SME
Sobota, 20. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Apel na slušnosť je pre politikov ako Fico iba na smiech (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

A čo tak

generálny štrajk?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to legálny prostriedok polit. boja

Opozičné strany aj organizátori protestov by mali o tom debatovať. Sme vo výnimočnej situácii. Vládna mafia prekročila červenú čiaru. Je zodpovedná za smrť 2 ľudí. Kuciak bol popraveny, lebo odhaľoval miliónové podvody ľudí spojených a krytych Smerom. Treba využiť všetky legálne prostriedky na dosiahnutie predcas. volieb.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak pre

právnika Fica boli kauzy, ohlupovanie, podvody, krádeže či vražda dvoch mladých ľudí iba skutky, ktoré sa nestali resp. obyčajná neschopnosť prevziať zodpovednosť za výsledok svojich 11 rokov ... tak zmariť obyčajné referendum bude pre neho obyčajná malina ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Už nestačia iba davy na námestiach,

koaličníci národu ukazujú zo svojich luxusných kancelárií a sídiel dlhý nos. Na chrapúnov slušné prosby o zmenu spôsobu ich vládnutia zákonite nezaberajú - oni slušnosť považujú za slabosť, a preto sa cítia ako alfa samci medzi ustráchanými ovečkami. O predčasné voľby zatiaľ nemajú záujem vzhľadom na doterajšie prieskumy volebných preferencií. Výhodnejšie sa im zdá dovládnuť a dorabovať čo sa dá a potom sa uvidí... V najhoršom prípade sa zbalia a nasledujú Mela a podobných do Karibiku, či na Floridu.Peniažky tam už majú dávno uložené, doma rýchlo potichu popredajú limuzíny, byty a vily.
Dúfajú však, že tá chvíľa ani nenastane, kým opozícia nebude schopná prekonať svoju rozdrobenosť a lídri opozičných strán a straničiek svoju túžbu po mieste v budúcej koaličnej rade. Fico sa tej chyby pred rokmi vyvaroval: z peňazí sponzorov poskupoval všetky možné strany a ich "precedov", pospájal ich značky a majetok a na svete bola akciovka Smer-SD, ktorý má síce k sociálnej demokracii ďaleko, ale je zato mocenským monolitom na ľavej a strednej časti politického spektra s presahom medzi finančnú oligarchiu a vysokých štátnych úradníkov.
Organizátori protestov už zrejme narazili na svoje mantinely, preto je načase, aby sa jednoznačne a s jasným programom zapojila do nich aj opozícia, pretože práve ona bude musieť realizovať nápravu vecí verejných. Reči o nepolitickej politike sú iba deravým plášťom na koncepčnej bezobsažnosti. Už len požiadavky na odstúpenie vlády, či na predčasné voľby sú predsa politikou!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre : 1055532

áno až po mantinely ... zrejme potom dilema ... teda, buď spojenie opzície k čomu nedôjde, alebo zotrvanie toho ficopaškvilu do riadnych parlamentných volieb ... všetko ostatné (iba svietiť a kúriť) právnici Smeru uhrajú vďaka poznaniu uvedených medzí demonštrantov, neschopnosti opozície spojiť sa či reálnej možnosti zmarenia referenda právnikmi vládnej mašinérie ... pre ficopaškvil zo skúseností ich politickej práce, ešte existuje posledná praktická možnosť ... vyprovokujú nepokoje obyvateľsta, aby mohli svoju zodpovednosť za 11 rokov vlády zhodiť na demonštrantov, médiá, prezidenta či obyvateľstvo ... čo už aj Ficom naznačili a pre právnikov vládnej moci malina ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Existuje ešte jedna ústavná

možnosť - občania majú právo postaviť sa na odpor vládnej moci, ktorá sa dopúšťa zločinov a potláčania demokracie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

fakt ... no aký by bol predpokladaný výsledok ? - právnik Fico by jednosznačne situáciu zneužil vo svoj osobný prospech .... svoju osobnú zodpovednosť by preniesol na obyvateľstvo, obvinil by prezidenta, médiá a dosiahol to čo chce ... nepostihnuteľnosť ... i keď treba povedať, že jeden pokus (sťa prezident) mu už nevyšiel ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Občania majú

(ak chcú nastoliť poriadok) hlavne povinnosť ísť k voľbám. Ovce sú disciplinované ale Fica drží pri moci hlavne tá množina voličov ktorá si hovorí “nejdem voliť lebo aj tak sa nič nezmení”. A to je práve tá lož a pravá príčina prečo sa u nás deje to zlodejstvo na ktoré všetci hľadíme a márne sa zlostíme. Môžeme si za to sami!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre