SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kočner opäť a znova (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A potom sa čudujeme, že extrémisti majú zelenú. Rímska ríša bola riadená senátom, ale v čase ohrozenia si zvolili diktátora. Tak aj mňa napadá, či by sme sa nemali vybrať touto cestou a samému mi je z toho smutno.
 

 

Diktátor (tyran) sa volil na obmedzenú dobu max. 2 rokov. Ak po tejto dobe neodovzdal moc naspäť senátu, každý občan ho mohol (bol povinný) zabiť. Preto senátori zabili Cézara. Preto je u nás špina naozaj zažraná.
Okrem toho, v starých Aténach každý rok volili najhoršieho spoluobčana (ostrakizácia), ktorý musel odísť a nikdy sa už nesmel vrátiť - samozrejme nik nechcel byť ten vyvolený...
 
Hodnoť

Začal to Janko Kuciak, dokončí to ... ?!

Zjednodušujeme, ak dávame do popredia Kočnera ako individualitu a tie známosti akoby len tak, podľa potreby využíva (zneužíva). Kočner je súčasťou systému, ako on to nazýva "vyššieho levelu", cíti sa nadradene od ostatných, on je niekde a niekto. Patrí do systému chránenej elity, ktorá môže takmer všetko a nič sa jej nestane, je, ako tomu oni hovoria "hájený" - systém ho všestranne chráni.

Zásluhou Janka Kuciaka a jeho neutíchajúcej túžby ísť po skrytých "esách", ktorým sa všetko prepečie, jeho množstvu článkov, ktoré venoval práve tejto osobe sa po jeho zavraždení stal Kočner stredobodom pozornosti a symbolom rozkladu našej spoločnosti a štátu. Predpokladám, že až takú publicitu Kočner nechcel a hlavne sa nechcel stať terčom, on chcel publicitu len vtedy, ak to chcel on a voči tomu, komu potreboval intrigovať. I keď má mocných spojencov z mnohých oblastí a nie je ich málo, i tak už svoj osud nedrží len vo svojich rukách, ..., objednávka nemusela byť ani vyslovená.
 

 

Ďakujem za Vaše príspevky, založené na osobnej skúsenosti.
Myslím si však, že nie len na Slovensku už reálne existujú viaceré levely. Podľa mňa takto nejako začal feudalizmus - ľudia žili slobodne na svojej dedine, kým neprišiel nejaký Mojmír alebo Svätopluk s vojenskou družinou a neoznámil im, že už sú poddaní.
Poddanému ostáva alebo robiť na panskom a platiť dane, alebo sa pokúsiť dostať medzi šľachtu, alebo ako Jánošík zbíjať pocestných.
 

 

Naopak, pán Šátek, ja si myslím, že on si to ešte stále užíva. V jeho diári má určite ešte dosť mien vplyvných, ktorí sú mu “zaviazaní”, a ako píše autor komentára - stoja v pohotovosti pomôcť práve jemu. Lebo je to asi tak, že ak by nepomohli, mnohí z nich by padli tiež. A ak by sa aj pod nejakým verejným tlakom nejaký proces s ním začal, tak koniec /potrestanie/ je v nedohľadne - viď Majský. A potom už bude len chorý a chudobný dôchodca a jeho potomkovia si budú užívať “ťažko a poctivo” zarobené peniaze ako ctihodní a vážení občania. To je z pohľadu nás ostatných práve tá tragédia - všetci vieme, že je zlodej, že sa dejú krivdy, ale urobiť nemôžeme absolútne nič.
 
Hodnoť

len doplním

Kočner s Repákom sú členmi tej istej zločineckej skupiny a pani sudkyňa - úplnou náhodou manželka toho istého Repáka je výkonný zástupca týchto vagabundov čo dáva okrúhlu pečiatku so znakom SR na ich zlodejinu

Dlho som veril, že príde ku kultivácii týchto potkanov čo tu vytvoril ešte Mečiar - nepríde ich treba nekompromisne deratizovať
 
Hodnoť

na Slovensku sa strieľajú

nesprávni ľudia, a pritom tých správnych stretnete všade medzi smotánkou. Chcelo by to zmeniť poradie.
 

Možno, ale problém vidím v tom,

že tí "nesprávni ľudia" nemajú v povahe riešiť problémy navrhovaným spôsobom. "Správni, NAŠI", už toľko zábran nemajú. Takže neostáva iné, len obrátiť tento náš štátik z hlavy na nohy a dať spravodlivosti šancu. Vláda zákona je jediným východiskom z tohto postkomunistického marazmu. A tá zo dňa na deň nepríde, ani po vyhratých voľbách. Máme slobodné voľby (zatiaľ), i keď manipulovateľné vládnucou politickou mocou a za štátne peniaze, tak prvým krokom musí byť účasť na voľbách. Tu musia zapracovať tí politici (politikárov na mysli nemám), ktorí zmeny chcú. Je ich málo a žiaľ, každý má svoju nemennú predstavu o zmene, čo je tragédia pre občanov.
 
Hodnoť

Cítim v kostiach, že nebude trvať dlho

a Kočner si nakoniec na niečom, obrazne povedané, vyláme zuby.

Z jeho reakcií cítiť veľkú nervozitu. Tentokrát sa veci zjavne nevyvíjajú tak, ako si to predstavoval.
 

Tiez

Tiez mam ten pocit. Bude to obrovske, ale ono sa to zosype. Meciar unikol, je to uz dedo, ale tito su este mladi s trest ich neminie.
 

Mečiar je spôsobilý

k trvalému pobytu v Ilave.
 

Z toho, ako sa zbavuje

nehnuteľností (alebo ich formálne prepisuje na biele kone) a presúva kapitál sa dá usudzovať, že si je vedomý možnosti, že bude predhodený davom s cieľom vyvolať ilúziu očisťovania systému. Preto je pravdepodobné, že už reálne počíta s útekom. Avízo zrejme včas dostane, možno priam od bývalého suseda v "chudobinci" Bonaparte...
 
Hodnoť

Nie som originálny

ale na každú sviňu sa voda varí. Tá na pána K už vrie ...
 

 

Prepáč, ale mám pocit, že je to presne naopak. Myslím si, že všetky ilúzie v tomto kontexte sú iba na úrovni - čo sa babe zachcelo, to sa babe prisnilo. Myslím si, že nič, žiadna voda nevrie. Spoliehať sa na to by bolo podcenením rozsahu svinčíka, v ktorom sa táto krajina zmieta. Ten svinčík je totiž obrovský a my, z obavy priznať si to, sa iba utiekame k planým nádejám.
 

Ale ja na všetky žaby slovenské ...

a tie nič netušia, na rozdiel od Mariána K.
 
Hodnoť

spominanemu glance house aj dnes

tazko uverit, predpokladam,
ze obcania, ktori v nom maju
zakupene byty v nich este nebyvaju
/chcem sa mylit/
 


Najčítanejšie na SME Komentáre