SME
Sobota, 20. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Katastrofa: nikdy nebolo lepšie (píše Ivan Mikloš) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opäť výborný článok. Vďaka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pridávam sa...

Fakt výborný (odborný) článok. Pán Mikloš máte aj moje uznanie.

Jeden môj postreh.
Je zaujímavé, že aj napriek tomu, že článok nie je konfrontačný (nie je namierený voči nikomu konkrétnemu a len sa snaží pomocou faktov upozorniť na to, že jednou z vážnych novodobých hrozieb ľudstva je populizmus), tak niektorí prispievatelia v svojich komentároch (nižšie) reagujú skoro tak, ako keby p. Mikloš písal o nich samotných...
Aj to je dôkaz, že článkom p.Mikloš zasiahol do čierneho!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pridam aj sem:

Ivan Miklos a Penta
nejako je tu teraz Ivan dost casto na SME , nezda sa?

no zda sa ze chyba na konci clanku ten disclaimer o minoritnom akcionarovi Penta - SME a tiez mozno aj aj minoritonom akcionarovi Miklosovi v Pente?

Inac dobre nacasovania na navrat aj na promo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dôveryhodnosť , liberálna demokracia.
Skutočne nie až taká dôveryhodná osoba o tom píše.
Možno pravdivý,ale hlavne školopovinne zameraný koment.
Prijal by som špeciálne od tohto autora praktický príspevok na zvýšenie
morálky,resp.hospodárstva a nie články p.profesora.
Akademickosť ako vyšitá.Sme v Oxforde alebo v krajine,kde 500 km súvislé diaľnice je problém?.Ešte našťastie nám zabrali Podkarpatskú Rus.
Čo takto praktický návod čo s Rómami,alebo finančný príspevok na nejakú lavičku v parku
..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto chce psa biť, palicu si nájde, že ? :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemám proti autorovi podstatné výhrady až...na to,že marazmus v ktorom
sme dnes hlavne vďaka Smeru, začal už za Dzurindu a Mikloša.
Už vtedy sa etablovala skupina Penta,J&T s jej vplyvom na vládu.Gorila
je stále nejasná a pritom nejde len o Colu Fica.
Mnohé veci sa prehliadali, lebo veĺkou lyžicou sa riešil strategický investor,
riešila sa EU.S Radičovú to bola už čistá arogancia a tá Vás neprešla doteraz.
Ste zodpovedný za vývoj v tejto krajine a akademizmus je nepatričný.
Hráte sa stále na hrdinu,ale Vaše hrdinské kroky by možno robil i Fico.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K obo, príspevkom

908035 si Ty ale číslo, práveže článok je o praktickej stránky, uvádza fakty a- výsledky prieskumov
Chceš návod: sloboda a vzdelanie (nie je to ľahké pochopiť, ale skús sa zamyslieť)

Paradoxne bola to Dzurindová vláda, ktorá vyšetrovanie popísané v Gorile viedla, bola to Ficová vláda (menovite policajný prezident Gašpar), kto vyšetrovanie zastavil a pokúsil sa zistené fakty zlikvidovať.
K poslednej vete "Vaše hrdinské kroky by možno robil i Fico" Mal takmer dvadsať rokov, aby pokračoval v ceste, ktorú Dzurindová vláda začala a ani omylom sa tým smerom nevydal, takže žiadne "možno" neexistuje, je tu realita rozvrátený štát, skepsa a pocit nemohúcnosti, Spomeň si na pocity, ktoré ovládali Slovensko za Dzurindovej vlády, nádej a viera v budúcnosť Slovenska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

emsus ti to popisol dost jasne a vystizne.
Ja dodam, ze Fico mal casu dost kedze v politike je od cca 1994, naplno sa zorientoval pri vyjednavaniach so sponzormi kedze vsetkym nam je jasne ze kampan v 2002 ked bol Smer uplne vsade, ale uplne, nemohla stat menej ako 200 milionov, a pocas jeho prvej vlady uz vybudoval struktury v ramci institucii. Takze v 2012 mohol naplno rozbehnut rwformu zdravotnictva, reformu skolstva, ale nerozbehol. Pretoze nechcel. Pretoze vedel ze to su nepopularne temy a kroky a ze by sa mu to veli tazko komunikovalo, a pre neho je podstatnejsi obraz u ludi ako napredovanie krajiny.

Lenze neodhadol to. Gorila (nie kauza) ho prerastla, rozvratila stat a nakoniec sposobila jeho pad v ramci ktoreho sa do znacnej miery vytratil aj obraz u ludi na ktorom mu cele roky tak zalezalo.
Ziadne hrdinske kroky by Fico nerobil. Fico nema gule robit nepopularne opatrenia.
Moze sa Fico aj ***** a spolu s Mariou aj polohy z kamasutry davat, ale Kuciakovu krv zo seba nezmije, aj ak by s tym nemal priamo nic spolocne, cim si vobec nie som isty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hranolovi

na ľuďoch "celé roky tak záležalo"?
Nebuď smiešny!
Jemu záležalo len na moci. Ovládať všetko.
A tomu prispôsobil všetko.
Za tých 11 rokov čo riadil túto krajinu sme mohli byť oveľa bližšie k Švajčiarsku.
No on nás od tej méty práve že vzdialil.
Pričom krajinu a aj jej obyvateľov ekonomicky a morálne zdevastoval.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No psobijcovi by som chcel pripomenut ze len vdaka dzurindovi a jeho vladam sme v europe a platime eurom, nic lepsie sa nam nemohlo stat, preceda a banditi s ktorymi vladol 10 rokov mali jedinu viziu, ako sa napakovat, dzurinda a miklos napriek preslapom mali jasnu predstavu a tiez ju v ramci moznosti(pripomenme sdl vo vlade aj s jej polenami),takze takto to je a keby tento narod neobdivoval tupcov ako tomtom,preceda,slota a meciar mohli sme riesit ine veci
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Plk Fico

má jednu zásluhu ktorú mu nemožno uprieť. Doviedol v tomto štáte korupciu, klientelizmus, kleptokraciu a mafiánsky spôsob vedenia štátu do dokonalosti. Blahoželám ti ako jeho obdivovateľovi. Asi máš z toho prospech!? Či?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Porovnávať...

...Činu s USA a jej dôverou občanmi? Neviem či sa dá tak posudzovať? USA svoj blahobyt začala dávno budovať vďaka slobode podnikania,ale aj vďaka svetovým vojnám sa stala superveľmocou. Naproti Čína nemá liberálnu demokraciu typu USA,ale vláda umožnila občanom postupným nedávnym uvoľňovaním podnikania a vpustením zahraničných investorov .Dnes sa prakticky všetko vyrába v Číne. Vzrástla zamestnanosť ,občania si viac dovolia aj kúpiť ,tak prečo by nemala dôvera v štát stúpať? Hlavným rozdielom bude v množstve obyvateľstva kde Čína pri vyše miliardovej populácii má kde hospodársky rásť,oproti občanom USA. Frustráciu museli občania USA zažiť pri kríze z roku 2007 kde začala hypokríza a pokračovala pádom bánk,kde vláda musela zachraňovať banky ,aby sa im celý systém nezrútil. Vlastne opatreniami vláda si zachraňovala dôveru občanmi. Keby také opatrenie vláda neurobila ? Dôvera občanov v štát by nebol na 33% ale na 0.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slovenské Euro má tiež pachuť.Počiatek výmenný kurz išiel riešiť na jachtu
v Monaku s J&T.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To hej,

ale kto mu to umožnil? My voliči sme pristúpili na Ficovu tretiu cestu. Tá euro nepotrebovala - pamätáš si na bilbordy s holými zadkami Fica a spol. proti EÚ a euru? A keď už tu tá možnosť bola, bol by hriech ju nevyužiť. Ďakujme sami sebe... a furt dokola volíme a volíme a volíme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

100% súhlas

100% súhlas
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slovenský volič nie je jednoliata masa.Od Rakúsko-Uhorska sa meštianska vrstva pchala do za dku Viedne. Po páde monarchie Jurkovič pomáhal rozpredať Pálfiovskú zbierku obrazov svetovej úrovne.
Po celom Slovensku rozkradnutia zámkov a vandalizmu boli na bežnom poriadku.
Za Tisa kto mohol, arizoval.Celá štátna správa a učitelia boli vymení Česi za Slovákov.
Dostali byty, funkcie.Po februári 48 opäť sa rabovalo,niekedy už i po 45.Vláda lumpenproletariátu po 48 sa z obmenami deje doteraz.Ak potomkovia povalačov z februára 48 majú vysokú školu,väčšinou dostali skúšky zadarmo.
Bez morálnych veĺmi prísnych pravidiel vnúčence týchto vrstiev hrdinov ani nevie čo je správne.Vyrastá vrstva vygumovaných ako napr. Adela.Počet SUV a hodnotové zamerania riešia voľby tak,aby ostalo status Quo. Prečo majú východniari vyššie platy v BA je taká perlička čo s tým tak trochu súvisí.
Fico je len figúrka čo chráni záujmy celej tej čvargy zlodejov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Objektívny a fundovaný článok. Vyčítať Dzurindovi resp. Miklošovi súčasnú situáciu je buď totálna nevedomosť (zaslepenosť) alebo ignorancia faktov:
1) Fico vládne kontinuálne (až na 2 roky! 10 rokov.
2) Za tieto roky "prejedol" čo sa rozumnými opatreniami (aj keď robili chyby-kto ich nerobí) pripravilo za Dzurindu (vstup do EÚ, príprava Eura, rovná daň , ktorá prilákala zahraničných investorov) a mal dosť času všetky negatívne Dzurindove rozhodnutia zmeniť.
3) Nech mi prívrženci Fica povedia len JEDNO rozhodnutie, ktoré zakladá výraznú ekonomickú prosperitu Slovenska v budúcnosti resp. zlepšuje jeho pozíciu vo sete , ktoré bolo prijaté za vlády Fica a ja na oplátku vymenujem najmenej 3 opatrenia , ktoré výrazne ekonomicky poškodili SR, zaťažia naše deti a vnukov resp. ktoré výrazne poškodilo meno Slovenska v civilizovanej Európe (EÚ).

Ak niekto pristane na túto ponuku a uvedie mi takéto opatrenie ex-premiéra Fica (len prosím nie :vlaky zadarmo, fixné ceny energií,a hlavne ekonomické balíčky a pod.)a ja zároveň nebudem schopný uviesť min. 3 negatívne opatrenia tak ponúkam fľašu koňaku Hennessy (cena cca 30€)-je to férová ponuka, kolegovia-priaznivci p. expremiéra nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

" 3) Nech mi prívrženci Fica povedia len JEDNO rozhodnutie.... "

Nie som jeho prívrženec.
Ak sa nemýlim, vlastnou hruďou odrazil finančnú krízu.
Tak, že sme si ju ani nevšimli.....

BTW
O koňak sa s tebou podelím :-))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pockaj pockaj...

ako mozno hrudou odrazit nieco co sa nas nedotklo... Sa pytam radsej predtym ako aj mne ulejete... :D :D :D
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre