SME
Pondelok, 22. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Blaha je komunista, nie ľavičiar (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Havran nezaslúžene

venoval tento článok Blahovi, ktorý je tak bezvýznamný občan, že je zbytočné sa ním vôbec zaoberať. Isteže svojím bľabotaním osloví nejakých slabomyseľných občanov argumentujúcich rovnakými žalúdkami a rovnostárstvom. To je asi tak všetko. Blaha je dieťa marxistov z 19. storočia, ktoré sa prenášaním a nedopatrením prírody narodilo o 100 rokov neskôr do doby, ktorej vôbec nerozumie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ked ho vidim v TV...

skoda mi pasti a obrazovky, jednoducho prepnem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

maestro michael

napísal znova vynikajúci text.. podanie trestného oznámenia na blahu a na fica znamená, že sa táto krajina po 20 rokoch spánku znova preberá..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Blahovci

su karierne vyzirky...stary aj mlady, nie su to marxisti, ani komunisti, obycajni smejdi , imelo zavesene celyzivot na verejnych financiach dristajuci o nejakej ideologii...kludne by boli aj fasistami, anarchistami ak by z toho cosi kaplo a nemuseli pracovat...mlady Blaha je SMER slepa ulicka, asi preto sa snazi medialne zviditelnit, myslim ze SMER ho posle do pecka tak ako odkopli kolesika, brixiho a dalsich lebo boli pritazou...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tento boľševik "prednáša na Fakulte sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave"
https://sk.m.wikipedia.org/wik...
Takže má možnosť ovplyvňovať mladých ľudí.
Nie je úplne bezvýznamný, skôr by Som povedal, že nebezpečný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na Blahovi sa mi páči to,

že je konzistentný. Blaha ukazuje ľavičiarom to, čo je nevyhnutným dôsledkom ľavicového uvažovania. Všetko to bláznivé vychvaľovanie minulého režimu, komunistickej diktatúry a ľavicových teroristov - to je priamy dôsledok ľavicového zmýšľania. Ľavicoví intelektuáli by sa takýmto dôsledkom radi vyhli, ale nejde to.

Pretože ideológia sa nedá definovať tak, že "som ľavičiar ako Oscar Wilde" alebo "ako Mitterand". Ideológia ako svetonázorový systém je o východiskových faktoch, dedukcii a záveroch. Ľavicoví intelektuáli by si radi vyberali, čo je "dobré" a "rozumné" - čo by mal štát podporovať - a čo už nie. Lenže to, čo sa javí "dobré" a "rozumné" pre jedného, môže druhému pripadať ako riadna blbosť. Kým spoločnosť nemá spoločný hodnotový rebríček, je každé rozhodnutie, týkajúce sa celej spoločnosti relatívne. Má sa postaviť viac škôl? Nemocníc? Divadiel? Štadiónov? Na hodnotové otázky neexistujú jednoznačné odpovede a preto sa ľavica musí nevyhnutne dostať k požiadavke diktatúry.

Ľavica musí za ľudí rozhodnúť o ich hodnotách a prioritách. Ľavicová diktatúra je nevyhnutným dôsledkom ľavicového myslenia. A tomuto dôsledku by sa radi ľavicoví intelektuáli ako Havran vyhli.

Ale Blaha je konzistentný. Preto pôsobí ako blázon.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. blaha je blazon, o tom vobec niet pochyb, niekto napisal ze si ho drzia v smere aby dostali hlasy co najviac ozajstnych komancov, teda takych ako je ciz, jarjabek,hrnko a dalsi..
2.blaha je nebezpecny preto ze moze sirit svoje bludy v masmediach kam ho vysiela smer..
3.dalsia zvratenost je ze je predsedom zahranicneho vyboru pre europsku integraciu, militantny bolsevik, to je vysmech, ale zaroven aj velmi smutne..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vaš názor mi je veľmi blízky.Často ma napadá asociácia medzi dnešnými ľavicovými intelektuálmi a Davistami.Pokiaľ boli v kaviarňach a redakciách, tak to vyzeralo humanisticky a progresívne.Keď sa dostali k moci, končilo to diktatúrou a krachom.
Týmto článkom sa Havran konečne jasne prihlásil k tzv. progresívnej ľavici.Takže ľavicový teológ.Dobrá kombinácia s bývalým šéfom Nového slova.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Častý omyl.

To, čo sa dostalo k moci, nebola demokratická ľavica, ale bolševici, ktorí uchopili moc, nazvali sa komunistami a zmenili nielen ľavicu, ale aj demokraciu na karikatúru, ktorá dodnes straší v mnohých hlavách. Blaha nesporne komunista je, ale to marxistické strašidlo zanechalo následky skoro všade, ako vidím v príspevkoch pod článkom. Havran jasne pomenúva rozdiely a nestačím sa čudovať, to strašidlo je naozaj všade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Konzistentný

bol aj Stalin či Polpot.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podľa

Vašej logiky potom nevyhnutným dôsledkom pravicového myslenia sú pravicové diktatúry, vojenské junty a fašizmus. Intelektuáli nemôžu za to, ak politici prevezmú časť ich myšlienkového sveta, sprznia ho, prekrútia a predajú voličom. Smer-SD napríklad nikdy nebola ľavicová strana. Bola, a stále je to strana jedného vodcu, ktorý je napoly komunistom a napoly fašistom, taký topolčiansky sedlák, čo predal štát oligarchom, kupuje si voličov "sociálnymi" balíčkami a s veľkou hanbou už prehral svoj boj o dôstojný koniec v politike.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fasizmus a nacizmus su lavicove diktatury, nie pravicove. Nacizmus je narodny socializmus. Hitler pozorne studoval Marxa, Mussolini Gramsciho. Lenin zablahozelal sudruhovi Mussolinimu k prevzatiu moci. Lavica je o regulacii, prerozdelovani, skupinovej identite, socialnom inzinierstve na nej zalozenom. Zakladom je zapas (revolucia). Medzi triedami, rodmi, sexualnymi orientaciami, narodmi, etnikami. Kapitalizmus (pravica) hlasa spolupracu medzi jednotlivcami a skupinami...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

konečne rozumný názor. Už som sa v tom začala strácať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pri vypocte lavice

si zabudol na nekonecnu nenavist, a ta je nebezpecna a lavica ju siri dodnes.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mussoliniho dostali k moci podnijatelia pochodujuci v r.1922 na Rim. Mussolini dostal vyznamenanie od Masaryka, Hitler ako jeden z prvych, ak nie vobec prvy privatizoval statny majetok, vyznamenal Henryho Forda.
Aj SMER sa hrdi titulom SOCIALNA DEMOKRACIA a nie su ani socialni, ani demokraticki.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Podľa Vašej logiky potom nevyhnutným dôsledkom pravicového myslenia sú pravicové diktatúry, vojenské junty a fašizmus"

mne to vychádza tak, že aj podľa logiky Michala Havrana. Len sa mi v tých jeho nekonzistentných tvrdeniach stráca jeho konfesijná príslušnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

S komunistami a fašistami

sa nepolemizuje,nie je o čom? Len nechápem,prečo boľševici dostávajú toľko priestoru? Najlepšie by bolo,aby si to rozdali medzi sebou na nože a to čo by zostalo zmiesť do kanála!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslím, že nebezpečenstvo číha

najmä v tom, že Bláha učí mládež na škole svoje domotané bláboly. Na mieste týchto rodičov dám z takej školy dieťa ihneď preč. Navyše Bláhu vnímam ako boľševického revanšistu nahuckaného Ficom proti prezidentovi. Fico a smerácki Bláhovia nikdy nestrávia potupnú porážku v prezidentských voľbách, kedy voliči prvý raz prefackali ambiciózneho pomotanca. Vtedy sa začal ich postupný pád do rolí politických mŕtvol a odchod do minulosti. Už to nezvrátia žiadne sebeväčšie sociálne balíčky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ten ***** sa menuje Blaha a nie Bláha! Aby sme neurazili nejakého slušného človeka s menom Bláha.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre