SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neslušné Slovensko (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Možno by bolo dobre skončiť s chodením na námestia.

A dva dni by mal národ zostať doma.

A bolo by po probléme.

Treba sa spýtať Veľkého strážcu.
 
Hodnoť

autor sa aj mýli

Konečne niekto deklaruje viac „než len už smutne otrepané“ vzdelávanie, vedu, zdravotníctvu, poľnohospodárstvu, súdnictvo.... Nielenže nám berú prírodu, kultúru, zdravie. Robia z nás idiotov, trollov, fyzické a psychické ruiny.
Ale autor aj sa mýli. Toto nie je „koreňom veci“. Toto je „len“ prirodzený dôsledok toho, čo sa tu udialo v nedávnej minulosti a čo sa tu dnes deje – samovývoj systému v stávajúcich podmienkach.
Ako „príklady, kde už sme“ stačí sa lepšie pozrieť sa na každodenné „maličkosti" okolo seba, alebo trebárs, spraviť si výlet do Vysokých Tatier. Síce Móryho/pardon Majského(!) vyhliadka na Štrbskom je (ešte?) nefunkčná, ale tam už ani končiare, či lesy netreba. Sú tam predsa super veľkoplošné reklamy (!) aj pred lanovkou i na Hrebienku je naživo tereňák 4/4! A holé zadky „tiež turistov“ vo výklade Kempinského (doslova) za noc na osobu len od 300 do 500,-EUR! A bezva talianska restaurant hneď vedľa... Tiež betónovo-folkloristický lyžiarský areál na Štrbskom Plese je perla! A výuka angličtiny priamo vo vlakoch grátis („station-validate hlásenia “ nemajú chybu), hranolky a živé kapely (šic) až na Popradskom Plese... Feldner z BUBO položil raz otázku: Ako asi vníma Slovensko turista- Ind? Hm, čo tam Ind, ale ako MY?
Slušné Slovensko? Systémovým riešením by bola možno odprivatizácia (ha-ha). Realistickým, ľudia – komunity pranierujúce tie „neslušné maličkosti“.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre