Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo Kuffa, Banášová ani kaviareň nemajú vždy pravdu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Kuffa

sa vyjadruje k riadeniu EÚ? By som skôr čakal, že sa vyjadruje k potratom a LGBTI či "rodovej rovnosti".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež neviem či autorka fetuje aj keď píše články. Nechápem, že vôbec Kuffu berie do úst.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prečítaj si článok

ako vieš, že autorka fetuje?

presne tento svoj kontext si použil štýlom, ktorý popisuje podľa mňa...

pekný (slušný) deň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Clanok je dobry, az prekvapivo dobry na to, ze je v SME.
Mne prekaza len jemna manipulacia autorky - Banasova je menovana, Kuffa je menovany, a kde ostali Havran, Hvorecky a dalsi? Z tychto verejne sa siroko vyjadrujucich ludi sa nepatri menovat nikoho?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Možno si si nevšimol, ale tiež používaš argumentačnú kľučku. :)
Autorka si vybrala 2 známe osobnosti, aby pritiahla pozornosť. Asi uznáš, že vymenovať všetkých ľudí by nebolo možné. To, že nespomenula ostatných nie je zavádzanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

PS: a to najpodstatnejsie je v clanku opomenute - a tym su novinari a ich zodpovednost. Hlavne ti, ktori popri informovani aj interpretuju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a k tomu co precital okrem mozno biblie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmm,

ako suvisi to, co ma odzite autorka s tym, ze by sa Kuffa nemal vyjadrovat k veciam o ktorych nema ani potuchy, nikdy sa im nevenoval ani ich nestudoval ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

co pleties do toho autorku? je to redaktorka tak pise_ precitala o americkom odbornikovi a dala to do nasich kontextov, co ma mat odzite?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Autorka ma zrejme odzite to co Kuffa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mnohi mame odzite kadeco, poniektori aj veci, ktore pozna malokto, ale to nedava nikomu pravo verejne tarat dve na tri, zneuzivajuc asvoju autoritu v inej oblasti... a tom bol prave clanok. Cital si ho?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Autorka len podáva kúsok toho, čo sa na žurnalistike volá "masmédiálna komunikácia".
Trendový titulok, vnútro písané zas akademicky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všimnite si tú manipuláciu, na jednej strane sú jasné mená osôb, na druhej anonymná kaviareň, ktorá vyžaruje iné konotácie, ako ďalej spomenutá krčma ...

Takže k EÚ sa smie vyjadrovať jedine vysokovzdelaný človek .... Pani, tak prečo ste ešte za demokraciu, veď ako volia vśetci nad 18 rokov bezohľadu na vzdelanie, potom ako môžu voliť správne?

Že aj nevzdelaný človek môže byť múdry a jeho morálne nastavenie mu ukáže intuitívne smer? Bingóóó! Tak prečo ešte kopete do Kuffu? No lebo je ideologicky a zrejme aj morálne inde ako vy.


Pretože aj blbec vidí, že je tu akýsi boj hodnôt,a na to netreba nejaké zvláštne vzdelanie, neomarxizmus a iné streštenosti vidno voľným okom ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

M

Pani autorka nejako zabudla do kompetencií diskutujúcich zakomponovať, že okrem formálneho vzdelania má každý diskutujúci aj nejaký “osobný” názor - politický, náboženský, spoločenský. ... a z toho pohľadu aj posudzuje a hodnotí veci, udalosti. Tiež nejako nepripúšťa, že spoločenské vedy - politológia, sociológia, .... , sú vedy “názorové” / oproti prírodným - exaktným vedám/. A ku kompetencii versus vzdelanie v spoločenských vedách: primerane vzdelaný človek, ktorý sleduje spoločenské dianie a dnes je naozaj množstvo dostupných zdrojov, dokáže hodnotiť situácie aj bez toho, aby študoval zahraničné vzťahy na Oxforde, alebo všeliaké európske štúdie. Navyše, vo všetkých tých spoločenských /sociálnych/ vedách - ak nevyjde “odborná” predpoveď, tak nastupuje teória chaosu. Zoberme si len nedávnu minulosť a odborné odhady - koľko politológov a odborníkov na zahraničné vzťahy by predpovedalo brexit - aj keď vtedajší britský premier sľuboval v predvolebnej kampani referendum o tejto otázke? Koľko politológov predpokladalo - čo odznelo včera na stretnutí G7 - že Trump sa bude “prihovárať” za Putina, či to už myslel vážne, alebo nie? A už len na záver k tým dvom menovaným, ktorí ležia autorke v žalúdku: s Kuffovými názormi nesúhlasím, vysoko si vážim jeho komunitnú prácu, ale napriek tomu, čím sa hlavne zaoberá, ešte neznamená, že nevie nič o fungovaní EÚ. A Banášová /tiež nie som jej fanúšik/ je mimoriadne vzdelaná žena, ktorá je schopná na základe informácií hodnotiť a analyzovať. To, že každý z nich má aj nejaký osobný náboženský, alebo spoločenský názor, to ich ešte nediskvalifikuje v diskusii. Samozrejme, Kuffa bude viac akceptovateľný so svojimi názormi v náboženských komunitách, Banášovú - keďže raz spomenula Zem a Vek - tiež už niekde zaškatuľkovali /neprávom/ , nuž a Vaše názory, pani Sičáková, budú najakceptovateľnejšie medzi voličmi strany Spolu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, mohol nadpis znieť

prečo taliban, celebrity a kaviareň nemajú vždy pravdu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podla mna

mala autorka na mysli to, ze nejaky clovek predstavujuci nejaku autoritu by mal byt obzvlast opatrny vo vyjadrovani, pretoze ini ludia ( nasledovnici, volici, divaci, posluchaci a.i.) maju tendenciu byt k jeho nazorom nekriticki ergo moze dany clovek (verim ze nechtiac) s inymi ludmi manipulovat.
Aby som zhrnul.
Ked budem chciet vediet ako narabat s padlymi ludmi, ako im pomahat, ako ich priviest k lepsiemu zivotu, opytam sa Kuffu.
Ked budem chciet vediet ako vybudovat a zveladovat svoju firmu, opyta sa Jeffa Bazosa, ci Billa Gatesa.

Teda znalosti a skusenosti v jednej oblasti cloveka nijako neopravnuju k sireniu mudrosti v inej oblasti, kde znalsoti a skusenosti absentuju. U ludi s autoritou sa uz samotne vyjadrovanie da chapat ako sirenie "mudrosti".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kuffa sa ale vyjadruje k svojmu - morálka a mravy. Nezdieľam síce s ním zákaz interrupcií, ale tiež sa mi hnusí ten postoj, že ja si môžem robiť čo chcem, telo je moje, život je môj ... lebo to nie tak celkom pravda, nežijeme vo vákuu. A potom čo zodpovednosť.

Kto posúdi, ktorý odborník je ten správny odborník? Veď predsa aj totality ako komunizmus, nacizmus, fašizmus tvrdili, že čerpajú iba z vedy a vedeli svoje názory podoprieť konkrétnymi vedcami. Napr. Darwinov synovec bol predsedom hnutia eugeniky a pod ....

Tiež sa veda v čase mení, nie je tu nič pevné. Povedal by som, že najlepší je akýsi celostný pohľad, teda brať do úvahy aj vedu, aj spoločenský kontext, teda čo asi pre vývoj potrebujeme, aj intuíciu, teda akýsi pohľad etiky, morálky .... Niečo ako Komenského "tri divadlá vecí", alebo Solovjovova sofilológia - syntéza vedy, umenia a náboženstva. Pretože ak údajne pôjdeme len jedným smerom, dospejeme k bludu.

Na Denníku N bol článok o tom, že podľa vedy slobodná vôľa neexistuje. No predstavte si katastrofálne dôsledky, keby túto ideu sme dôsledne uviedli do praxe ...
Zločinec nie je zodpovedný za svoj čin, všetko je predurčené ... môžme kľudne robiť aj nejakú selekciu, že?

Tiež je otázka, či sa naozaj hovorí o vede, keď sa hovorí o vede.
Onoho času myslím na SME ktosi písal, že objavili gén homosexuality. Neskôr sa ozval známy psychiater s tým, že je to nezmysel, že výskum síce niečo v tom smere naznačoval, ale vôbec netvrdil, že existuje gén homosexuality. Môže byť, že novinári čo-to zjednodušia, ale často je to zámer, pridať trocha kreativity a prihrievať si svoju ideologickú polievočku ...

Ono zrejme je to v drvivej väčšine tak, že zdroje našich názorov sú komplet iracionálne, sú projeciou nášho podvedomia, našich túžob, strachov, proste povahového nastavenia, ale neskôr si to racionálne odobríme, zaštitíme vedomosťami, autormi, "vedou" ...

Zriedkavo nájdeme tak poctivého človeka, ktorý by išiel sám proti sebe a prijal aj nepohodlný názor prosto pre samú pravdu ... To sa nestáva často, ale predsa sa to stáva.
Väčšinou ľudia prijmú názor, ktorý sa k nim hodí, podobne ako si vyberú lekára, ktorý ich nenúti do žiadnej diéty, psychológa, či kňaza, ktorý od nich nežiada žiadnu zmenu, ale im naopak lichotí ...
A preto často to čo mnohí nazývajú humanizmom a toleranciou je prosto len výplod pohodlnosti, že teoreticky nech si každý robí čo chce, lebo ja si chcem robiť čo chcem, že aspoň vyhlásme, že sa postaráme o svet, lebo chceme, aby sa len o nás niekto staral ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tento príspevok vraj porušil kódex !

Keďže "diskusiou vyvážené" Smečko rado vymazáva príspevky, ktoré mu nejdú do jeho "demokratickej" nœty, zaujímavé diskusie si ukladám. Preto mám možnosť zverejniť príspevok, ktorý vraj porušil kódex diskutujúceho. Tu je a pýtam sa: V ćom ?

"1071311-povedal to presne mojou recou. To, ze niekto cosi studoval, ci cital, neznamena, ze je mudry a ma rozhlad. Pani Banasova je inteligentna a velmi mudra a hlavne uvazliva. Aj jednoduchy clovek moze byt velakrat mudrejsi, ako ten, co ma vysokoskolske vzdelanie. Nechajte ludom ich demokraticke prava - vyjadrovat sa k spolocenskemu dianiu, pokial je to slusnym sposobom podane, neurazlive a neosocujuce. Pani Sicakova, bez urazky, "nepojedli ste vsetku mudrost sveta"."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

o inteligencii a veľkej múdrosti pani Banášovej som začala pochybovať, keď vidím, akých má obdivovateľov. O ich inteligencii nemám žiadne pochybnosti.
Cit. reakciu pod fičí:
Emília Sičáková-Beblavá , ktora tu dehonestuje ludi,ktorym moralne a inteligencne nesiaha ani po paty ...
Protislovenski extremisti su tkacenko, meseznikov, schutz, kepllova, nicholson , cuningam,prochazkova, palata, baloghova z neslovanskych ludi ...
Kotlebu som zaradoval v duchu cele roky k extremistom , ale ked som ho pocul v parlamente a v diskusii menim nazor o 180 supnov. Je to Slovak dusou a srdcom ...
Kto je sicakova beblava, ze si dovoli dehonestovat poctiveho pracoviteho knaza Kuffu, ci inteligentnu vzdelanu Banasovu,

Čítajte viac: http://fici.sme.sk#ixzz5IT3ara...

Čítajte viac: http://fici.sme.sk#ixzz5IT3KOT...
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre