (celý sever a východ od Miskolca). Máme aj trochu smolu - najmä na politikov a vôbec celú čvargu na nich naviazanú, lebo to nie sú len politici, to sú aj ľudia vo funkciách v štátnych org, zdravotníctve, školste, ministerstvách, úradoch..: ak by sa so zdrojmi (rozumej financiami, rozpočtom, nákladmi..) u nás narábalo eticky a seriózne ako sa to napr. deje v severských krajinách, bolo by dosť peňazí na VEĽMI KVALITNÝ život vo všetkých našich regiónoch. Žiaľ: to, čo sa javí už ako fráza, je najsmutnejšia skutočnosť: "do vreciek" "našich ľudí" odtečie 10-20% verejných peňazí z tých, ktorými sa niečo obstaráva. teda samozrejme nie z platov, ale z toho, čo sa nakupuje, investuje, rekonštruuje, atd. Mám 25 ročné skúsenosti z verejného obstarávania a blížim sa ku poznaniu, že z 90% nákupov a obstarávaní ide bakšiš, všimné, či úplatok. Ešte aj vedúca školskej jedálne (nie všetky, aby som neublížil...) dostane za to, že nakupuje niekde pravidelne pre detičky suroviny, raz za mesiac "pravidelnú platbu?" alebo pár kg potravín.. U nás (za peniaze Mestskej časti) sa stavali parkovacie miesta, jedno (stavalo sa naraz niekoľko desiatok) vyšlo na 1.000e. Žiadne extra náklady: odkrývka hliny, nejaké vrstvy štrku, malý valec, najlacnejšie zámková dlažba, pár kg betónu na nájazd cez obrubník. Koľko by stálo, ak by to robil "nákladovo lacný" živnostník po serióznej súťaži? 500? 600? Áno, Figeľove tendre, kde sa vysúťažilo za 50% ceny, bolo pritiahnuté za vlasy a narobilo aj nejaké škody. Ale každý človek schopný rozumne uvažovať pochopí, že 65-75% rozpočtárskej ceny je primerané a dostatočné na realizáciu. Keďže v Nórsku sa toto nedeje, tak majú dosť peňazí na super životnú úroveň aj v najzaostalejších častiach krajiny.

Takže asi toľko malá sonda do vplyvu Dzurindu a iných politikov na to, ako žijeme, čo máme, čo budeme mať..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Náklady a ceny v stavebníctve

Figelové tendre na diaĺnice sa prekrúcajú na obraz Fica.
Hospodárenie NDS je viac tajné, ako vojenský systém na Slovensku.
Rozpočty stavebných diel sa vypočítavajú podĺa normatívov-cenníkov, ktorým sa venuje priebežne x odborníkov. V zásade ich kvalitu nikto nenapadá.
Trhové ceny sú samozrejme len odvodené, ale cena z cenníka je realizovateĺná.
Keď Fico napadol Fígeĺa z neodborného zníženia cien diaľnic, spravil precedens,ktorý objednávateĺ prác nerobí.Licitoval zvýšenie cien.
Cena sa zdvihla o 20% korupčný poplatok a 10% na zmätkovitosť,slabú odbornosť slovenských firiem.
Celkové navýšenie o 30% proti napr.Nemecku,je z dôvodu
a)korupcie
b)v niektorých prípadoch neodbornosti a preorganizovanosti firiem v stav. sektore
c)malého trhu Slovenska, zámerné izolovanie od informácií v EU zo strany vlády.
d)médiá z dôvodu vyššieho zamerania na regionálnu politiku a ekonomiku,
nie sú schopné poskytnúť zo zahraničia relevantné informácie.
Denníky sú príliš malé a podfinancované,aby dokázali robiť ekonomickú investigatívu vyššieho rangu.
e)malá časť obyvateĺstvá % tuálne má záujem o koncepčné analýzy a
verejná mienka vzniká na podklade "jedna pani povedala(Fico baba).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Platí to , čo som napísal

Smer 2016:

https://upload.wikimedia.org/w...

VUC 2017:
Na východe, teda v PO a KE kraji Smer nevyhral vyhral v krajoch TN a NR
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja sa nebavím o volbach do VUC v r.2017 , ale parlamentných voľbách v r.2016.Nakoniec pozri si oficiálnu stránku štatistického úradu .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ved ja som dal Smerácky graf 2016

2016.Bratislavy a juhu (Si pozri odkaz vyššie)

Volby 2017 to som dal ako bonus ako vyvrátenie tvrdenia, že východ volí Smer.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre