SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čas opozície ešte nie je zrelý (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Carpe diem

Volebné kampane sem lebo tam, problém vidím skôr v únave súčasnej katarzie. O dva roky z nej totiž ostanú iba trosky, i keby sa z Veľkej Mače stalo pútnické miesto.

A nové strany... ak nie sú pripravené ísť do predvolebných zápasov za súčasných priaznivých podmienok, tak nebudú toho schopnými ani o dva roky. Moment prekvapenia, ktorý by mohli dnes i s opozíciou využiť, sa možno už nevráti, skôr zmizne, vyprchá, tak ako ich počiatočné nadšenie priniesť čosi nového, čerstvý vzduch do tejto zatuchnutej diery.
 
Hodnoť

 

Toto všetko je iba veštenie z kryštálovej gule.
Dôležité je aby sa novými volbami popretŕhali mafiaánske zväzky i keby volby mali byť každé dva roky
 

je to tak, presekli by sa chapadla

chobotnice, preto predcasne
by boli darom z nebies pre slov.
momentalne chobotnica opat
mlaska, iba poprekrucala chapadla
manickine sprostosti, vraj cas
opozicie este nedozrel - na rehot
podla vzoru jablka, zemiaky?
 
Hodnoť

 

Iba by som dodal, že bohužiaľ opozíciu zatiaľ okrem túžby po moci spája iba veľmi málo naozaj prospešného pre krajinu. Osobné animozity priam kričia. Chýba spoločná vôľa po skutočne hlbokej zmene charakteru štátu, program a zhoda na legislatíve, ktorá by naozaj udrela na "chobotnicu", pevne usadenú vo všetkých štátnych štruktúrach. Napríklad naozaj účinný zákon o preukazovaní pôvodu majetku, vrátane sankcií.
 

 

ÁNO, ALE:
najprv treba vyklčovať, burinu vytŕať i s koreňami, pôdu skultivovať a potom môžeš začať práce na záhrade, nie žeby jej projekt nemal byť už teraz....
 

 

Ja si od toľko žiadaného zákona o preukazovaní pôvodu majetku nesľubujem absolútne nič. Prv, než by uzrel svetlo “zbierky”, majetky budú “upratané” tak, že ani jeden nebude prevyšovať čo len jedno euro nad oficiálny príjem. Veď aj dnes už vidíme milionára - chudobného dôchodcu Majského. Čo by mu už vzali, keď žije z pár korún dôchodku a vlastne nič nevlastní. Okrem toho, rozumný majetný nemusí ukazovať / okrem toho, čo sa nedá skryť/ všetko, čo vlastni, na obdiv. Umelo sa budú znižovať oficiálne ceny - hlavne pri predaji nehnuteľnosti a tam, kde sa môžu tvoriť ceny len medzi dvoma dohodou, časť pojde mimo oficiálne “papiere” , peniažky sa budú prepierať, a štát bude prichádzať o dane. Neviem, či niekde vo svete funguje takýto zákon dokonale.
 
Hodnoť

 

Za dva roky ešte pribudnú nejaké sociálne balíčky, takže preferencie budú úplne iné a Smer zas vo vláde zabetónovaný. Každý volič by mal byť povinný absolvovať IQ test a voličský preukaz by dostali len tí, čo dosiahli aspoň IQ 100. To by už sociálne balíčky ani sociálne slová poslanca Fica toľko nezaberali.
 
Hodnoť

 

Zmena vlady príde a vlada bude bez Fica. To najhoršie čo by sa mohlo stať su predčasné voľby 2018 s preferenciami opozičných strán nameraných v 2018. Projekt A. Kisku je potrebnou "kockou" do opozičnej skladačky. Myslím, ze je psou povinnosťou opozície (SAS, OLANO, SME Rodina, PS+SPOLU, KDH) akceptovať a prijať ohlasenú posilu (A. Kisku) aj keď na ich vlastný úkor. A nielen preto, ze Kiska ma osobnú skúsenosť s víťazného zapasu s Ficom. Richard Sulík v tejto (novej) situacii osobnostne nepredstavuje najlepšiu možnosť na post premiéra. Kiska prinesie do radov demokratickej opozície aj potrebnu a z hladiska víťazného zapasu nevyhnutnu synergiu. Z tohto pohladu skutocne este cas nedozrel.
 
Hodnoť

Po refende nový začiatok

Kiskova úloha od 2019 je veľmi neistá. S touto stranou, či by ju už po ukončení svojho úradu založil sám alebo prevzal vedenie v inej, zatiaľ nemožno počítať.

I v prípade úspešného referenda by však prichádzal do úvahy termín volieb až pribižne o rok, poniektorí ho kladú až na koniec 2019, teda do marca 2020, termín regulérnych volieb, na dozrievanie opozície už mnoho času neostane a na svojej situácii už nič nezmenia.

V podstate teda ide iba o to, aby sa i navonok prejavila vôľa ľudu - Takto nie.
 
Hodnoť

 

keď pouličné protesty naberali na sile a práve v momente, keď sa schyľovalo k tomu najväčšiemu z nich, boli jeho organizátori za prezidentom a následne bol protest zrušený. je veľmi pravdepodobné, že v tom plány Andreja Kisku na politickú kariéru zohrali istú úlohu, ktoré sa mi veľmi nepáčia. na AK nezanevriem, ale ani nezabudnem na jeho postoje v tomto kľúčovom momente. príliš to totiž pripomína tie horšie stránky SDKU.
 
Hodnoť

hahaha

paradox a povestná skupinka ... čím dlhšie bude koalícia ohlupovať a vyškierať sa zo spriatelených médií RTVS, TA3, Pravdy, NČ či rozdávať a ukrajovať peniaze EÚ tým väčšia pravdepodobnosť návratu a pokračovania mafiánskej ideológie riadenia štátnej moci právnikmi .. a je úplne jedno z ktorej strany pretože vedia, že ... upratovanie kvôli nim bude veľmi zložitá a komplikovaná vec, pretože ... až tak budú chcieť pomáhať ... :)
 
Hodnoť

Nuž áno. Voľby Smer vyhrávať vie.

Ale to je všetko. Vinou Ficovej kolosálnej neschopnosti sme stratili 12 rokov a premrhali ekonomický rast posledných 6+ rokov. Fico by mal hniť v base do konca života - v podzemnej kobke.
 
Hodnoť

To odchádzanie SMERáckej mafie

vyzerá ako spomalený film.

Ja preferujem filmy premietané normálnou rýchlosťou.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre