SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smer umiera, vytiahnite defibrilátor (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Dodo

klidek, nevytiahneš ho , ani keby si chcel
Schoval som ho.
 

 

On si ho vytiahne vzdy, ked sa zalubene pozrie na Ficov plagat na stene.
 

ale

Veď keď tvrdí nie ,nevieme či tým nemyslí na defibrilátor. Dedukovať sa dá len keď si pozrieme profil.
 
Hodnoť

Fico sa zabetónoval dvakrát.

Fico po páde z funkcie predsedu vlády SR a vynútenom súhlase s obsadením jeho postu Pellegrinim urobil k ochrane svojej pozície v strane ale aj v politike ako takej až dve opatrenia. Neurobil len jednu, ktorá sa stále mediálne prezentuje, že zúžil predsedníctvo Smeru, ktorým vyblokoval prípadných podporovateľov Pellegriniho krídla a posilnil svoju stranícku pozíciu, ale zároveň zablokoval prípadný autonómny prienik Pellegriniho krídla cez poslanecký klub.

Práve preto sa nechal Fico schváliť ako predseda poslaneckého klubu strany Smer, čím získal absolútnu kontrolu nad stranou i parlamentom. Jeho kroky sú racionálne, avšak z dlhodobejšieho hľadiska nemusia byť do budúcnosti garanciou, ktorá jeho súčasné postavenie udrží. Tieto kroky už nie sú podporované akcionármi Smeru, ale sú len osobnou brzdou príliš rýchleho pádu Fica, prípadne vytvorením politickej platformy, ktorá mu aj v budúcnosti udrží vysokú mieru vplyvu v politike a tým aj beztrestnosť pre seba a svojich "blízkych".
 

 

Myslím, že šťastie, pohodu a dobrú náladu mu už neprinesie nič. Môže sa iba utápať v akomsi svojom vlastnom delíriu. Nedokážem pochopiť čo ľudí vedie do tejto polohy. Radšej by som bezstarostne pásol ovce na salaši.
 

 

Ani ja to nechápem, ale je to bezmedzná túžba po peniazoch na úkor všetkých a túžba po moci.
 

nùka sa

vysvetlenie-je neskoro. Dotyčného by už ani pasenie oviec nespasilo. Preto cieľom je udržať si imunitu čo najdlhšie, alebo sa zbaliť do Smeru spriatelených krajín /Rusko,Vietnam,Belize/.
 

Zabudla si na Severnú Koreu, Venzuelu

a Vietnam.
 

 

Iste, teraz je už neskoro. Ale na čo sa do tej polohy vôbec teperiť? Ten sa už bez ochranky nemôže prejsť azda ani po balkóne v Bonaparte.
 

 

dobrý sumár, ďakujem
 

 

V prvom rade prieskum dôveryhodnosti politikov nie je o stranách, takže komentár vychádza zo zlej premisy. A čo sa týka zabetónovania, áno je to tak a rovnako by to spravili aj iný politici, ktorí by chceli ostať (ak by na to prišli) Je proste dobrý v tom čo robí.
 

 

Myslím, že fyzický a psychický nápor, ktorý by predstavovala platforma vytvorená proti vôli akcionárov, stres spojený s veľkými aj komunálnymi voľbami, expremiér nezvládne. Ale zrejme je jeho vzorom kráľ Leonidas.
 
Hodnoť

Nič nevyťahujte !

Nechajte ich v pokoji zomrieť !
 

Myslim,

ze napriek usmevom vobec nejde o pokoj, inak by sa nediala zmena predsednictva, ani prvotny ustup " pre blaho slovenska". To je pomala agonia, ci sa im to paci alebo nie.
 
Hodnoť

Skoda

elektriky.
 
Hodnoť

Nestacil by

skalpel?
 
Hodnoť

Smer potrebuje defibrilátor

ale Slovensko potrebuje skôr eutanáziu Smeru. Táto strana rovnako ako SNS nám už nič dobré neprinesie.
 

 

Ale potrebuje aj rovnako populistickú náhradu, aby voliči Smeru mali koho voliť. Pred rokmi prešli od HZDS k Smeru, teraz prejdú ku komu? Nevidia náhradu, teda buď budú stále voliť SMER, a bude im jedno, že má zločineckú minulosť a aj prítomnosť, alebo nebudú voliť vôbec.
 

no keď nemajú koho

nech nejdú voliť
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre